Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

    Според мен, повишаването на точността винаги ще е, за сметка на "дурако устойчивостта"... Впрочем, като един интересен факт, в Афганистан, руските войници, много често с шкурка допълнително са увеличавали допуските... този тунинг е бил често разпространен там... Говоря за нови АК. Защото в прахта дори и новият АК се случвало да заклинва... Освен това другото важно правило е никаква смазка... Смазаният автомат ставал негоден за стрелба много скоро...

    Та всичко може да се направи, но и при оръжията винаги опираме до компромис. Лично аз намирам АК47 точно в този му вид, за най-удачният вариант "евър"... Поне докато не бъде открито нещо различно като принцип на действие...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

      Хора, как ви хрумна изобщо, че тоя клип е нещо друго освен пълен майтап. "Оръжието" е prop - сценичен материал с малко специални ефекти. Не знам защо въобще се обсъжда темата Мисля, че е пределно ясно - още като видях как хваща оръжието ми е ясно - човека е пълен звезек

      Коментар


      • #33
        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

        А, клипа е само повод, никой не го е взел на сериозно, пък и то няма какво толкова да се види...

        А по темата, аз лично при всички положения без значение колко технологични са станали новите методи за заварка предпочитам фрезованата цевна кутия... Освен мен, гледам и разните американски другари "тунингари" (там има и такива) дето се занимават с усъвършенстване на АК, задължително избират фрезована кутия - производство на Арсенал...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

          E хееее!Колко хора във форума!Пък аз си мислех че само аз съм свободен метеор.Момчета,нека ви дам един пример за качеството на нашите изделия.Малко преди 90-та година се започна усвояването на произвотството на АК74.Направиха няколко хиляди броя/същевременно си вървяха текущите испитания/и по техническите указания се започна "квартално"/русизъм/ресурсно испитание.Което се състои в:точност;групираност;темп;нач.скорост;150бр.хвърляния от около1.5м.;-50+50 градуса;и общо 15000 истрела,като всеки ден се стрелят по 3000.След края навсичко това отново:точност;групираност; и тн.Като за всички елементи и възли има ресурс.Например хромовото покритие на цевта/вътре/ до 10000 не трябва да има изменения.Същевременно ръководството и военната приемка/тогава имаше такава, но това е тема на друг разговор/решиха паралелно с нашето да се испитва и същото съветско изделие.Нашето мина испитанието успешно, а руското /по памет/ м-ду 8 и9000 искърти хрома от цевта частично, но това не се допуска.Може би преди това или малко след, не помня вече правихме испитание /м-ду другото на НИТИ Казанлък/ на М16 която пък издържа около 6000 и разду патронник почна да не извлича гилза и тн.Та толкова за сега по темата - качество на БГ оръжието.А пък за Галила много съм се чудил от къде откраднаха Калашника.Аиде пък сега ние им правим пълнителя!Абе пазарна икономика!!
          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

          Коментар


          • #35
            От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

            Аз казвам
            http://www.youtube.com/watch?v=eNAohtjG14c
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #36
              От: Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
              А пък за Галила много съм се чудил от къде откраднаха Калашника.
              Два пъти крадено, не е крадено. Освен това, не са го крали, ами финландците сами са им дали цялата конструкторска документация, че хем да не прерисуват и те, хем РК-то като цяло е бил най-добрата интерпретация на тази тема, превъзхождаща оригинала.

              Всеки предпочита фрезовани обемнощамповани детайли пред щанцовани и заварени. Ама тази технология противоречи на принципите на масовото производство, а този автомат е именно такъв. Стане ли сериен и дребносериен, веднага губи поточки пред един куп превъзхождащи го образци и нямам предвид М16. Неслучайно бижуто Р08 е заменено от чука Р38 - защото е разкошен пистолет, но нетехнологичен за производство, следователно скъп и бавен за бълване, особено когато стане напечено. Автомати не се правят само при рахатни условия, за да се пробутват на негрите, ами технологията трябва да отговаря на изискванията за военновременно производство. Иначе, докато всичко е наред и реално не е критично, се лигавим с фрезовани автомати, а като стане напечено и трябва спешно да се заместват загубите, заводните започват да изсипват само тояги.

