Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 + LPG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 + LPG

    Здравейте
    Имам Тойота Рав4 2.0 96г карам я предимно по асфалтови пътища и ми се ще да й сложа газова уредба.
    въпроса ми е каква трябва да е уредбата за този модел, ГИ или обикновена? Цена?
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Rav4 + LPG

    Слагай обикновенна газова, сложи си нови свещи и си провери съпротивлението на кабелите. Сложи си нов въздушен филтър.
    Свещи- K20TR11 -това са обикновени свещи 10-12 лева едната в Toyota, PK20TR11 са с платинен електрод и струва 40 лева едната. Взимай обикновената. Хлабината между електродите за нова свещ =1.1мм, работилата свещ не трябва да е пове4е от 1.3 мм. За работа с газ се изисква по-силна искра, затова регулирай хлабината на 0.7-0,75мм.
    Съпротивлението на всеки един кабел не трябва да надвишава 25 килоома. Цена на въздушния филтър не мога да кажа, не е много скъп в Toyota може би 15-20лева. Но си го купи от там, оригиинален Denso е. Не слагай калпави филтри за 4 лева.
    Газаджиите да ти сложат две клапи, едната на свободния обем въздух-на мястото на черната пластмасова кутия, а другата на кутията на въздушния филтър.

    Коментар


    • #3
      От: Rav4 + LPG

      Забравих да кажа- разход на газ- 13-14 l/100km градско.
      Последно редактирано от trambabov; 26-11-10, 18:02.

      Коментар


      • #4
        От: Rav4 + LPG

        Колега ако уредбата е монтирана от човек разбиращ от работата си няма значение дали ще е обкновена или ГИ .
        Въпросът по скоро опира до твоите винансови възможности . ГИ е по доброто решение но и по скъпото .
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Rav4 + LPG

          И аз съм пред същата дилема. ГИ или обикновенна. Майсторите в Г.Баня казаха, че за тази кола само ГИ, в противен случай чека свети непрекъснато, гърми и т.н. За съвета за свещите - благодаря, моите са за смяна. За кабелите обаче не ми стана ясно как да ги проверя?

          Коментар


          • #6
            От: Rav4 + LPG

            Колега нищо лично към твоите майстори но ако съм на твое място няма да се върна при тях .
            Гърми когато уредбата не е сложена качествено . Според мен щом немогат да монтират обикновена уредба няма да могат да монтират и ГИ .
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Rav4 + LPG

              Ако говориш за сервиза на ул.Вечерница имай им доверие.Личен опит

              Коментар


              • #8
                От: Rav4 + LPG

                Задължителен реглаж на клапани на всеки 40к км.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Rav4 + LPG

                  Да, за този сервиз става дума. И аз имам добри впеччатления от тях. Преди 3-4г. ми сложиха обикновена газова на кола с пълен инжекцион и не съм имал никакви проблеми. За RAV4 обаче мнението им е само ГИ. Освен това съм чувал за монтиране на бутилката на мястото на гърнето, а то пък на мястото на катализатора. Дали катализатора да го изхвърля обаче или да си остане малко по-напред? Kак да разбера дали има смисъл от него, дали все още е читав? Четох за доста такива варианти направени от собственици на витари, но май такива промени в конструкцията са рядко срещани при RAV 4.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rav4 + LPG

                    Много живо се интересувам от тази тема и ще я следя с интерес, тъй като отскоро съм горд собственик на Рав4 къса база 96г. Решил съм и аз да слагам газова но някой казват само Г.И. други обикновенна с емулатор, ще съм благодарен за адекватни мнения.Благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rav4 + LPG

                      Нещо май няма много собственици на този модел? Или, ако има не споделят!? Фобосите ми отказаха да се занимават с такъв монтаж, не им се занимава. Някакви препоръки?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rav4 + LPG

                        Има доста собственици на РАВове,но малко се осмеляват да ги карат на газ.Моя е с VVT-I мотора и след дълго четене из Форума не смея да газифицирам.Виж 73ката карам много успешно с обикновена газова въпреки,че е инжекцион.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rav4 + LPG

                          Първоначално публикуван от fotovideo Преглед на мнение
                          Нещо май няма много собственици на този модел? Или, ако има не споделят!? Фобосите ми отказаха да се занимават с такъв монтаж, не им се занимава. Някакви препоръки?
                          Има и значително по ефтини начини да си скапеш мотора.
                          Тоя мотор при запазване на динамиката гори с 30% повече газ от количеството на бензин. Седлата на клапаните и клапаните издържат три реглажа през 40к, после се сменят с нови. Процедурата не е ефтина и с несугурен успех. Като сложим и цената на уредбата и разликата в цената на газта и бензина, се оказва, че няма голям смисъл точно на този мотор.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rav4 + LPG

                            Тази горната препоръка за мотора 3S-FE ли се отнася? Щото темата е за него. А митовете за скапване на мотора ги слушам от 20 години. От тогава и карам на газ, а мотор не ми се е скапал...всичко друго да, ама....Да смятам и пиша, че обикновена газова се избива за 5000км, а инжекцион за 10к. мисля всички го знаете. Ако съм си купил нов, от магазина джипа за 10 пъти по-висока цена пак бих си сложил газ! Просто RAVката я купих като втора кола и щото е много красива, като играчка е. Жената си я кара с огромно удоволствие, но на мен ми бърка в джоба високия разход. Газ ще и сложа, просто трябва да тръгна наред по газаджиите да видим кой ще се навие на монтажа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rav4 + LPG

                              Съдейки по моя опит аз бих прочел два пъти мнението на Джамбазов и бих премислил три пъти. Не за друго, а защото каквото е написал не е било на вятъра.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X