Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aнгренажна верига за XBR-500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aнгренажна верига за XBR-500

    Здравейте,
    предстои ми смяна на ангренажната верига на мотора.
    Имам проблеми с чаткане откъм обтегача, а той ми се вижда добре, докъто веригата едва ли преди мен някой я е сменял, а и май малко е разпъната (като наглася белега на коляновия вал да съвпада, тези на зъбчатката на разпределителния малко се разминават).
    Та първо ще сменя веригата, и ако чаткането продължи ще сменям и обтегача.

    Въпроса ми относно веригата е:
    Гледам предлагат два типа вериги. Единия си е това което ми е познато, затворена верига за смяната на която трябва да се разглоби и чат от мотора.
    Другия е отворена верига с нада, за която пише, че се отваря само капака, и веригата се закача за старата и като издърпаш старара, новата идва на нейното място, и после с тази нада се закопчавала за да стане затворена...

    Втория вариант много ми харесва, но искам мнение и от вас. Наистина ли е толкова лесно, надеждно ли е, как точно се отваря звено на старата верига за да закача новата, после тази нада как става толкова здрава, че да е като оригинално звено....

    Мерси
    Honda XBR-500

  • #2
    От: Aнгренажна верига за XBR-500

    Процедурата по разнитване и занитване се прави със специална машинка. Ако вземеш занитена и искаш да я сложиш така - ще разглобиш половината двигател. Няма смисъл.
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #3
      От: Aнгренажна верига за XBR-500

      Здравей,
      затова ми се иска да взема отворена верига, не ми се разглобява толкова много, а май и съединителят трябва да се сваля....
      Дали няма да мога да намеря от някъде на заем тази машинка, или да използвам други инструменти вместо нея? Имаш ли някаква идея по въпроса, или без нея няма как да стане?
      Мерси.
      Honda XBR-500

      Коментар


      • #4
        От: Aнгренажна верига за XBR-500

        Ако беше в София, щях да помогна - познат има такава, но за Ст. Загора нямам идея. Разгледай колегите тук - все ще има някой от "старите кучета" с такава машинка, който да ти е градски.
        Honda XR600
        Kawasaki KLX650
        Honda XL600V Transalp
        +359 888 6З5 9З4

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X