Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Виваком ТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Виваком ТВ

    Зсравейте искам да попитам ползва ли някой от вас цифровата телевизия на виваком с комплект интернет и как е качеството на интернета.
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: Въпрос за Виваком ТВ

    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
    ЗДравейте. Искам да попитам ползва ли някой от вас цифровата телевизия на Виваком с комплект интернет и как е качеството на интернета?
    Може би за това е била и изтрита (освен, неправилния раздел, от където я преместих)!!!
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Виваком ТВ

      Качеството на нета е гола вода , Телевизията си е цифрова с сателитна антена и много наподобява Булсатком-а .Техническа поддръжка никаква , имам познати които чакаха 2 седмици да дойде техник да и отстрани проблем с интернет .
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Виваком ТВ

        Кажи откъде си.При големите компании които предлагат комплексни услуги за всеки град е различно и зависи от броя на клиентите и компетентноста на поддържащия персонал.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Виваком ТВ

          Аз съм на Виваком.Първо беше домашен тел,след това интернет и сега включихме и тел + моб.тел.За пари е някаде аколу 40 50 лв на месец.Доун скороста бива (1.1 Мб/с) в сравнение с предишния план (64кб/с ).Не спира почти никога,ТВ е малко капризна в смисъл разположение на сателита.Не трябва да е на мн силен вятър,да не го вали сняг,абе едно лесно ако има в стаята го сложи.Е даже преди 1 час се катерих да забърсвам "окото" на чинията и се оправи телевизията.Като чета др мнения най-добре за момента мисля че е Вивата,но и Булсат стават.А имаше и едни Ай ТВ Партнер с тях нз какво стана,може още да редлагат нещо.
          По малко, ама с хляб!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Виваком ТВ

            demo 1 е абсолютно прав!! Аз съм в центъра и ползвам Виваком. Обслужването е под всякакво критика! Една събота и неделя звънях по цял ден и никой, ама никой не вдигна! полудях. Нямах нет, ама никакъв. После не особено любезно ми обясниха, че линиите им били заети - два дни!!! Изтича ми договора и ги махам. От долу съседа е на НЕТ 1 и казва, че от 3 години на два пъти му е спирал за час-два и после го компенсирали с няколко дни безплатно и то без да го питат. Интернетът идвал до тях по оптичен кабел, а не като тези от Виваком - пнолзват на БТК старата мрежа в центъра на София.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Виваком ТВ

              Малко се объркахте... Колегата пита за цифрова телевизия, а вие го обърнахте на интернет Което реално няма нищо общо освен, че е на Виваком...
              Аз бих ти препоръчал добрия стар Булсат, поради ред причини включително и програмни... Все пак имай в предвид, че виваком тепърва прохождат в тази област и ще им трябва известно време докато нещата започнат да са на ниво...
              Наскоро в един от бизнес центровете им гледах Виваком ТВ и това което ми направи впечатление е, че картината им накъсваше на 10 сек

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Виваком ТВ

                Не сме се объркали Ноел, просто впечатленията ми са по-скоро от нета на Виваком, макар да имам и ТВ, която почти не гледам. А колегата пита и за нета и качеството му. А Булсат наистина стават, но за тях съм чувал, че при лошо време изчезват програми и картината се разваляла понякога. Имали също изискване апартамента да има юг-изток изложение. На мен лично балкона ми и малък и ако сложа и чиния допълнително... В момента има добри оферти, просто човек трябва да чете и да пита съседите. На мен лично ми направи впечатление една оферта на НЕТ 1 - 30лв-18 месеза, 3 месеца безплатни и си ги взимаш, тези безплатните, когато искаш. Имат и добър набор от програми. Но на пазара в момента има доста предлагане. Само не Близу, и от части Виваком..

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Виваком ТВ

                  Да сега забелязах, че пише и интернет... Значи за интернета, в всеки по-голям град има много по-добри предложение за интернет от АДСЛ-а. Основно от гледна точка на скорост и цена. Да не забравяме и, че за АДСЛ трябва телефон.
                  Относно телевизията, както при булсат така и при виваком при всяко едно "неблагоприятно метрологично условие" е естествено картината да се разваля, защото това е сателитна (спътникова) телевизия. Така, че виваком също имат спътник на които са качени техните телевизии и сателита трябва да има пряка видимост към него.
                  При IPTV като НЕТ1 и Мегалан тв вече идва по интернет кабела, ако някои има наблюдения за качеството, нека сподели. Но имаи в предвид, че ако кабела не е оптичен и висящ е възможно след всяка буря да нямаш интернет и телевизия...
                  Така, че аз бих заложил на Булсат за телевизия и един хубав оптичен интернет...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Виваком ТВ

                    Съседът твърди, че няма проблем с телевизията на НЕТ 1 именно поради това, че използвали оптичен кабел, вкопан в земята до самата сграда. Аз, лично ще им стана абонат, ако се запази офретата на НЕТ 1 с трите безплатни месеца, след като ми изтече договора с Виваком. Чувам само добри неща за НЕТ 1.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Виваком ТВ

                      Добре е да си поиграеш с и BOX-a им. Защото това не е като на сателита или дистанционното на ТВ щрак, щрак и готово...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Виваком ТВ

                        Жив да си,недеи да го взимаш.Булсатком е истината.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Виваком ТВ

                          Моят телевизор е от модерните, не са ми необходими допълнителни устройства, така че ще мога да гледам и цифровата и HD. Та, питах и още едни познати - и те са доволни от НЕТ 1. А Булсатком сигурно са добри и те, но от няколко места ми казаха, че наистина , ако е буря има проблеми с картината. А и с тях задължително ще трябва да поставям устройство с карта и второ дистанционно..., много ми е натруфена работата. Ако беше за вилата, може би щеше да е ОК.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Виваком ТВ

                            Сигурен ли си, че ТВ ти е с вграден STB, без него няма как да гледаш IPTV...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Виваком ТВ

                              Да, сигурен съм, с вграден е. Днес говорих с тези от НЕТ 1 и служителя ми спомена, че скоро ще имат и друга много добра промоция, така че ще изчакам някой и друг ден да я видя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X