Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Не копие, отиваш с оригиналния договор в КАТ, завеждат го с номер, дата и печат и го регистрираш когато си искаш.

    Коментар


    • #32
      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Моята Африка .. и тя доста време трябва да бачка на място да вдигне температурата.

      Като я карам стрелката стои на 1/3 до 1.5/3 от скалата.

      Дали няма място където може да се сложи уред който показва по-точно ?

      Въпрос ... от къде мога да взема предпазния капак който е показан на тази снимка под ролбар-а ... моя го няма

      Последно редактирано от Faca; 11-03-11, 21:14.
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #33
        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
        Въпроса ми е откъде мога да намеря термостат за Африка RD03
        Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
        Мисля че е повреден понеже за около 40 минути работа на място и малко каране докато го тествах не успя да загрее.Едва се отлепи стрелката и на пипане цилиндрите бяха леко затоплени радиаторите също.
        Някъде бях писал за термостата на Африканеца, но не го намирам, може да е и в другия форум.
        Този термостат е сбъркан още от инженера в завода.
        Аз също купих нов термостат(от wemoto за 30 и нещо паунда, в Бултрако беше по-скъп) по същите опасения.
        Оказа се, че стария си беше що годе наред, но наистина беше започнал да става на язви и сложих новия.
        Тогава коментирах с колеги с други Африки и те споделиха за същия проблем с недозагряване, но споделиха също така, че след подмяната на стария термостат с нов проблемът е останал.

        И сега ще опиша аз как го реших:
        Знаете, че термостатите имат отвор с клапанче за обезвъздушаване на системата при пълнене.
        Еми и този на Африката има отвор, но няма клапанче и от там си преминава един постоянен поток от течността. Не е голям поток, но е достатъчен при студено време да я охлажда повече от необходимото.
        Аз понеже едно от нещата, които най-много мразя е да карам с не достатъчно загрял двигател и взех и модифицирах термостата като му направих клапанче на въпросния отвор.
        Сега мога да кажа, че си карам мотора спокойно без притеснения за студен двигател
        Бързо загрява и държи много добра температура дори при температури малко над 0 градуса.

        Коментар


        • #34
          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Днес си прибрах мотора от София .Докарах го на ход до Ямбол и май аз бях единствения луд с мотор по магистралата .Термостата наистина не работи за 5-6 минути работа се затоплиха и радиаторите. А през целия път стрелката едва се отлепи от долна граница. На място и градско загрява.
          Dimitar Dyakov

          Коментар


          • #35
            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
            Днес си прибрах мотора от София .Докарах го на ход до Ямбол и май аз бях единствения луд с мотор по магистралата
            Извинявам се за спама - Не си бил само ти. И аз пътувах с Машината от Пловдив за Бургас. Даже "за по кратко" минах през Ямбол и към 15 часа пихме кафе с Car Test i Giorgio на теферич в барчето на Цецо. И на моята Африка стрелката е към долната граница.
            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

            Коментар


            • #36
              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              При тези температури в движение няма как да загрее - Жоро Донечки е обяснил защо Ако не загрява и при работа на място - тогава трябва да се търси проблем. Моята на -5 градуса за 10-15 минути работа на място включва перката. Може и за повече, не съм засичал точно. Серго - трябваше да сложите по един картон пред радиаторите
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #37
                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                При мен, при работа ня място за десетина минути включва вентилаторът. В движение обаче (специално днес 3 градуса сутринта) стрелката едва се отлепя от долната граница на скалата. Склонен съм да се съглася с Жоро, защото стиснах маркуча към радиатора и температурата веднага се повиши. Ще модифицирам термостата. На двигателя със сигурност ще му е по-гот.
                Отскоро имам това животно, но все повече ми харесва. Има уникално окачване и е доста стабилен за висок струг
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Днес свалих термостата и се оказа че е счупен .Мястото на което ляга пружината в долния край е счупено и на практика затваря в единия край а другия стои отворен.Не затваря по цялата обиколка . Утре отивам на магазина и ще видя дали не става някой автомобилен . Имам един стар от Опел Астра 1.6 почти същия е само диаметъра е с 0.8мм по голям,има и клапан на отвора .
                  Dimitar Dyakov

                  Коментар


                  • #39
                    От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Не слагай автомобилен. Сложи си същия - пиши ми на лично ще ти дам телефоните на хора, които биха могли да имат.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #40
                      От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Колеги , тази вечер за пръв път карах мотора по истинските пътища
                      Ходих да зареждам за първи път ... да ама бензиностанцията беше затворила. 2ри вариан беше да въртя още 15км до Чехия където мога да заредя ... щото в близките 50км , друга бензиностанция от Австрииска страна няма ....
                      Бензинджията пише с приятели биричка ... и като ме видя се смили и отвори специално заради мен .... хубав спомен за първото каране

                      Направи ми впечатление следното нещо .... значи на 5та скорост , при 80км/ч оборотите са 4000 ... при 100км/ч 5000
                      Не са ли в повече или е нормално?

                      Нямам си напредстава какъв пиньон (или как се казва) имам на задната гума
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #41
                        От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                        Колеги , тази вечер за пръв път карах мотора по истинските пътища
                        Ходих да зареждам за първи път ... да ама бензиностанцията беше затворила. 2ри вариан беше да въртя още 15км до Чехия където мога да заредя ... щото в близките 50км , друга бензиностанция от Австрииска страна няма ....
                        Бензинджията пише с приятели биричка ... и като ме видя се смили и отвори специално заради мен .... хубав спомен за първото каране

                        Направи ми впечатление следното нещо .... значи на 5та скорост , при 80км/ч оборотите са 4000 ... при 100км/ч 5000
                        Не са ли в повече или е нормално?

                        Нямам си напредстава какъв пиньон (или как се казва) имам на задната гума
                        Хората винаги помагат като видят сам моторджия вечер.
                        Нещо като народна поговорка

                        А за оборотите ми се струват по-високи от нормалното, но нека другите собственици на Африки да споделят...
                        .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          При мен на 5-а скорост 4000об/мин са 100км/ч.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Ако си с оригиналните 16 зъба преден и 46 заден е нормално на 100 км/ч да е на 5000 оборота. Аз сложих отзаде 42 зъба и на 100 км/ч е с около 4200. Вярно, мотора не се изстрелва така както с оригиналните, но поддържа по-спокойно висока скорост, предавките са по-дълги и разхода пада. Все пак си има достатъчно мощност за двама човека с багаж, никакъв проблем не съм изпитал. Усеща се при ускоряване на 5-та най-вече.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #44
                              От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Довечера ще преброя колко зъби има предния (ако въобще може да се стигне до него де) и задния ...

                              Иначе забелязах , че да караш с 80км/ч било кеф .... към 100 вече ми идва в повече (все пак съм супер новобранец)
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #45
                                От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Потвърждавам!
                                Моята се държи по същия начин.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X