Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Въпросът с Дуратрак-а е дали е толкова "универсален". Досега никой нищо съществено не казва за експлоатацията му през лятото и последствията от нея...
    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Не! Никак не е универсален. Зимна гума е! И то най-добрата в категорията за извън пътя, особено при големите размери, където нямат алтернатива. Надявам се и никой нищо да не казва за лятна експлоатация на гума произведена от зимен материал...
    Eто и отговорът на официалния сайт http://www.goodyear.eu/bg_bg/tires/4...gler-duratrac/. Според него гумата е за всички сезони. Но пак там: „Здраво сцепление в дълбока кал и сняг. Трудните терени стават по-леки, благодарение на технологията TractiveGroove, която осигурява подобрено сцепление в кал и сняг. Wrangler DuraTrac е обозначена със символа „планинска снежинка“ за зимна употреба. На гумата могат да се поставят шипове за по-добро сцепление в сурови условия“.
    И по-надолу : „ Тихо, стабилно возене. Дори най-„бойните“ автомобили 4x4 могат да возят приятно с блоковата шарка, която намалява шума от пътя...“.
    Май рекламата им идва в повече.
    В момента си търся нови гуми за Диското, тези Goodyear Wrangler Duratrac ми харесаха, но щом според <elbgt> са твърде шумни през лятото, вероятно ще купя General Grabber AT 2.
    Последно редактирано от trapper; 17-03-13, 15:17.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #47
      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Не! Никак не е универсален...
      Да де, твоят опит съм го чел, ама за мен има едно "но" - европейското производство обикновено няма нищо общо с американското - примерът с БФГ АТ е доволно красноречив. Та аз това се чудя - дали поевропейченият Дуратрак няма също да се окаже "нещо различно"
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        Чак дразнещо шумни не са, но за сравнение по-шумни са от Toyo Opеn Country MT и то осезателно. Нещо като шум на лагер Всъщност опита ми се свежда до точно тези два модела гуми и като се има предвид, че Тойото все пак е кална гума бях доста изнненадан. От друга страна шарката на Дуратрака съвсем не е като на останалите АТ-та. Доста по едра е.

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Да де, твоят опит съм го чел, ама за мен има едно "но" - европейското производство обикновено няма нищо общо с американското - примерът с БФГ АТ е доволно красноречив. Та аз това се чудя - дали поевропейченият Дуратрак няма също да се окаже "нещо различно"

        Едва ли европейската версия ще е по друга технология. Нито шарката биха могли да променят, нито материала. Иначе ще е друг модел гума и ще има разлика в търговското наименование. Или ти имаш предвид нещо да ги поеворпейчат в смисъл да са по кофти, но за сметка на това по-скъпи
        Последно редактирано от elbgt; 17-03-13, 15:34.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #49
          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          ...Или ти имаш предвид нещо да ги поеворпейчат в смисъл да са по кофти, но за сметка на това по-скъпи
          Бе засега са по-евтини (имам предвид цените в Европа, преди и след началото на европейското производство), и не с малко. Имах предвид да не стане точно като с Гудрича - европейския е категорично по-твърд и въпреки че шарката е на пръв поглед същата, блоковете не са нацепени по точно същия начин (част от срезовете не минават през целия блок, а са само в средата). Щатския Гудрич изкарваше поне три години целогодишно каране без сериозно компрометиране на поведението през зимата - европейския на втората зима вече трябва да се кара с "три на ум"...
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            По американските форуми чета, че Гудиара е предвиден за климат с по-ниски температури от Гудрича. Ако е така мисля, че при нас климатът е по-скоро топъл... т.е. по-подходящи за нашите условия биха били БФГ.
            Мненията са общо взето "фифти-фифти".
            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
            Mercedes w212 E350 4matic
            Ducati Monster 600
            O888795575

