Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щека за автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щека за автоматична скоростна кутия

    Здравейте колеги !Дали може някай да ми даде размера на щеката за автоматична скоростна кутия на Мерцедес С 250 ? Мерцедеса е 97 г. дизел, кутията е четеристепенна. Трябва да се смени маслото на автомата и ако някой даде повече инфо за това какво масло и колко да се сложи ще му бъда благодарен !Ако има и повече подобробности добре дошло !Попрочетох из нета каквото намерих, ама искам и вашето компетентно мнение !!!
    Ако някой замести въпросителните на снимката по долу му благодаря предварително, пък и все ще се засечем някаде да почерпя !



    Така изглежда щеката на витарата, поне има такива деления.Мисля, че и на мирцедеса ще е със същата маркировка !Ако бъркам моля поправете ме !!!

    Щека на Витара :

    Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
    костeнурков спринт.... и в гората !!!!

  • #2
    От: Щека за автоматична скоростна кутия

    Няма щека!!!

    Има само във фирменните сервизи.
    Може да си я купиш и от Майстора!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Щека за автоматична скоростна кутия

      Кутия номер 722.6 е 5 степенна,а не 4.
      Маслото ти е 236.14 по Мерцедес,а нивото му е кутия цигари на ширина мерена от дьното на кутията при топла кутия и работещ мотор.

      Щеката се прави или направо се купува.Моите ги взех по 30 долара тук,оригинално щека няма,има на Ибей

      Форумите на Мерцедес вече станаха 4,потьрси тоя с раздела 722.6 и там си има тема за маслата,снимков материал как се сменя,как се проверява,как се мери...........

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...ghlight=236.14

      Ако ти се чете повечко погледни и тая тема,инфото го има и тук,но е на малко повече страници.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Щека за автоматична скоростна кутия

        Стоян има оригинална щека. Аз също имам една правена но си мерих маслото с тая на Стоян.
        Не си прави експерименти, тръбата на щеката е толко крива, че ми идеше да я турнем на тоя който я е исмислил .....на тъмно.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Щека за автоматична скоростна кутия

          То за това сьвета е при направата на щека да се ползва кожух на жило за да се гьне,но ти това го знаеш и по-добре от мен щом си бьркал с друга.Оригинала е доста гьвкав,моята сьм я навил на кангал.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Щека за автоматична скоростна кутия

            Иди при Стоян, и не откривай топлата вода отново.
            Има си и щека, и всичко необходимо се знае.

            Коментар


            • #7
              От: Щека за автоматична скоростна кутия

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              То за това сьвета е при направата на щека да се ползва кожух на жило за да се гьне,но ти това го знаеш и по-добре от мен щом си бьркал с друга....
              Оригинална щека от 250Д 20 клапана е от ламаринка и си влиза перфектно но ....само на 250д На 250ТД тръбата са я загънали на 5 завоя на 90 градуса и става само оригинална сервизна щека с голем зор. И на мушкане , и на вадене. Мойта, дето си я правих е от жило и по-здраво и по-тънко от оригинала, ама е мъка.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X