Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиано = измама и некачествен радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Радиано = измама и некачествен радиатор

    Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
    Добре бе Пламене! Знам, че си твърд привърженик на ремонтите с оригинални части, ама този случай си е опит за чисто е**не! Отиваш някъде и искаш да си купиш нещо и то от производител, а не от някакъв търговец - измекяр, дават ти гаранция, която после се опитват да не спазят..!! Какво правим..?!! Чакаме да падне тавана на лятното кино ли...?!!

    Поздрави
    Кой дава писмена гаранции че имитацията ще има работните характеристики на оригинала. Ма то менте бе - само прилича. Който има излишни пари да пробва. Който няма - да взима част одобрена от производителя на автомобила и живота е лесен. Ама някой бил казал че ментето е същото като оригинала,,, ама някой друг му бил повярвал ,,, ама ай не ме занимавайте с глупости.
    Сега гледам една реклама на Тойота по TV-то. Приус бил ултра екологичен. А че замърсява околната среда колкото Хамър H2 V8 премълчава ли се. Е ... Тойота измамници ли са?
    Не казвам че подобни теми в които се обсъждат ментетата не трябва да има. Полезни са, даже много. За хората които не знаят как да си оправят колите.
    Казвам само че според мен не е правилно да обявиш някой за измамник, при положение че няма влязла в сила присъда. Още повече че в случая, няма как и да се защити.

    Ти си поздрави.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Според тълковния речник ...
    А според 147 от НК

    Коментар


    • #47
      От: Радиано = измама и некачествен радиатор

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      ... някой бил казал че ментето е същото като оригинала,,, ама някой друг му бил повярвал ,,, ама ай не ме занимавайте с глупости. ... Казвам само че според мен не е правилно да обявиш някой за измамник, при положение че няма влязла в сила присъда. Още повече че в случая, няма как и да се защити.
      ...
      А според 147 от НК
      Ами недей да говориш глупости! Фактът, че има не една и две бегачки или обикновени джипки с правени в България радиатори, говори достатъчно красноречиво, че може да се направи достатъчно добро изделие, стига съответната фирма да е инвестирала в подходящо оборудване.

      Ей ти и картинка на радиатор, направен НЕ по технологията за радиатори на климатици, използвана от "Радиано", а каквато е на стандартните авторадиатори.



      Може и да не са изгладени всички ръбчета като на фабричните, но да върши достатъчно добра работа.

      Т.е., има фирми, които го могат. А който не го може - просто да не лъже.

      В белите страни нормалните фирми много внимават какво обещават на клиентите си, защото ще ядат дървото дори и в случай, че формално са казали/написали верни неща, но са представили информацията по такъв начин, който въвежда в заблуждение клиента ...

      За съжаление, по нашите краища голяма част от фирмите са още далеч от това разбиране за коректност към клиентите си и са щедри на обещания, докато вземат парите, а след това разчитат на неработещата съдебна система и на нежеланието на клиентите "да се занимават".

      Така и споменатата госпожа. Прибра парите, прибра си ментето, отметна се от обещанията си и вика "Пиши си кат си нямаш работа".

      А иначе по-горе го споменах най-елементарния и чист начин на фирмата да се защити: "Дай колата в наш (или доверен) сервиз, гледаме, палим и мерим T* на входа Т* на изхода. При нормално работещ радиатор разликата трябва да е Х*, измерванията показват еди-колко си. Пич, всичко е в нормата, нямаш основание за рекламация." Ама това не щяха да го направят, въпреки, че бях отишъл до магазина с колата, та да е под ръка, ако кажат да гледат и да мерят ...

      А в Наказателния кодекс има и други членове, като напр. този

      Чл. 209. Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда ...
      ама ти нали гледаш само това, което смяташ,че ти изнася ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Радиано = измама и некачествен радиатор

        Чавдаре, следя с интерес темата.
        Интересно ми е какво ще продължението и отговора на полицейския въпрос "и ся к'во ши прайм ?".
        Много ми се иска да намериш положителен изход от ситуацията и да споделиш опит. Също така считам за неуместно държавата в лицето на КЗП да е просто регистратор на подобни случаи, защото теб /а и всички нас/ тяхната констатация въобще не те топли /в случая не охлажда - извинявай не се сдържах / ако това не поражда никакъв резутат за клиента.
        М/у другото kinex е прав за използвания език на места... не е в твой интерес, макар че понякога човек трудно се сдържа при прояви на нагло поведение.
        Чакам развитие...
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • #49
          От: Радиано = измама и некачествен радиатор

          Заведи дело с/у радиано, за да имат обица на ухото си.
          А ако спечелиш ще ти бъдат присъдени и направените разходи по делото.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: Радиано = измама и некачествен радиатор

