Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Бобчо , първо говорим за Зил 131 , а не за Джуган . Второ : не говорим за сравнение на камиони по проходимост , а за професионална работа . Така че :
    По-горе някой спомена , че Прагата през зимата пали с бензиновата лапма . Еми да - ама пали ! А Зила ако рече - няма да запали и през юли ! Както и ред руги магарешки съветски бензинови ината всъщност . Говоря от собствен опит . ..
    ..когато стане въпрос пък за това да легнеш отдолу ( демек : "ремонтопригодност") - 131 е машината , която е получавала най-много пожелания за майка му от всички съветски екземпляри . Освен ако си нямаш собствен автомонтьор , който ти работи за без пари. Щото иначе оставаш без ръце и кръст , с издрана кожа и ред други .
    Лично аз определено съм за Прагата .
    Колега Владо_TS.Ем и аз говоря за 131-цата, просто давам за пример 157-цата, просто не си ме разбрал правилно..Пък не знам колко години зад гърба си имаш опит с 2те машини..Но аз съм за 131-цата.. Ако се поддържа машината, нито един път, няма да откаже, не става с каруцарско каране..Пък и вие какво искате, ем да гори малко, ем да няма проблеми, ем да е сравнително проходима, ем и да товари..Е само кафето е 3в1 Неможе ем така, ем така, все от едното трябва да се лиши човек...
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #17
      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

      Притежавам Зил157 но съм карал и 131 и Прага, и едното и другото имат предимства и недостатъци и всеки сам си решава, но ако съм аз пред този избор ще заложа на 131, но ако имам малко повече пари Щаера ми е мечта.

      Коментар


      • #18
        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Колега Владо_TS.Ем и аз говоря за 131-цата, просто давам за пример 157-цата, просто не си ме разбрал правилно..Пък не знам колко години зад гърба си имаш опит с 2те машини..Но аз съм за 131-цата.. Ако се поддържа машината, нито един път, няма да откаже, не става с каруцарско каране..Пък и вие какво искате, ем да гори малко, ем да няма проблеми, ем да е сравнително проходима, ем и да товари..Е само кафето е 3в1 Неможе ем така, ем така, все от едното трябва да се лиши човек...
        Младеж , разбрах те аз много добре Иначе какъв ми е опита - факт е че по-малкия ми син на години е малко по-голям от теб . Та вЕрвай ми , почти всички руски ( а и чешки ) таралясници са ми минали през ръцете , преди да се кача на истински автомобил . ... и да - наистина говорим за по-малкото зло тук .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Младеж , разбрах те аз много добре Иначе какъв ми е опита - факт е че по-малкия ми син на години е малко по-голям от теб . Та вЕрвай ми , почти всички руски ( а и чешки ) таралясници са ми минали през ръцете , преди да се кача на истински автомобил . ... и да - наистина говорим за по-малкото зло тук .
          Ем, да е жив и здрав сина ти..Пък за опита ти си знаеш. Може, но всеки трябва да си защити, тезата, нестава само с тези, без обосновка..
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

            Колега,това,което се опитваш да правиш,съм го работил и с двата вида,камиони.И двата имат минуси и плю'сове.просто вземи този който е в по добро състояние.Зила има по-добри спирачки и рядко изключва от скорост,а за паленето само лаик може да каже че не пали,но държи по-малко на страничния наклон заради единичната гума,но има уникална лебедка,за сметка на това гори повече около70на 100газ в гората натоварен.Прагата има два блокажа отзад и е по икономична,но няма хидравлик и хич не завива натоварена,а и е много шумна,и много по неудобна за каране,но е много по устойчива на наклона и има голям клиренс.

