Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

    КОЛЕГА,ВЗЕМАИ ЗИЛА НО ГЛЕДАИ ДА Е НОВ.АЗ РАБОТЯ САС ТЕЗИ КАМИОНИ ДОСТА ВРЕМЕ.ТОЗИ МИ Е ЧЕТВЬТИ И ТИ КАЗВАМ НЕМА СПИРАНЕ.САС ЗИЛА ПРАВИМ ДВА КУРСА А ПРАГАТА ЕДИН. КАДЕ МИНЕМ САС ЗИЛА ПРАГАТА НЕМОЖЕ ДА ПОМИСЛИ.ЗИЛ 131 Е НАИ ДОБРИЯ КАМИОН ЗА РАБОТА ВЬВ ГОРАТА.

    Коментар


    • #47
      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

      А сега когато караш Урал,пак ли мислиш така.

      Коментар


      • #48
        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        А сега когато караш Урал,пак ли мислиш така.
        Едва ли-Урала е много по-сериозен камион от 131-цата.
        Последно редактирано от Янко Желязков; 10-12-10, 11:17.

        Коментар


        • #49
          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
          КОЛЕГА,ВЗЕМАИ ЗИЛА НО ГЛЕДАИ ДА Е НОВ.АЗ РАБОТЯ САС ТЕЗИ КАМИОНИ ДОСТА ВРЕМЕ.ТОЗИ МИ Е ЧЕТВЬТИ И ТИ КАЗВАМ НЕМА СПИРАНЕ.САС ЗИЛА ПРАВИМ ДВА КУРСА А ПРАГАТА ЕДИН. КАДЕ МИНЕМ САС ЗИЛА ПРАГАТА НЕМОЖЕ ДА ПОМИСЛИ.ЗИЛ 131 Е НАИ ДОБРИЯ КАМИОН ЗА РАБОТА ВЬВ ГОРАТА.
          Колега малко ме съмнява това изказване,но щом казваш.....Виж,Прагата е на редуктори и според мен много по-трудно ще опира в дълбоки коловози от Зил-а.Освен това е и по-стабилна на странични наклони,заради двойните гуми отзад и по-ниската товарна площ.Незнам,аз не работя в гората,/но имам някакви наблюдения/ и така ги виждам нещата.Иначе си много прав,че ако се попадне на наистина нов и запазен Зил ще е много по-добре от някоя 40 годишна изтормозена Прага.

          Коментар


          • #50
            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Едва ли-Урала е много по-сериозен камион от 131-цата.
            Колега,разликата между Урала и Зила е като разликата между Тойотата и Нивата.Пиша ти това сравнение щото нива сигурно караш,но не си карал Урал и Зил-131

            Коментар


            • #51
              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Колега,разликата между Урала и Зила е като разликата между Тойотата и Нивата.Пиша ти това сравнение щото нива сигурно караш,но не си карал Урал и Зил-131
              Да-именно и аз това имам на предвид,че Урала е много по-сериозен от Зил-а.

              Коментар


              • #52
                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                Колеги стегнете се.Темата леко отива към блокажи на Уаз
                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                Mark Twain
                СтоЕнчA

                Коментар


                • #53
                  От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                  Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                  http://vbox7.com/play:229ac50c&al=1&vid=
                  Да видим за какво иде реч.Прагата може само да му се радва отстрани.
                  Някога чувал ли си за трудова злополука? Тоя мужик дето виси на бронята на 3...5 път ще е под гумите и после??? Знаеш ли колко чиновници ше ти виснат на главата след това? Това което се вижда на клипа не може да е начин на работа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                    Според мен по добре за гората е ЗИЛ 131.А най добре е ЗИЛ 157.Аз имам 157 и съм много доволен.В гората е супер.Има само един косур няма хидравлика и много трудно се върти волана но то се свиква.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      А сега когато караш Урал,пак ли мислиш така.
                      румене, урала е друга ракия. вече неслизам от него.но,131-то каде го вкарвам урала нестава.човека се двоуми между прагата и 131-то затова му казвамспоред мен кое е по наи.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                        Приема се в тая област ,ти си по-компетентен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                          Колега незнам но по твойта логика до сега да имам 1-вагон със счупени полуоски.Както колегата Кърнаре -75 ас съшто съм изолирал ел клапана и досега не съм виждал счупена пполуоска.
                          Колкото до Прагата незнам къде ще го збере този материал камоли да се напъне в тази река

                          Коментар


                          • #58
                            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                            Привет! Занимаваме се дърводобив, имахме три Праги които се ползват само за подвоз до тировете, в последствие едната умря и сега е донор за части. Ако финансите позволят ни предстои закупуването на още една. Другите две вървят, изкарват дърва. Доволни сме от пагите. Особено важно е обаче кой ги кара. Нашите шофьори не са от най-добрите затова голяма част от повредите по прагите влизат в категорията "пилотска грешка" Иначе за прагата ката камион мога да кажа че не е лоша машна, бавничка е малко. По принцип ако се товарят с по 12-13 кубика метровки не мисля че ще чупят полуоски, особено ако някой се сети да изключва предното от време на време, но сме стигали и до извращения от рода на 17 кубика, което според мен е малко множко. Иначе имахме и Зил 131 с мазов двигател и кран, но нещо двигателя беше заминал, така и го продадохме. Според мен Прагата има предимство пред зила в това че е дизелова, а нафтата се носи по туби, караш прагата в балкана, сипваш, палиш, натоварваш тира, зимаш си акомулаторите и обратно от където си и така на другия ден. При нас машините се прибират само за ремонт. Рекорда е около 4 месеца сериозна работа без да идва в гаража и след един удар си дойде 3 дни ремонт и обратно.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                              А и тая прага М2 би трябвало да е една идея по-удобна и модерна от В3С но ня живо не съм виждал, само картинки съм гледал. Иначе са ми казвали за една такава с присаден двигател от Ивеко, всички бяха много възхитени от нея.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                                много зависи от терена кадето ще работиш,тъй като гледам май ще е към "Странджата" каквото да избереш на тези цени на кубик и литър гориво сметките не излизат но все пак +за131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X