Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    Мда, и мен ме завълнуваха тези гуми, но за по-тежка джипка (тлк 80) от споменаваните от последните няколко поста.
    Колебанието ми е между Duratrac 285/75/16 и Тойо МТ 255/85/16. Евентуално и БФГ МТ КМ2 255/85/16, но той е последен. Проблема е, че и трите нямат (май) съществени минуси. Смятам да ги ползвам целогодишно.

    Коментар


    • #62
      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      Първоначално публикуван от worldeditor Преглед на мнение
      Колега ще споделиш ли впечетления от гумите ? Искам и аз да взема такива, но ме притеснява мнението на колегата elbgt, че не са подгящи за целогодишно ползаване. Поздрави!
      Изцяло добри впечатления от тези гуми. Въпреки малкото изминати с тях километри / джипа го карам само събота и неделя/, мога да кажа, че не са никак шумни на асфалт и когато съм ги карал в топло време не са присвирвали. В сериозна кал не съм ги пробвал все още, но от кални коловози излизат добре. Добре се държат и при страничен наклон, в сравнение с предишните, но те бяха доста износени и едва ли са база за сравнение. Като цяло съм доволен и за нуждите за който ползвам Паджерото, предимно два-три пъти в месеца по черни пътища - вършат работа. Очаквам снега за проба, тъй като там би трябвало да им е силата.

      Коментар


      • #63
        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        Някой с 245/75/16 може ли да премери гумата както е напомпана какъв и е диаметъра(а може и налягането)?

        // правилно, мерси
        Последно редактирано от imarh; 04-12-14, 16:07. Причина: корекция височина
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #64
          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          245/75/16 е

          Коментар


          • #65
            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            Ето и тук един линк за Дуратрак - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...ачества В него съм се постарал да събера всичко за тези гуми като обзор на качествата им.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              В началото на ноември проверявах при дилъри в Търговище и Шумен за Goodyear Wrangler Duratrac, 17 цола, но ми предложиха други чисто зимни Goodyear. Рекламата в adv-bulgaria.com е много готина, прочел съм статията 2 пъти, снимките също са супер, но като не мога да си купя продукта ще си карам с Тойо.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #67
                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                Точно това съм посочил и в статията в ADV като недостатък, нямат всички размери. Само да уточня, писаното в www.ADV-Bulgaria.com не е реклама, а обективен анализ, както и всимко, написано там. Целия замисъл на тази платформа е такъв, да дава обективна информация под формата на тестове и ревюта.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #68
                  От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Днес четох въпросната статия и не видях мнения на членовете на този форум , че въпросния модел на Гудиър за лятото се износва доста бързо, и това е логично ,тъй като технологията на изработка на смесите в последните ( поне 10 ) години е такава , че да принуждава потребителите да си купуват по минмум 2 комплекта гуми. Това , което съм чел ( в този форум ) за гумата е , че зимата е добре на дълбок и утъпкан сняг , лятото обаче се износва бъзро поради меката смеска ( логично за да има сцепление през зимата ) . Тъй като темата е за Гудиър и има доста потребители и почитатели на тази марка , дали има някакви отзиви за последната МТР с асиметричната шарка или това е ни рак ни риба ?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    Днес четох въпросната статия и не видях мнения на членовете на този форум...
                    Видял си мнения основно на членове на този форум...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                      Днес четох въпросната статия и не видях мнения на членовете на този форум , че въпросния модел на Гудиър за лятото се износва доста бързо, и това е логично ,тъй като технологията на изработка на смесите в последните ( поне 10 ) години е такава , че да принуждава потребителите да си купуват по минмум 2 комплекта гуми. Това , което съм чел ( в този форум ) за гумата е , че зимата е добре на дълбок и утъпкан сняг , лятото обаче се износва бъзро поради меката смеска ( логично за да има сцепление през зимата ) . Тъй като темата е за Гудиър и има доста потребители и почитатели на тази марка , дали има някакви отзиви за последната МТР с асиметричната шарка или това е ни рак ни риба ?
                      Явно сте чел нещо друго, всички цитати и коментари в статията, които не са на автора, са само и единствено на участници в този Форум. Буквално цитирани от тук, с копи и пейст, без промяна. Има над 10 такива цитата и отделно още няколко потърсени нарочно коментари, пак на участници оттук. Има и обширни коментари на хора, карали гумите повече от година всесезонно, зачетете се в тях по отношение на изтриването през лятото. Ако нещо се съмнявате, на лично съобщение ще ви дам контакти с тях, да си говорите директно.
                      За МТР отворете друга тема или намерете някоя от многото вече налични за кални гуми и питайте там, тази е тясна дискусия за Дуратрак, пише то и в заглавието и.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Аз,като ползвател на Дуратрак (от месец) мога да изкажа скромно мнение!Буто е Л200 3.0 24V - бях с нови Кумхо Роадвенчър 31' и от месец съм с 31' от въпросния модел!До тук усетих предимствата на Дуратрака на асфалт,пясък,кал и наводнена трева - чакам снега...
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          Тия гуми верно добре се справят на сняг . Размера е 235/75/15, пресни-пресни (33та седмица на 2014та, made in U.S.). Карам ги от седмица и на асвалт си се държаха почти като АТ гуми . Малко повече вибрации се усещаха при над 60-70 км/ч. И създават едно усещане, че не са като АТ гумите, а са малко по-несигурни. Предполагам се дължи на рехавият грайфер и мекичт каучук.