            Коментар


            • #51
              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              ... Едва ли европейската версия ще е по друга технология. Нито шарката биха могли да променят, нито материала. Иначе ще е друг модел гума и ще има разлика в търговското наименование. Или ти имаш предвид нещо да ги поеворпейчат в смисъл да са по кофти, но за сметка на това по-скъпи
              Ако не ме лъже паметта, на времето Goodyear Wrangler MT/R за Европа бяха с по-плитък грайфер. Някои американски другари пък, останаха със съмнения, че Cooper Discoverer STT, които се продават при тях, са по-читави от това, което ние купуваме тук. Това, след като видяха на какво приличат моите гуми на нищо километри и възраст ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                Това за BFG не го знаех. Лоша работа значи. Ами ако се окаже че EU Duratrac е поредното европейско менте ще си ги пазаруваме пак от USA. Преди години когато се увличах по бегачки бях голям фен на Toyo, докато не налетях на някакво европейско производство (не си спомням държавата) и след само 3000 км пробег се пързалях на сухо като с видинки. Протектора на гумите се беше нацепил на нещо като ресни. Все едно брада им беше поникнала. Един и същ завой на детелината на околовръстното и бул. България с оригиналните, но вече поизносени го взимах като трамвай със 140 км/час, а с EU ментаците тръгвах с вратите напред още при 100 км/час. И двата случая при топло и сухо време.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #53
                  От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Днес си купих комплект duratrac, даже взех пет броя размер 235х75х15, тъй като бяха последните. Цената им беше добра. На гумите пише че са произведени в щатите с ДОТ от 2012г. Търговеца не знаеше да има производство в Европа, даже се учуди. Утре ги монтирам и ще се тестват.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    За съжаление май няма да има внос тази година в БГ. Аз търся 4 бр 235х75х15 и никъде няма .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Първоначално публикуван от ivansenbg Преглед на мнение
                      Днес си купих комплект duratrac, даже взех пет броя размер 235х75х15, тъй като бяха последните. Цената им беше добра. На гумите пише че са произведени в щатите с ДОТ от 2012г. Търговеца не знаеше да има производство в Европа, даже се учуди. Утре ги монтирам и ще се тестват.
                      Колега ще споделиш ли впечетления от гумите ? Искам и аз да взема такива, но ме притеснява мнението на колегата elbgt, че не са подгящи за целогодишно ползаване. Поздрави!
                      Land Rover Discovery TD5

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Здравейте, аз също се замислям за тези гуми, доста позитивни мнения прочетох и в чуждите форуми. Но и мен ме притеснява как се държат през летните месеци и на нашия климат, защото аз живея в Бургас и основно офроуд правя през лятото. Има ли вече някой от вас конкретен опит?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          Първоначално публикуван от киката Преглед на мнение
                          За съжаление май няма да има внос тази година в БГ. Аз търся 4 бр 235х75х15 и никъде няма .
                          Има ги на много места. В Радиал този размер са 215лв/бр с монтаж и баланс, или 209лв/бр без. В 2-3 от сайтовете за гуми ги има на цени около 200лв/бр.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            От миналата есен съм с Goodyear Wrangler Duratrac 235/75/15, монтирани на Витара ДБ 2.0 V6 автоматик. За зимни условия важи всичко хубаво казано до тук в темата и то на 100%. Към лятната експлоатация подходих с известни притиснения поради някои от мненията, но за 6000 км. мога да кажа следното:
                            1. Нито веднъж не са ми изсвирили. При екстремно спиране на шосе се чува леко бучене.
                            2. Лек off, кал - неотличими от Goodyear МТ, една идея по-добри в излизането от коловози (сравнявам пак с Витара). На дълбок чакъл, пясък - по-голяма склонност за окопаване
                            спрямо останалите АТ.
                            3. На шосе - отлично и стабилно поведение ( карам ги на 1,9 атм.). По наклон и леко разлигавен път спират уверено, не приплъзват и ABS не сработва за разлика от BFG AT.
                            4. Шумът е по-малък от всички АТ и МТ, които съм карал, но се усеща.
                            5. Сега ги загледах и както казва elbgt има заобляне на ръбовете.
                            Възможно е свиренето да идва от различните размери и натоварване - не знам.
                            За моята джипка открих перфектните гуми. Чакам втората зима, да видя ще има ли разлика в поведението.
                            Поздрави.
                            Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                            “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
                              Здравейте, аз също се замислям за тези гуми, доста позитивни мнения прочетох и в чуждите форуми. Но и мен ме притеснява как се държат през летните месеци и на нашия климат, защото аз живея в Бургас и основно офроуд правя през лятото. Има ли вече някой от вас конкретен опит?
                              Прочети пост 45

                              Коментар


                              • #60
                                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Прочети пост 45
                                Прочетох. И този, и много други по темата В интерес на истината, повечето мнения изобщо не са толкова негативни по отношение на работата на гумата извън зимния сезон. Както и да е, поръчах ги днес, слагам ги във Вторник. Като дойде лятото, ще ги видя как ще се държат на моя джип за моите нужди, и тогава ще му мисля

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X