            Коментар


            • #21
              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Ем, да е жив и здрав сина ти..Пък за опита ти си знаеш. Може, но всеки трябва да си защити, тезата, нестава само с тези, без обосновка..
              За обосновката ... аз съм на принципа : за съветските автомобили или добро - или нищо . По-горе колегите , които са препатили са писали за разхода .
              Относно подръжката : като човек машинен инженер , с опит и в автомобилното дело , плюс собствен автомобил ( не държавен ) , плюс всичката литература , плюс една мешка с няколко нови делка от магазина , плюс кабели за свещи ( нови) на брой да удушиш слон , плюс две кила нови свещи , плюс палци и дистрибуторни капачки , плюс ... абе подвижна работилница ! Резултат : Нормален бензин в резервоара ( минал съм едно 20-30 моточаса) , пали си нормално .. и изведнъж ! Дявола сяда в него ! Стартер върти , ток да те утрепе , бензин да те удави и ... не ще да пали при 80 градуса . ...и центровката не е мръднала ... те това ти е домашното ! ( дано в техниката имаш по-високи оценки от граматиката ) .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                За обосновката ... аз съм на принципа : за съветските автомобили или добро - или нищо . По-горе колегите , които са препатили са писали за разхода .
                Относно подръжката : като човек машинен инженер , с опит и в автомобилното дело , плюс собствен автомобил ( не държавен ) , плюс всичката литература , плюс една мешка с няколко нови делка от магазина , плюс кабели за свещи ( нови) на брой да удушиш слон , плюс две кила нови свещи , плюс палци и дистрибуторни капачки , плюс ... абе подвижна работилница ! Резултат : Нормален бензин в резервоара ( минал съм едно 20-30 моточаса) , пали си нормално .. и изведнъж ! Дявола сяда в него ! Стартер върти , ток да те утрепе , бензин да те удави и ... не ще да пали при 80 градуса . ...и центровката не е мръднала ... те това ти е домашното ! ( дано в техниката имаш по-високи оценки от граматиката ) .
                Некой ти е направил магияиначе кайне проблем
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  За обосновката ... аз съм на принципа : за съветските автомобили или добро - или нищо . По-горе колегите , които са препатили са писали за разхода .
                  Относно подръжката : като човек машинен инженер , с опит и в автомобилното дело , плюс собствен автомобил ( не държавен ) , плюс всичката литература , плюс една мешка с няколко нови делка от магазина , плюс кабели за свещи ( нови) на брой да удушиш слон , плюс две кила нови свещи , плюс палци и дистрибуторни капачки , плюс ... абе подвижна работилница ! Резултат : Нормален бензин в резервоара ( минал съм едно 20-30 моточаса) , пали си нормално .. и изведнъж ! Дявола сяда в него ! Стартер върти , ток да те утрепе , бензин да те удави и ... не ще да пали при 80 градуса . ...и центровката не е мръднала ... те това ти е домашното ! ( дано в техниката имаш по-високи оценки от граматиката ) .
                  Незнам колега, ние като караме, дърва, до сега не е имало такива станни случаи, може твоя да е някакъв късметлия..После видях, че си машинен инженер, така че отпада варянта за неподдържането...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                    Спокойно с парите за прага 90 г. можеш да си вземеш направен дизелак зил.В нашия край караме само дизелаци зилове.Тия които имаха праги сега карат също зилове.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      Некой ти е направил магияиначе кайне проблем
                      Аха , наборе а ти що не си караше Газ-ката с "осмака" , ми дъдреш като ИФА с Пекинз-а ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                        Еваала на колегата r-vardarov и само допълвам в кабината зила е доста по комфортен.
                        0877 877 297

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                          Аз съм за ПРАГАТА .Тя може да натовари до 13/14 кубика дърва / разбира се след преработка на каросерията / и да ги извади от доста труден терен. Поправете ме ако бъркам, но този камион не е ли с въздушно охлаждане, защото в пост 13 се споменава водно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                            Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                            Аз съм за ПРАГАТА .Тя може да натовари до 13/14 кубика дърва / разбира се след преработка на каросерията / и да ги извади от доста труден терен. Поправете ме ако бъркам, но този камион не е ли с въздушно охлаждане, защото в пост 13 се споменава водно.
                            С въздушно охлаждане е, поне ПРАГА В3С, но ми се струва, че колегата има в предвид нея
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              За обосновката ... аз съм на принципа : за съветските автомобили или добро - или нищо . По-горе колегите , които са препатили са писали за разхода .
                              Относно подръжката : като човек машинен инженер , с опит и в автомобилното дело , плюс собствен автомобил ( не държавен ) , плюс всичката литература , плюс една мешка с няколко нови делка от магазина , плюс кабели за свещи ( нови) на брой да удушиш слон , плюс две кила нови свещи , плюс палци и дистрибуторни капачки , плюс ... абе подвижна работилница ! Резултат : Нормален бензин в резервоара ( минал съм едно 20-30 моточаса) , пали си нормално .. и изведнъж ! Дявола сяда в него ! Стартер върти , ток да те утрепе , бензин да те удави и ... не ще да пали при 80 градуса . ...и центровката не е мръднала ... те това ти е домашното ! ( дано в техниката имаш по-високи оценки от граматиката ) .
                              А като хвърлиш едно шише студена вода на бензиновата помпа да се охладят платната пак ли не пали?Давам само предположение....,че в един ГАЗ-66 се оказа точно такъв проблема.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зил 131 или Прага М2,посъветвайте ме какво да си купя....

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                Голега Г_P_S(понеже не ти знам името, за съжаление)Визирам един зил 157, който гори повече от една 131ца..По цял ден кара 1-ровки, от сечището, направо в Тира, от там направо за гърция..Познавам собственика..Карат с 50литрова бутилка, изкарана горе, над кабината..По негови думи с газ излиза 2но по евтино, дори и да гори повече Все пак говорим, за по новата и модернизирана версия на "Джугана", която се очаква да гори по малко от него..Джугана има един "-"нос само, че като се налумка с дръвца(матерял) до горе и кляка много...Следователно, след като клекне задните 2-оси стават стабилни, но те ако нагазят в калта и тогава идва ред, на предния мост, след като той е стъпил нестабилно, забуксувва от всякъде, а ако е 131 ще си поеме от предните.Но пък 157-цата е по удобен за товаряне на дърва, по нисък е от 131-цата..Зависи колегата за какво ще го ползва, за возене на дървен матерял(визирам, дървета с по 40-45-50 "санти" диаметър, все пак гледаме да избием курса с повече кубатура, а тя се вдига с дебелината на матеряла) или за дръвца(1ровки)..
                                Боре,дълго време кръстосвах баирите около Кюстендил и извозвах материал за Бургас. Момчетата,които сваляха дървата с камионите казваха,че разликата между ,,Зил,, и ,,Прага,, е огромна,а ако ще ,,Зил,,-а да е и сглобяван на Луната.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X