Страница 1 от 21 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 413

Тема: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Здравеите колеги
    От няколко дни карам с такива гуми . Направих грешката и си поръчах само четири и сега немога да си намеря за резервна .
    Ако някой е забелязвал на скоро този модел в размер 31/10,5/15 ще му бъда много благодарен ако ми сподели къде е мястото
    п.п. За една гума става въпро по възможност нова .

поздрави
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

Място
    София
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Колега iansto,

Темата е стара, но ако е възможно да споделиш впечатления от въпросния модел гуми.
    Най-много ме интересува поведението им през зимните месеци, ако може и информация за износоустойчивост, шум, как се представят в кал, а на мокра трева и т.н.

Някъде ги дават офроуд гуми на други места са летни, а имат означението със снежинката и планината (поне на снимките се забелязва)

Разбира се, ако има други колеги, които карат въпросните гуми да споделят впечатленията си.

Започвам да се оглеждам за нови гуми и това е причината да питам. За сега съм се спрял на Гудиъра, но не изключвам като вариант и БФГ АТ

Мерси предварително,
    Боян

Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    8

Здравейте колега ,

Впечатленията ми от тази гума са повече от добри .
    - Зимни условия - Много добро поведение както на утъпкан така и на неутъпкан сняг . Дори специално си правих тест на добре утъпкан сняг с цел да пидобия представа как се държи автомобила и мога да кажа , че контролът при включено само задно предаване бе невероято добър . При 4 по 4 ми бе почти невъзможно да поднеса автомила .
    - Асвалтов път - Не не съм забелязал разлика при шофиране на мокро и сухо . Като шум мога да ги определя като една идея по шумни от обикновени асвалтови гуми .
    - Оф роуд - Определено не е кална гума и ако някъде калта е с високо съдържание на глина средната част на граифера се запълва и е почти невъзможно да се изчисти с развъртане . За мокра трева немога да кажа нищо .

Като цяло е един много добър компромисен вариант .
    поздрави
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

Място
    София
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    9

Колега iansto,
    Благодаря ти за изчерпателния отговор, очаквах да има още някой колега, който има опит с въпросните гуми но май не или не пишат...
    Не пишеш за износоустойчивостта им, колко километра си им навъртял?
    Гледам по отвъдокеанските форуми, че ги карат много и там дават добри отзиви.

Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    8

За съжаление това не е най - популярната гума както в България така и в Европа това е и причината за липса на много мнения относно нея ! Иначе (имаше) има една тема в под форима на Митсубиши : http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=%E3%F3%EC%E8 (неможах да я сложа като линк) Ако не ти се отваря пиши зада ти дам насоки за намитането и ! Относно износването ...... хм .. ами чесно казано ми е трудно да дам оценка (за това и си го спестих в предишният пост) Минал съм около 5000 - 6000 км от Ноември миналата година до Юни тази и лично според мен износването е минимално .

п.п. Ако наистина сте се спрял на тези гуми може да измерим наличнит ми граифер и да го сравним с чисто новия такъв . Аз ще съм в България след 12 - сети този месец и зная място с налични 3 - броя от събщия размер в близост до сточна гара така , че изчисляването на износването няма да бъде проблем !

п.п.2. Ако сте се спрял на този модел и имате затруднение с намирането му то аз мога да ви помогна в известна степен . само ми напишете едно лично .

поздрави
    Последно редактиран от iansto ; 02-10-11 в 23:21

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Гумата е относително нова и доста специфична, та затуй малко пишат, няма много информация като цяло в нета за нея. Мен ме итересува предимно как е лятото на асфалт с по-висока скорост, магистрална, да кажем 120-150 изобщо постижимо ли е? Иска ми се да ги ползвам за малко по-агресивно АТ...

Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Насов Преглед на публикациите
    Гумата е относително нова и доста специфична, та затуй малко пишат, няма много информация като цяло в нета за нея. Мен ме итересува предимно как е лятото на асфалт с по-висока скорост, магистрална, да кажем 120-150 изобщо постижимо ли е? Иска ми се да ги ползвам за малко по-агресивно АТ...
    Чесно да си кажа аз повече от 110 с моето Паджеро не съм вдигал така , че немога да коментирам как се държат при висока скорост .

Място
    Стара Загора
    Публикации
    269
    Точки (при гласуване)
    9

А някой да знае дали могат да се намерят 235/85/16 в България. 31ци са ми малки а 285/75/16 ми идват доста широки.
    Извинявам се че пиша в тази тема.
    0878 706 714

WWW.OFFROADMASHINI.COM

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на jordansto Преглед на публикациите
    А някой да знае дали могат да се намерят 235/85/16 в България. 31ци са ми малки а 285/75/16 ми идват доста широки.
    Извинявам се че пиша в тази тема.
    Май не. В смисъл, че и аз търся, даже днес помолих един приятел, който има достъп до дилърската информационна система на Гудиър да провери. Йок.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

235/85 16 гледам в сайт за гуми, че имат МТ/Р-и, но не и дуратрак...

Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Насов Преглед на публикациите
    235/85 16 гледам в сайт за гуми, че имат МТ/Р-и, но не и дуратрак...
    ... Незнам колега , трудна работа ... само 31 - ци намирам в нета !!