            Пак съм аз - AAF... Ъ-ъ-ъ четох за правомощията на КЗП. Ти всъщност какво очакваше да се случи като ги алармира/информира за случая??? Ми те хората са си свършили работата - глобили са ги... с твоите пари за радиатора... Демек, си дал едни пари на държавата, щото си намерил некоректни производители-търговци???!!!! Е*х ти случката!!! Е т'ва е Евросъюза братче защитен си от всякъде!!!
            Какво стна сега - цакат ни с топла бира и държавата прибира парсата???!!!! Къде живеем и за какви закони става въпрос?!!!

            s_s1 много хубаво си го казал това за делото... само дето въобще не си в час за какво става въпрос. Май не си водил дела ...? Знаеш ли колко време, енергия и средства са необходими ? ... на Чавдар ще му разкатаят фамилията с нашето правосъдие да доказва, че няма сестра - основно правило - жалваш се в съда и доказваш, че не си виновен! Сори, ама се натоварих и въпреки, че прочетох какво пиша ще го публикувам. S_s1 - принципно си прав, ама първо си пробвай съвета... не се сърди /много/.
            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

            Коментар


            • #51
              От: Радиано = измама и некачествен радиатор

              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
              ... М/у другото kinex е прав за използвания език на места... не е в твой интерес ...
              Я пак да преговорим ситуацията!

              - Имаме фирма, която (преди да вземе парите) е поела ангажимент да изработи изделие, което трябва да върши определена работа, въпреки, че (както се изяснява в последствие) тя най-вероятно не е в състояние да произведе това, което е обещала и (пак най-вероятно) управителката на фирмата е напълно наясно с това какво може и какво не.
              - След като се изяснява, че изделието не е това, което трябва да бъде (авторадиатор), а е нещо съвсем различно (примерно, радиатор за климатична инсталация) фирмата си прибира стоката обратно (доказан с документ факт), обаче в същото време задържа и пълната сума, която е прибрала.
              - Отказът за връщане на парите е съпроводен с отмятане от първоначалните обещания и заявление, че фирмата гарантира само, че изделието ще има ширина и височина като на истинското.

              Т.е. клиентът не само не е получил това, което му е било обещано да се изработи, но за сметка на това му задържат и всичките пари. Пари, които той е платил въз основа на направеното преди сключване на сделката обещание и които в никакъв случай не би дал, амо му бяха казали, че ще изработят някакво подобие на нужното изделие.

              Хай сега, понеже аз съм заинтересована страна, ти да ми дадеш определение за ситуацията и да класифицираш фирмата и управителката й!


              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
              Пак съм аз - AAF... Ъ-ъ-ъ четох за правомощията на КЗП. Ти всъщност какво очакваше да се случи като ги алармира/информира за случая??? Ми те хората са си свършили работата - глобили са ги... с твоите пари за радиатора... Демек, си дал едни пари на държавата, щото си намерил некоректни производители-търговци???!!!! Е*х ти случката!!! Е т'ва е Евросъюза братче защитен си от всякъде!!!
              Какво стна сега - цакат ни с топла бира и държавата прибира парсата???!!!! Къде живеем и за какви закони става въпрос?!!!

              .
              В същност, не съм очаквал нищо особено. Мога да чета и осмислям закони др. нормативни актове.
              За съжаление, у нас потребителите са яко прецакани. Поради законодателството, устройството и начина на работа на съдебната система, те на практика са лишени от защита от страна на дребни селски тарикати. При нанесени им в щети в размер, който не е достатъчно голям за да оправдае разходите и разправиите по едно истинско съдебно дело, клиентите реално имат много малък избор. Ако търговецът е нагъл гьонсурат и не прояви някаква добра воля, клиентите или трябва да махнат с ръка и да пият една студена вода или да прибегнат към мерки, попадащи в обхвата на НК. Друг вариант, при който да си получат парите без да прибягват до скъпоструващо (и като пари и като време) съдебно дело у нас не е предвиден в нормативната уредба.
              За разлика от някой от т.нар. "бели страни", в които има т.нар. Съд за малки искове, където подобни въпроси се решават по ускорена и по-евтина процедура, без да се стига до "истински" съдебен процес ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-02-11, 16:13.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                Класифицирането на фирмата и управителката сигурно ще е по-цветущо Ама този вид индивиди по природа са и по-обидчиви /особено като им се каже истината/. От друга страна ако са достатъчно обидчиви може и да се вържат да заведат дело и тогава ще е интересно какво обяснение ще дадат за получената ситуация

                Относно КЗП - точно това имах предвид! - Нищо не очакваме и пак сме разочаровани!
                Резултатът от проверките на КЗП е морално удовлетворение за клиента...и материално удовлетворение на държавата

                Ако не друго, поне "коректните" производители ги развявай достатъчно дълго време из форумите като лай*н вестник из драки
                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                Коментар


                • #53
                  От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                  Обади се на "Господари на ефира". Ако не друго, то поне половин България ще ги види тези красавци.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • #54
                    От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                    Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                    ...