                          По коледа ги разходих из Плана. Малко кал, малко лед, никакъв сняг. Лек маршрут, от село Плана до село Горни Окол. Уж да стават. От коловози вадеха с малко зор, на страничен наклон поддаваха тук-там. Ама нямаше драма, все пак маршрута е леки нямаше почти кал.

                          Вчера вечер и днес сутринта начесах крастата - малййй т'ва как държи на сняг . Карах си на задно без да го мисля много много. Имах странното усещане, че за първи път си карам джипката със зимни гуми.

                          Предишните (General Grabber AT2, същият размер) на сняг са определено по-зле. Абе кеф си е с тия гуми. Пък и на хубава цена ги взех (760лв) . Ще избутат зимата и после ще сложа обратно АТтата. Лятото доста асвалт се обикаля и там АТтата са по-добри по няколко параметъра - по-леки са, по-добре се държат на асвалт (няма вибрации при по-висока скоросто и се усещат една идея по-здраво стъпили).

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            На сняг много добре се държат гумите ,в кал не съм ги пробвал понеже нямах все още възможност. Моите 245/75/16 съм ги купил за по 236лв за гума +5лв доставка също на гума сега видях че с ги намлили даже а има и два размера 15ки на на доста добри цени в Българския "ebay"

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            Някой с 245/75/16 може ли да премери гумата както е напомпана какъв и е диаметъра(а може и налягането)?

                            // правилно, мерси
                            Аз съм с този размер утре ще проверя и ще и ще пиша височина спрямо налягаето.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              Още малко впечатления от дуратраците, ама тоя път лоши. На т'ва време дето е сега на вън с този леко влажен асвалт е някакъв кошмар.

                              Пресен пример от тая сутрин - слизам от спящ полицай (коли имаше доволно и съответно скоростта е ниска), вкарвам 2ра и подавам леко газ в следствие на което задницата тръгна леко на страни. Същото се повтори след 5 мин на лек завой. А асвалте е чист и влажен. Идея си нямам какво има върху него в тая влага, ама е кошмар като се кара така. И т'ва е постоянно от както снега изчезна - има-няма 10 дни.

                              На сухо, на сняг и на киша проблеми нямат. Обаче зимата т'ва което е в момента е често срещано. И не става дума за лед, щото говорим за 10:30 сутринта при положителни температури и по улици по които монават постоянно коли. А в последните 24 часа температурата не е падала под 0 градуса...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Още малко впечатления от дуратраците, ама тоя път лоши. На т'ва време дето е сега на вън с този леко влажен асвалт е някакъв кошмар.
                                Не мисля, че проблема е пряко в гумите. Асфалта тези дни в София е страшно лигав и много се пързаля. Сутринта точно това коментирахме с колегите на работа. Аз също често буксувам с колата, а съм с нови зимни гуми, купувани този сезон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X