Ето няколко снимки на грайфера :

Име:  P1090044.JPG
Прегледи: 5255
Размер:  240.8 КбИме:  P1130190.JPG
Прегледи: 5255
Размер:  302.6 КбИме:  P1130197.JPG
Прегледи: 5261
Размер:  330.9 Кб

Място
    София
    Публикации
    1,770
    Точки (при гласуване)
    15

Страхотна гума! Купих ги миналия Април и ги покарах съвсем малко. Не можах да ги тествам на сняг. През лятото карам с Toyo Open Country MT 315/75/16 (35/12.5/16). Преди седмица като застудя метнах пак Дуратрака. Страхотна мека гума. Тойото го държа на 1.4-1.5 бара, а за да стъпи нормално Дуратрака го помпам до 1.8 - 1.9 бара. Те са същия размер - 315/75/16. По-леки са от Тойото с почти 5 кг. Значително по меки и при сегашните температури свирят както всяка зимна гума. Сцеплението с асфалта е много по-добре от Тойото. Съдя за това по факта, че като сръчкам машината с Тойото пробуксува и се включва ESP-то. С Дуратрака въобще не може да пробуксува дори милиметър. Е трябва да се отчете и факта, че Тойото е на над 30 000 км, а Дуратрака е на по-малко от 1000. Странно е, но са една идея по-шумни от Тойото. Друга офроуд гума с ламели за сняг и с подготовка за шипове не съм срещал. В БГ знам че ги продават Диана. Аз обаче ги купих от USA за $213 миналата година. Дори си пазя и сайта - discounttiredirect.com

едит/

бре! тая година цената е излетяла доста нагоре за моя размер.
    Последно редактиран от elbgt ; 20-10-11 в 21:23
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

Място
    София
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    9

Единственото което ме притеснява е, че скоростния индекс на дуратрака е 160 км/ч, а на повечето конкуренти 180 км/ч. Далеч съм от мисълта за състезателен джип, но ще излъжа ако кажа, че не съм карал със 160+ вярно че за кратко ама недай си боже нещо да стане. Първите 2 години ще ги използвам само за знимни (имам да доизтъркам едни украински)

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Зависи кой размер, но пак по буквата излиза едно, а ако погледнеш цифрата пред буквата и я сметнеш по таблицата излиза 180 при повечето размери.

Място
    Габрово
    Публикации
    72
    Точки (при гласуване)
    0

@elbgt ,колега а шипинга от този сайт до България колко струваше и за колко време стигнаха?

Място
    София
    Публикации
    1,770
    Точки (при гласуване)
    15

От USA не бива да се пазарува с директен шипинг от търговеца. 90% от търговците там не изпращат извън континенталните щати, а тези които изпращат използват стандартна пощенска пратка, струваща майка си и баща си. Правилния начин е с междинен USA търговец, който да префактурира стоката с по-ниска стойност, което не е незаконно и след това да ги изпрати или с въздушно или с морско карго. При морското карго центата за килограм е от $0.10 до $0.80 на кг за тежки и необемни пратки и срок на доставка 40-60 дни, а при въздушното $4.00-$4.20 на кг и срок на доставка 5-8 дни. И двете цени не включват местните такси. За гумите по-удачния вариант е морско карго. Естествено трябва да се мисли на време.

Място
    Габрово
    Публикации
    72
    Точки (при гласуване)
    0

Ей таман се бях наточил за някоя агресивна гума,че сегашните ми са като за лека кола,ама бях забравил и за ддс-то щом е от US ....,това с междинния търговец ако имаш такъв човек наистина е най хитрият начин ,някоя фирма има ли която се занимава с такива работи или само през свои хора?Въпреки че като гледам май ще се търси нещо от EU и заради бързината и заради цената..

Място
    София
    Публикации
    1,770
    Точки (при гласуване)
    15

За Дуратрак знам само една цена - за 265/75/16, което е 32'' цола гума - 530 лв. в Диана и то след чакане две седмици. Същата гума от щатите с морско карго и без междинно префактуриране пристига тук на цена $260. Ако се изцедят всички възможни начини става $230 или 330 лв по сегашния курс. Разликата за 4 гуми е 800 лв, но и два месеца чакане. Ако се мисли навреме е доста по-добре да се купи от щатите.

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

При цена от около 4$ за въздушно също излиза доста по-добра цената, за 4 гуми надали ще е повече от 200$, което са пак 500 лева разлика в цената

Място
    Габрово
    Публикации
    72
    Точки (при гласуване)
    0

Със сигурност от България няма да се купува,аз от години не купувам от тук почти нищо,още повече че искам 18-ки nitto terra grapplers или Cooper Discoverers тук не си ли правите групови поръчки за гуми от някъде?

Страница 1 от 21 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 09-07-10, 12:39
  2. Продавам гуми 235/70/15 Goodyear Wrangler
    От VIRUSS във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-05-09, 00:01
  3. Продавам Гуми GOODYEAR WRANGLER AT/R
    От OFF Road Domination във форум Архив
    Отговори: 5
    Последно мнение: 09-07-08, 16:45