Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление на багажника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветление на багажника

    Здравейте. Нива има различни дребни неудобства, едно от които е липсата на осветление в багажника при отваряне на капака. Днес изтеглих кабели от лампата на дясната колонка, но не намерих подходящ плафон. Имате ли съвет от личен опит или да пробвам със същия като на страничните колони?
    Друго неудобство е повдигането на кората при оваряне на багажника. Пробвах с гумени връзки, като на Голф-2, но не пасват. Ако имате - дайте идеи.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Осветление на багажника

    Ако Нивата е 21214 зад страничните кори (облицовката на багажника) фабрично има изведен кабел с букса. Има захранване при включени габарити. Остава да си купиш две плафончета, било с ключета или без тях, да си хванеш маса и е готово. При мен са без ключета и при светнати фарове си осветяват багажника. Може да стане и с краен изключвател, като алармите за двигателния отсек. Отваряш вратата - свети, затваряш - угасва.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #3
      От: Осветление на багажника

      Ето едни картинки от руски сайт за осветление на багажник:
      Прикачени файлове
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        От: Осветление на багажника

        Измъкни обратно жиците, и ела в ХХІ век.
        Купи си линийка с три светодиода, мушни я в прозрачен маркуч, затвори го отстрани със силикон. Ключето и акумулаторчето - според фантазията. Или ела да ти покажа как си ги правя.
        Или си купи диодно фенерче с магнит за един лев от някоя сергия.
        Може да свети цяла седмица. И да се обърнеш, колата да се смачка - няма да даде накъсо, няма да изпие акумулатора, няма да стане пожар. А да го откъснеш от там, колкото за последно аварийно осветление - може.
        Понеже съм алчен и разглезен, повече информация ще дам само срещу кутия кондензирано мляко със захар. Че без него и кафето не е кафе(((

        Коментар


        • #5
          От: Осветление на багажника

          В джъмбо продават диодни плафончета 3 бр. за 3 лв, нещо такова беше и вършат идеална работа за въпросната цел.
          Може и повече от седмица да светят, с три батерии от 1.5 волта са.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Осветление на багажника

            Изчезни оттука и не ми съсипвай бизнеса! Аз за едната малка корупция се боря кат същи лев, а ти ... Анатема!
            По будките за цигари продават за 60 стотинки запалки с фенерчета. Хем запалка, хем фенерче.
            СкивА ли сеа кво е да те разбият в цената?))
            А на Илиянци ...
            Обаче тука сме тежък форум, леки пътища не търсим, и имаме такъв тунинг ... Такъв тунинг, че и китайците ги пиши живи умрели. Да!

            Коментар


            • #7
              От: Осветление на багажника

              Ето идейки:
              http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e..._osv/index.htm
              Според мен не е добре да се връзва с габаритите. По-добре да се направи да свети когато се отваря задния капак. Така въпросното осветление ще се включва само при нужда. Аз съм използвал плафон от регистрационния номер, който съм монтирал на правоъгълната капачка отляво на страничната кора в багажника. Стана много прилично. Ще кача някоя снимка по-нататък...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                От: Осветление на багажника

                Малки плафончета тродават в Практикер, аз сложих такова. + е вързан към едно реле, където е включено радиото, а - към бутончето на вратата. Така гогато са отверени вратите свети. Като се затворят загасва бавано както другото осветление и човек има време да си извади нещо от багажника.

                Коментар


                • #9
                  От: Осветление на багажника

                  Благодаря, все добри идеи. Днес купих 1 плафонче, като на колоните зад вратите. Ще го вържа на пина за алармата на капака, но ще свети и при всяка отворена врата, е не че са много... Остава да измисля как да се повдига кората синхронно заедно с капака.
                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  ... повече информация ще дам само срещу кутия кондензирано мляко със захар. Че без него и кафето не е кафе(((
                  Здрасти. Познавам ти само гиздавите УАЗ-ки, защото всеки делник ги виждам сутрин и вечер. Дай някаква връзка за да се видим другата седмица на кафе. Покани и Филип.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Осветление на багажника

                    Ето и въпросното плафонче:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07862.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5230705
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07868.jpg
Прегледи:1
Размер:209.9 КБ
ID:5230706
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07867.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5230707

                    Ако съм развалил бизнеса sorry
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Осветление на багажника

                      А напиши просто тука, може ЛС. Тогава може да се видиш и с лъскавото гадже Бера Тя не е повече от 60 кила, и обича джиперите без да ги яде.

                      Не.
                      Кабинното осветление, свързано с общата схема на колата, е идеология за градските паркинги. Във всички други условия е еднозначно неправилно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Осветление на багажника

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:111.8 КБ
ID:5230914Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:254.9 КБ
ID:5230915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5230916

                        Ето ги моите допълнително монтирани ламБи, които ми вършат работа по предназначение...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Осветление на багажника

                          Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                          Ако Нивата е 21214 зад страничните кори (облицовката на багажника) фабрично има изведен кабел с букса. Има захранване при включени габарити. Остава да си купиш две плафончета, било с ключета или без тях, да си хванеш маса и е готово. При мен са без ключета и при светнати фарове си осветяват багажника. Може да стане и с краен изключвател, като алармите за двигателния отсек. Отваряш вратата - свети, затваряш - угасва.
                          Моята е 21214. Днес търсих зад корите "кабел с букса", но не намерих. Може ли по-точно описание къде е?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Осветление на багажника

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Моята е 21214. Днес търсих зад корите "кабел с букса", но не намерих. Може ли по-точно описание къде е?
                            Гледай където са кабеляците за задните светлини. От тях виси свободно този кабел с букса. Вързан е за габаритите и според мен е предвиден за светлини /ако има монтирани такива/ на мястото на капачката 4х4 отзад отстрани отвън.
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Осветление на багажника

                              За тази букса ли става въпрос?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07896.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5230917
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X