Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

    Имам проблем SUZUKI SAMURAI SJ413 както го карах и лоста/за смяна на предавките/ изключи и не мога да го помръдна остана в една позиция не се помръдва. Включвам на скорост но джипа не тръгва. Някой може ли да ми каже какъв е проблема

  • #2
    От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

    А, лоста на раздатката в каква позиция е ???
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

      И на мен така ми блокирва само че раздатката и то от 4L към 2H и вадя-слагам лоста докато превключи за сега оправам инсталацията и алтернатора след това ще му мисля
      Suzuki Samurai 420i

      Коментар


      • #4
        От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

        Колега я си виж точно лоста за раздатката да не е на неутрална.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

          Мисля че е на неотрална, но не мога да го помрьдна няма дори и лек свободен ход блокаж пълен неразбирам много от скоро го имам но преди да отида на майстор искам да съм подготвен, тъй като имах проблеми. Купих нова бензинова помпа и той ми казва че неработи, а то се оказва че палчето което избутва е запекло извадих го шлайфах го и пророботи, но тъй като съм новобранец ми отне цял ден. джипа не каран 9 години смених сегминти, биелни лагери уплатнители на клапаните, гарнитури, филтри ангренажен ремак, сьединител, сфещи, делкото и кабелите и пак нещо в оборотите куца, направо се отчайвам.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

            махни маншона на лоста и ще видиш лоста как влиза в раздатката след това махаш пак маншон и има една втулка която държи лоста завърташ и лоста излиза изкарай го и пак го вкарай и го мести за да превключи на мен така ми става и тай се оправям .Скоро ще разглобя цялата раздатка да тарся причината защо блокирва така
            Suzuki Samurai 420i

            Коментар


            • #7
              От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

              Спри хъбовете и тогава пробвай.
              Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
              Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

              Коментар


              • #8
                От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

                А случва ли ти се да изключва сам когато си на 4х4

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

                  Аз сам с SJ410 и отпред нямам ръчни хъбове ,а раздатката ми блокирва само когато сам карал на 4 бавни и искам да сменя на задно предаване и тогава са закеркенечва в неутрална и разглобявам лоста ръчкам доката превключи .Но това не е решение на въпроса ''Защо блокирва ".Имам съмнения към лост и жлебовете на шотовете но докато не я отворя няма да разбера.
                  Suzuki Samurai 420i

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

                    Колега какво стана с проблема с лоста на раздатка оправи ли го и ако си каква е била повредата
                    Suzuki Samurai 420i

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

                      Здравейте! Имам проблем с Suzuki Samurai. След нормален преход от около 80 км паркирах и когато по-късно исках да потегля,се включи "check engine" и не можах
                      да дам на задна,нямаше мощност,та се наложи да ме дръпнат с въже.Колата върви,но не с повече от 70 км/h. Отидох да и направят диагностика и ми казаха,че
                      датчикът на TPS-а (дросел клапа)не отговаря.Тръгнах да търся тази част,но се оказа трудна работа.В сервизите ми казват,че частта не е сама за себе си и принадлежи към друга основна част.Както и да е...Аз въобще не съм и сигурен,че в това е проблемът. Моля ви,дайте ми някакъв съвет! Благодаря ви!

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с SUZUKI SAMURAI SJ413

                        Мойта 413ка е дърта и такиви ламби немам,ама пиши във подфорума там щети помогнат.
                        Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X