Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

    Здравейте колеги! Имам NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ, автоматична скороста кутия. Имам колата от миналата зима и тогава като и сега като застудее времето след запалване на автомобила се появява жълтата за двигателя, която след като на място изпомпаме газта до 2500 оборота гасне, но след като тръгнем пак светва и педала на газта остава "празен", т.е. натискаш до край но не реагира - върви едавам-едвам. Когато колата загрее няма вече този проблем. Мислех че е от дросела на педала на газта, но след смяната му и това не помага.

  • #2
    От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

    Здравей,
    Когато ти направи проблема ако изгасиш и запалиш веднага оправя ли се?
    Защото имах подобен проблем, но без да ми свети лампата, ходих на диагностика - казаха ми ниско налягане в турбото.
    Свалих интеркулера, зачистих маркучите, монтирах всичко обратно и колата се оправи.
    Успех.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

      1. От кой град си?
      2. Коя година е тераното?

      Просто трябва да се прочете грешката, иначе гадаем. За да прави тоя номер, значи влиза в авариен режим. Като си каже и какво го притеснява, вече ще имаме реална база за "гадаене".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

        От Монтана съм и имам добър дисгностик, при който дава грешка в гросела (педала на газта), но след като го смениш - пак същото! Когато колата загрее няма никакъв проблем. Чудя се дали свещите не доподгряват или има допълнително реле за тази работа!? Нямам проблем по принцип с паленето - пали от раз и при минус 10 градуса, изчаквам го малко да поработи без да форсирам и като включа на директнна и светва и все едно нямам никаква газ. Ако изключа на неутрална и форсирам се оправя. Карам малко и пак светва и така докато загрее!?

        Коментар


        • #5
          От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

          Не е от свещите със сигурност.

          За съжаление нямам опит с терано автоматик, но според мен е нещо свързано с автоматика.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

            Здравейте искам само да попитам дали не е възможно някой датчик за температура да прави проблем и от там двигателя да получава грешна информация и така да се появява проблема. Може да е букса или някой кабел, който отговаря за тази дейност. Обосновавам се тази теза, защото при загрял двигател проблема изчезва а тогава двигателя е достигнал работната си температура.

            Коментар


            • #7
              От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              Здравейте искам само да попитам дали не е възможно някой датчик за температура да прави проблем и от там двигателя да получава грешна информация и така да се появява проблема. Може да е букса или някой кабел, който отговаря за тази дейност. Обосновавам се тази теза, защото при загрял двигател проблема изчезва а тогава двигателя е достигнал работната си температура.
              Кажи колко време ти свети лампата за подгряване сутрин, и как пали - от четвърт, от половин, от 5 оборота, и лесно ще разберем дали датчика е сдал.

              Ако има прекъсване "по трасето" ще има и грешка от тоя датчик, а такава няма.

              А маслото на скоростите кога е сменяно?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Кажи колко време ти свети лампата за подгряване сутрин, и как пали - от четвърт, от половин, от 5 оборота, и лесно ще разберем дали датчика е сдал.

                Ако има прекъсване "по трасето" ще има и грешка от тоя датчик, а такава няма.

                А маслото на скоростите кога е сменяно?
                Лампата за подгряване гасне за около 1,5 - 2 секунди. Пали от четвърт ако изчакам да грее докато угасне лампата на еърбега. Маслото на скоростната кутия го смених преди около 5 хил км. Прави ми впечатление че дори при топъл мотор, като изгася за малко да свърша нещо за 5 мин. и по навик от топлото време веднага паля без да изчакам, колата пали от четвърт и веднага светва лампата на двигателя.

                Коментар


                • #9
                  От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

                  Първоначално публикуван от rosko123 Преглед на мнение
                  Лампата за подгряване гасне за около 1,5 - 2 секунди. Пали от четвърт ако изчакам да грее докато угасне лампата на еърбега. Маслото на скоростната кутия го смених преди около 5 хил км. Прави ми впечатление че дори при топъл мотор, като изгася за малко да свърша нещо за 5 мин. и по навик от топлото време веднага паля без да изчакам, колата пали от четвърт и веднага светва лампата на двигателя.
                  Утре сутрин премери съпротивлението на датчика с двете жици. Отпред е, отляво, където е термостата. Ако искаш може да опиташ и направо да го смениш. Евтин е, мисля 20-ина лева.

                  Ама, не гарантирам че е от това. Все пак, лампата трябва на студено сутрин да свети по 3-5 секунди. Поне мойта свети толкова. Компютъра чете тоя датчик за да прецени колко време да свети лампата на свещите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: NISSAN TERANO II, 2,7 ТДИ - проблем при студено време!

                    Здравей Роско, с моя NISSAN не съм такъв проблем, но с камиона да, същия ... и ми се налагаше да чакам доста време за да тръгна иначе не отцепваше и това си беше - оказа се, че имаше прищипан маркуч на маслото с висико налягане, този който задейства механизъма на автоматичните, но това е при камиона, незнам дали нисаните имат такова нещо, ако не бъркам са електронни. Все пак погледни и от тази гледна точка, защото автоматичните нисани ако не могат да включат скорост си остават на минимален работен режим, дори ако успееш да ги включиш преминавайки на ръчен ... една предпазна мярка да не представлияваш опасност за другите.
                    Надявам се да си оправиш "the monster" по бързо.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X