Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майор Първан Тошев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майор Първан Тошев

    Има малка уличка в София с неговото име. Някой знае ли кой е този герой, с какво се е прославил ? Нищо не намирам a prima vista из нета (май "Чичко Гугъл НЕ знае всичко")...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Майор Първан Тошев

    Първан Тошев - интербригадист в Испания - Участник в Гражданската война в Испания.
    1982 г. - Първан Тошев. Ние още живите. Спомени. -София. Военно издателство. 1982 г. 172 с.

    Знае, но си иска търсене

    ПС:

    Гражданската война в Испания - война през 1936 - 1939 г. на демократичните сили срещу настъпващия фашизъм в Европа.

    Българи участници в Гражданската война в Испания

    Батальон "Георги Димитров"

    Интербригадисти и участници:
    Георги Димитров
    Тодор Ангелов
    д-р Кръстанов
    Йордан Ялъмов
    Борис Томчев
    Първан Тошев
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Майор Първан Тошев

      За майор Тошев не се бях замисля кой е , но по стечение на обстоятелствата лято трябваше да проверим шахтите на БТК на въпросната улица.Да ама на нея има едно 6-7 фризьорски салони или както ги наричат вече - салон за красота,в които постоянно влизаха и излизаха едни такива....(да ги наречем "Знойни") девойки......Иии така не може да се работи,ама грам не може.
      Последно редактирано от Тихомир; 25-07-11, 17:58. Причина: пр.гр.
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #4
        От: Майор Първан Тошев

        В книгата има описани интересни неща случили се преди войната в Испания.
        Принципно ми се води дядо...

        Коментар


        • #5
          От: Майор Първан Тошев

          Първоначално публикуван от ptoshev Преглед на мнение
          В книгата има описани интересни неща случили се преди войната в Испания.
          Принципно ми се води дядо...
          Много интересно! Ако може да нахвърляш накратко, че книгата вече не се намира. Накратко имам предвид само събитията, без обясненията, да не преписваш книгата
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Майор Първан Тошев

            Интересно как ти се пада дядо,при положение,че е загинал на 23 години на фронта...а пък сестра му...баба ми-има само 1но дете-баща ми?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X