Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

    Колега,щом като ти харесва повече Прагата,взимай Прагата,но в този камион ще си прекарваш повече време отколкото в къщи и удобството при работа не е за подценяване.И още нещо Нашата Прага беше произведена 1957г,и другите които се намират в нашия край са около тези години,не знам как твоята ще е произведена през 1990г.Прагата е с мощност 100кс,но е с редуктори на мостовете,гори по книга 27/100,нафта но в гората рядко слиза под 40/100.Сметка за икономия в горивата няма щото 40х2.30=92лв,като при Зила е 70х1.33=93лв

    Коментар


    • #32
      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

      Да знам,че Прагите са произведени около 60-та година на миналия век,но тази за която говоря е 1990г. със съединител на въздух,седалка на въздух и т.н/като всичко това е оригинално/.До колкото колеги с които съм говорил в нашия край за такива Праги не горят повече от 25/100км и то в гората...А и трябва да се има напредвид,че и двата камиона са на по-малко от 1000км.....според мен нещо съвсем съществено..

      Коментар


      • #33
        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

        а също има разлика и в двигателите-този на тази Прага за която ви говоря е с 10к.с повече,има и лебедка за която нямам никакви отзвуци.Някои ако може да сподели нещо за лебедките им,ще съм му много благодарен.......Благодаря

        Коментар


        • #34
          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Колега,щом като ти харесва повече Прагата,взимай Прагата,но в този камион ще си прекарваш повече време отколкото в къщи и удобството при работа не е за подценяване.И още нещо Нашата Прага беше произведена 1957г,и другите които се намират в нашия край са около тези години,не знам как твоята ще е произведена през 1990г.Прагата е с мощност 100кс,но е с редуктори на мостовете,гори по книга 27/100,нафта но в гората рядко слиза под 40/100.Сметка за икономия в горивата няма щото 40х2.30=92лв,като при Зила е 70х1.33=93лв
          Колега то тогава трябва и тракторите си да ги направим на газ))Аз никога несъм взимал дизел по-скъп от 1,80 има една бензиностанция която доставя дизела в големи количества на тази цена.Незнам защо е така,но е не ме интерисува.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #35
            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

            На никого не давам съвети на какво да кара,просто правя сравнения,всеки сам си решава.За мен е по-важно какво е състоянието на камиона а не марката.Ако вашите Праги горят по25,много хубаво,или гората при вас е много равна или спестяват от истината.Много е важно частите да се намират лесно и евтино,щото днес като счупиш камиона да може да го поправиш и утре пак да си на работа а не след една седмица.На никога не давам съвети какъв камион да си купи всеки да си решава сам,пиша само това с което съм се сблъсквал.

            Коментар


            • #36
              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

              Незнам какъв е този разход от 25 на 100км,пролетта кадето карах Прагата за два курса или разтояние от 24км гореше в порядъка на 23 до 28литра нафта.
              Като се има впредвид че карахме 4 Праги и разхода беше почти еднакъв разлика от 1-2 литра.За съпоставяне на същия терен моя Зил 157 има ботилка от 60 литра и за два курса не му стигаше. Реалния разход на прага според мен в гората при положение че не се буксува е около 40-45литра. Колегата го е казал но ако се строши нещо Зила до ден два и е отново на работа, просто части за Прагата е малко тегава работа, и по трудно ще става.Успех в избора.

              Коментар


              • #37
                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                http://vbox7.com/play:229ac50c&al=1&vid=
                Да видим за какво иде реч.Прагата може само да му се радва отстрани.
                "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                Коментар


                • #38
                  От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  ..............................
                  Много е важно частите да се намират лесно и евтино,щото днес като счупиш камиона да може да го поправиш и утре пак да си на работа а не след една седмица.............
                  +1, напълно вярно!1во ако частите са трудно намираеми, губиш от печалбата, всеки ден застой на камиона са "-"нос на фирмата..

                  Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                  http://vbox7.com/play:229ac50c&al=1&vid=
                  Да видим за какво иде реч.Прагата може само да му се радва отстрани.
                  +1, ще погледа, тука прагата..
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 30-11-10, 20:14.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                    Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                    http://vbox7.com/play:229ac50c&al=1&vid=
                    Да видим за какво иде реч.Прагата може само да му се радва отстрани.
                    Зила гази до толкова докато перката награби водата..., и е до там. Проходим е , но е недостатък вкл.на предния мост само на право без възможност за завой, в следващия момент троши полуоска и си в преключение.
                    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                      Колега RODJER само си чул някакво тъпо мнение. На зила, който карам съм му махнал електрическия клапан за предния мост и си го карам постоянно включен.
                      Последно редактирано от Кърнаре - 75; 01-12-10, 18:27.
                      0877 877 297

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                        Странна работа!
                        Вказармата карах 131, но нямам спомени от подобни филми.
                        Както и да е...не ми се спори, а пък и доста време мина оттогава...
                        Иначе е много проходима машина.
                        Късал съм шплент на лебедката. Много мъдро решение е шплента. Бях си изкарал акъла, да не би да съм строшил самата лебедка.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                          Защо ли темата започва да ми прилича на http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=93021. Всеки си хвали своето и отрича другото. Гореспоменатите машини имат свойте + и - на съответната цена за състоянието на определена кола. Аз бих предпочел по-скъп автомобил, но с необходимата редовна подръжка и управлението не бих поверил на най-нископлатения шофьор/много често излиза по-скъпо/. По нашия край фирмите добиващи дървен материал взимат най-често най евтиното ЗиЛ 157/131/ карат се зверски 2-3 години и след това ги ползват за части или за срап/ако цената се покачи/, същите камиони след първия месец са трудно разпознаваеми като модел/обикновено външния вид е еднакъв - достатъчно изкривени/. Който има собствен камион и работи към фирма шефовете не ги интересува подръжката, трябва да се натовари поредния ТИР защото и там се плаща престой.

                          Колегата започнал темата не споменава за цени, което е немаловажно в случая.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                            Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                            Колега RODJER само си чул някакво тъпо мнение. На зила, който карам съм му махнал електрическия клапан за предния мост и си го карам постоянно включен.
                            Не колега, не съм го чул, в момента и аз карам такъв зил и за това изказвам мнение .А за предния мост вкл. с въздух и не знам за кой клапан става дума. А в нашата база има доста 131 и не съм чул някой да кара с постоянно вкл. мост.
                            FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                              RODJER да не раздуваме темата.Ти само караш.А клапана се намира под кабината задния десен край-само до гредата.Моя понеже изгоря преди три месеца и съм си го вързал директно докато намеря нов.
                              0877 877 297

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                                Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                                RODJER да не раздуваме темата.Ти само караш.А клапана се намира под кабината задния десен край-само до гредата.Моя понеже изгоря преди три месеца и съм си го вързал директно докато намеря нов.
                                И аз мисля да не спорим, под кабината вътре в гредата е крана за разпределение на въздуха. Може и да не съм запознат толкова с устройството. Изместваме се от заглавието.
                                FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X