Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    Здравеите колеги
    От няколко дни карам с такива гуми . Направих грешката и си поръчах само четири и сега немога да си намеря за резервна .
    Ако някой е забелязвал на скоро този модел в размер 31/10,5/15 ще му бъда много благодарен ако ми сподели къде е мястото
    п.п. За една гума става въпро по възможност нова .

    поздрави
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

  • #2
    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    Колега iansto,

    Темата е стара, но ако е възможно да споделиш впечатления от въпросния модел гуми.
    Най-много ме интересува поведението им през зимните месеци, ако може и информация за износоустойчивост, шум, как се представят в кал, а на мокра трева и т.н.

    Някъде ги дават офроуд гуми на други места са летни, а имат означението със снежинката и планината (поне на снимките се забелязва)

    Разбира се, ако има други колеги, които карат въпросните гуми да споделят впечатленията си.

    Започвам да се оглеждам за нови гуми и това е причината да питам. За сега съм се спрял на Гудиъра, но не изключвам като вариант и БФГ АТ

    Мерси предварително,
    Боян

    Коментар


    • #3
      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      Здравейте колега ,

      Впечатленията ми от тази гума са повече от добри .
      - Зимни условия - Много добро поведение както на утъпкан така и на неутъпкан сняг . Дори специално си правих тест на добре утъпкан сняг с цел да пидобия представа как се държи автомобила и мога да кажа , че контролът при включено само задно предаване бе невероято добър . При 4 по 4 ми бе почти невъзможно да поднеса автомила .
      - Асвалтов път - Не не съм забелязал разлика при шофиране на мокро и сухо . Като шум мога да ги определя като една идея по шумни от обикновени асвалтови гуми .
      - Оф роуд - Определено не е кална гума и ако някъде калта е с високо съдържание на глина средната част на граифера се запълва и е почти невъзможно да се изчисти с развъртане . За мокра трева немога да кажа нищо .

      Като цяло е един много добър компромисен вариант .
      поздрави
      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        Колега iansto,
        Благодаря ти за изчерпателния отговор, очаквах да има още някой колега, който има опит с въпросните гуми но май не или не пишат...
        Не пишеш за износоустойчивостта им, колко километра си им навъртял?
        Гледам по отвъдокеанските форуми, че ги карат много и там дават добри отзиви.

        Коментар


        • #5
          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          За съжаление това не е най - популярната гума както в България така и в Европа това е и причината за липса на много мнения относно нея ! Иначе (имаше) има една тема в под форима на Митсубиши : http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=%E3%F3%EC%E8 (неможах да я сложа като линк) Ако не ти се отваря пиши зада ти дам насоки за намитането и ! Относно износването ...... хм .. ами чесно казано ми е трудно да дам оценка (за това и си го спестих в предишният пост) Минал съм около 5000 - 6000 км от Ноември миналата година до Юни тази и лично според мен износването е минимално .

          п.п. Ако наистина сте се спрял на тези гуми може да измерим наличнит ми граифер и да го сравним с чисто новия такъв . Аз ще съм в България след 12 - сети този месец и зная място с налични 3 - броя от събщия размер в близост до сточна гара така , че изчисляването на износването няма да бъде проблем !

          п.п.2. Ако сте се спрял на този модел и имате затруднение с намирането му то аз мога да ви помогна в известна степен . само ми напишете едно лично .

          поздрави
          Последно редактирано от iansto; 02-10-11, 23:21.
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            Гумата е относително нова и доста специфична, та затуй малко пишат, няма много информация като цяло в нета за нея. Мен ме итересува предимно как е лятото на асфалт с по-висока скорост, магистрална, да кажем 120-150 изобщо постижимо ли е? Иска ми се да ги ползвам за малко по-агресивно АТ...

            Коментар


            • #7
              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Гумата е относително нова и доста специфична, та затуй малко пишат, няма много информация като цяло в нета за нея. Мен ме итересува предимно как е лятото на асфалт с по-висока скорост, магистрална, да кажем 120-150 изобщо постижимо ли е? Иска ми се да ги ползвам за малко по-агресивно АТ...
              Чесно да си кажа аз повече от 110 с моето Паджеро не съм вдигал така , че немога да коментирам как се държат при висока скорост .
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                А някой да знае дали могат да се намерят 235/85/16 в България. 31ци са ми малки а 285/75/16 ми идват доста широки.
                Извинявам се че пиша в тази тема.
                0878 706 714

                WWW.OFFROADMASHINI.COM

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Първоначално публикуван от jordansto Преглед на мнение
                  А някой да знае дали могат да се намерят 235/85/16 в България. 31ци са ми малки а 285/75/16 ми идват доста широки.
                  Извинявам се че пиша в тази тема.
                  Май не. В смисъл, че и аз търся, даже днес помолих един приятел, който има достъп до дилърската информационна система на Гудиър да провери. Йок.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    235/85 16 гледам в сайт за гуми, че имат МТ/Р-и, но не и дуратрак...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      235/85 16 гледам в сайт за гуми, че имат МТ/Р-и, но не и дуратрак...
                      ... Незнам колега , трудна работа ... само 31 - ци намирам в нета !!



                      Ето няколко снимки на грайфера :

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090044.JPG
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5312505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130190.JPG
Прегледи:1
Размер:302.6 КБ
ID:5312506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130197.JPG
Прегледи:1
Размер:330.9 КБ
ID:5312507
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Страхотна гума! Купих ги миналия Април и ги покарах съвсем малко. Не можах да ги тествам на сняг. През лятото карам с Toyo Open Country MT 315/75/16 (35/12.5/16). Преди седмица като застудя метнах пак Дуратрака. Страхотна мека гума. Тойото го държа на 1.4-1.5 бара, а за да стъпи нормално Дуратрака го помпам до 1.8 - 1.9 бара. Те са същия размер - 315/75/16. По-леки са от Тойото с почти 5 кг. Значително по меки и при сегашните температури свирят както всяка зимна гума. Сцеплението с асфалта е много по-добре от Тойото. Съдя за това по факта, че като сръчкам машината с Тойото пробуксува и се включва ESP-то. С Дуратрака въобще не може да пробуксува дори милиметър. Е трябва да се отчете и факта, че Тойото е на над 30 000 км, а Дуратрака е на по-малко от 1000. Странно е, но са една идея по-шумни от Тойото. Друга офроуд гума с ламели за сняг и с подготовка за шипове не съм срещал. В БГ знам че ги продават Диана. Аз обаче ги купих от USA за $213 миналата година. Дори си пазя и сайта - discounttiredirect.com

                        едит/

                        бре! тая година цената е излетяла доста нагоре за моя размер.
                        Последно редактирано от elbgt; 20-10-11, 21:23.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          Единственото което ме притеснява е, че скоростния индекс на дуратрака е 160 км/ч, а на повечето конкуренти 180 км/ч. Далеч съм от мисълта за състезателен джип, но ще излъжа ако кажа, че не съм карал със 160+ вярно че за кратко ама недай си боже нещо да стане. Първите 2 години ще ги използвам само за знимни (имам да доизтъркам едни украински)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            Зависи кой размер, но пак по буквата излиза едно, а ако погледнеш цифрата пред буквата и я сметнеш по таблицата излиза 180 при повечето размери.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              @elbgt ,колега а шипинга от този сайт до България колко струваше и за колко време стигнаха?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X