                    s_s1 много хубаво си го казал това за делото... само дето въобще не си в час за какво става въпрос. Май не си водил дела ...? Знаеш ли колко време, енергия и средства са необходими ? ... на Чавдар ще му разкатаят фамилията с нашето правосъдие да доказва, че няма сестра - основно правило - жалваш се в съда и доказваш, че не си виновен! Сори, ама се натоварих и въпреки, че прочетох какво пиша ще го публикувам. S_s1 - принципно си прав, ама първо си пробвай съвета... не се сърди /много/.
                    Уважаеми колега AAF, щом така сте написал, че "не съм в час" сигурно сте прав... и аз на свой ред не твърдя, че съм водил дела, и че знам какви средства, време и енергия са необходими, но пък за това има адвокати. Все някой ще адвокат ще се жертва да заведе дело, ако счита че Чавдар е прав и ако спечели да си получи присъдения хонорар. Освен разходките на Чавдар от кантора на кантора и губи времето да запознава всеки с казуса, докато някой се наеме да води това дело и после подписа му в/у пълномощното други преки разходи да няма, но пък ще има моралното удовлетворение че е "наврял в кучи г*з" наглата управителка на многократно цитираната фирма.

                    Пък може и да съм непоправим наивник?!?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                      проблемът е че в Бг не сме свикнали да си търсим правата ,а трябва...по един или друг начин,иначе след нас още хора ще изгорят ..
                      куче или вълк?
                      в клетка ,или свободен?
                      въпрос на личен избор.
                      Вихрен Илиев
                      0888249888
                      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #56
                        От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                        Вярно, че не сме свикнали да си търсим правата... и за това разните му търговци ни правят на маймуни - не им пука.

                        Може би както каза s_s1 понякога е необходимо да сме по-наивни и да повярваме, че нещо може да се промени.
                        Няма да спорим /поне аз/ за съдебните процедури.

                        Дразня се, че синекурни службички като КЗП лежат на наш гръб. Данъкоплатеца /аз и вие/ им плаща заплатите, пък не виждам с какво ме защитават. Отделно търговци от този тип карат на принципа "всяко чудо за три дни" и си "работят" по същия тертип като склададжиите от татово време - и да има някой недоволен ще повика, поскача и ще му мине, а далаверата продължава да си върви.

                        Ще се радвам Чавдар да е достатъчно ядосан /не че ме радва да се ядосва/, че да не му мине за 3 дни и за доброто на всички да успее да ги навре там, дето слънце не грее! От мен - морална подкрепа и отказ да купувам и ползвам каквито и да е продукти от Радиано.
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • #57
                          От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                          И аз имам опит с въпросната фирма, поръчах радиатор за Yamaha Fazer 600, защото за оригинален трябваше да чакам повече от месец. Направиха ми радиатор, който беше направен меко казано ужасно. Входа и изхода не съвпадаха и се наложи преправям маркучите, мотора започна да прегрява в градски условия. Беше се напълнила цялата охладителна система с метални (калай) стружки от "чудесния" радиатор. Опитах се да обясня на леличката в магазина, какво се случва, но нямаше никакъв ефект. Поръчах си нов (оригинален) и така реших проблема.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                            Първоначално публикуван от divailo Преглед на мнение
                            И аз имам опит с въпросната фирма, поръчах радиатор за Yamaha Fazer 600, защото за оригинален трябваше да чакам повече от месец. Направиха ми радиатор, който беше направен меко казано ужасно. Входа и изхода не съвпадаха и се наложи преправям маркучите, мотора започна да прегрява в градски условия. Беше се напълнила цялата охладителна система с метални (калай) стружки от "чудесния" радиатор. Опитах се да обясня на леличката в магазина, какво се случва, но нямаше никакъв ефект. Поръчах си нов (оригинален) и така реших проблема.
                            Проблема е решен със заплащането на два радиатора?!? Няма нужда да обясняваш нищо на лелката-въобще не и чука, според мен всеки прецакан трябва да заведе иск.
                            Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                            Желязото се кове докато ...се закове...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                              Първоначално публикуван от Жорката Преглед на мнение
                              ... според мен всеки прецакан трябва да заведе иск.
                              За съжаление, при сегашната нормативна уредба и състояние на съдебната система, това е много малко вероятно, особено в случаите, когато сумата, за която може да се претендира, е по-малка от разходите, които ще се направят.
                              В същност, много малък брой ощетени клиенти си дават труда дори да подадат писмена рекламация, та какво да говорим за завеждане на дело ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Радиано = измама и некачествен радиатор

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                За съжаление, при сегашната нормативна уредба и състояние на съдебната система, това е много малко вероятно, особено в случаите, когато сумата, за която може да се претендира, е по-малка от разходите, които ще се направят.
                                В същност, много малък брой ощетени клиенти си дават труда дори да подадат писмена рекламация, та какво да говорим за завеждане на дело ...
                                Да, вероятно затова на човек му минават едни други мисли за справедливост Ето мнение на адвокат за завеждане на колективен иск http://www.econ.bg/comments/article1...isk-problemite
                                Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                                Желязото се кове докато ...се закове...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X