              Коментар


              • #37
                От: Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                Ето една детайлна разбивка за разходите по производството на Р08, по-популярен като "Парабелум", "Люгер" или "Люгер-Борхарт" (9х19 пара) :
                - разход на материал : пистолетът тежи 870 г празен, използват се 6,1 кг метал (!!!)
                - разход на труд : 12,5 човекочаса
                - работни операции : 778 (642 машинни, 136 ръчни)
                - себестойност : 11,5 райхсмарки, цена за Вермахта (с 2 празни пълнителя) - 32 райхсмарки, за сравнение - пушка "Маузер 98К" струва 100 райхсмарки, картечница МГ34 (най-скъпата и трудоемка, затова заменена с прочутата МГ42) струва 300 райхсмарки.

                Толкова струва изработването на едно наистина бижу между пистолетите.

                За съжаление няма начин да се намери подобна разбивка за АК47, във фрезования вариант.Това би изяснило защо се произвеждат тоягите.
                Обера е прав за всичко - няма хубав, красив, кьопав и грозен автомат. Има масов, лесен за производство, непретенциозен за обслужване, евтин и достъпен автомат.
                ВСВ са я спечелили картечните пистолети ППШ и Стен, не МР40 и StG44. Точно по горепосочените причини.
                Извинявам се за отклонението.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #38
                  От: Re: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Обера е прав за всичко - няма хубав, красив, кьопав и грозен автомат. Има масов, лесен за производство, непретенциозен за обслужване, евтин и достъпен автомат.
                  ВСВ са я спечелили картечните пистолети ППШ и Стен, не МР40 и StG44. Точно по горепосочените причини.
                  Извинявам се за отклонението.
                  Абсолютно вярно, само една съвсем дребна забележка: Не толкова ППШ, колкото ППС (Судаев). Судаев, като конструкция и принцип на действие си е едно към едно аналог на Шпагин, напрактика е негова военновременна, технологична версия. Шпагин в сравнение със Судаев е направо бижу, точно като в случая със сравняваните погоре пистолети - масивен, дървен приклад, фрезовани елементи и пр. Судаев, със изключение на цевта е изцяло от щанцовани и заварени (вкл. точково) елементи, по време на обсадата на Ленинград е произвеждан буквално по мазета и др. под. - само цевите са доставяни през Ладога.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                    http://www.youtube.com/watch?v=eNAohtjG14c

                    Коментар


                    • #40
                      От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                      Ак-47 е добро оръжие.Не разбирам много от оръжие,знам някои неща.Лично за мен АК-Фамилията има един недостатък.Големия разход на газове за презареждане.Ако някой,е стрелял с Ак-47 знае че газовото бутало не е толкова плътно и изпуска много газове виждал съм на СЛР-95 как при стрелба цялата затворна рама става черна.

                      Коментар


                      • #41
                        От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                        И аз това се питам, и разширявам въпроса - кой каза, че е най-надеждното?

                        Нека кофите с кал да се излеят сега!



                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                          Дори няма да гледам клиповете. Предполага се, че ТТ-данните на АК са много по- малко зависими от замърсяване, отколкото ТТ- данните на М16 при аналогично замърсяване. Ако нещо съм недоразбрал, ще прегледам и клиповете.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                            Взима Арсенал,а не някакво сьбрано с Руски части,слага Арсенал пьлнител,а не някакьв китаец железар,зарежда с Арсенал патрони и после си говорим както и нищо да не разбирам от пушки.

                            Сам си го казва - АРката е сьбрана от това и това и това........доста добра АРка,а Калаша сьбран с Руски части.С това видео може да успива друг ма не и някой носил Калашник и виждал АРка
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 01-02-16, 21:26.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                              Никога не е стоял въпросът кое от двете ще възпроизведе изстрел (все още не съм гледал клиповете). Въпросът е, кое от двете пушкала продължава да стреля сравнително точно и достатъчно силно ако са мръсни и неподдържани.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: КОЙ КАЗА ЧЕ АК-47 Е НАЙ–ЗДРАВОТО ПУШКАЛО..?!

                                Е па точно ютюб да ми казва откъде изгрява слънцето - аре нема нужда. Или аре у лево, както искаш.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X