Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

    Само да допълня с примери от реалността.
    Някои коли (да не изброявам) са капризни на ламбда сонда. Ако им се постави т.нар. универсална (която иначе си работи коректно) компютърът не я разбира и я игнорира (ефектът е като при изгоряла).
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

      При мен е с три кабела - два бели за подгрев и един черен за сигнала.
      На подгрева показа 5,5 ома съпротивление при откачена букса от компютъра. На загрят двигател при откачена от компа букса не регистрирах никакво напрежение 0,00 V.
      При второто замерване със свързана букса към компа напрежението се менеше бързо/поне два пъти в секунда/ от 0,1 до 0,8 V. Това на празен ход. При тези данни би трябвало да е наред ламбда-сондата. Ама на практика,като запаля на бензин 2-3 минути едвам го задържам да не угасне. После няма проблеми като загрее. Мени оборотите на празен ход от 850 до 1100. Двигателя е много муден в ниските обороти, на високите се пооправя. Сякаш нещо го "спира". Това на бензин. На газ няма проблеми, но понякога забива муцуна, после изведнъж се оправя като го форсирам малко.
      Хванах се за сондата, че прави проблемите но вече не съм сигурен.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • #18
        От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

        Дюзи, Иво.Сондата ти се държи адекватно за изправна такава.

        Коментар


        • #19
          От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Дюзи, Иво.Сондата ти се държи адекватно за изправна такава.
          И това го имах като едно на ум, ама тайничко се надявах да не са дюзите, но това е вече за друга тема.
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • #20
            От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

            По-скоро помпа. Между другото, тези проблеми също могат да се видят с волтметър на ламбдата, но там вече трябва стрелкови.

            Коментар


            • #21
              От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

              Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
              И това го имах като едно на ум, ама тайничко се надявах да не са дюзите, но това е вече за друга тема.
              Какво им се плашиш, закарай ги на ултразвук, после мисли за нови/други.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              По-скоро помпа. Между другото, тези проблеми също могат да се видят с волтметър на ламбдата, но там вече трябва стрелкови.
              Помпата му е сърна, външна вече и нова.С предполагаемите клякания на дебита, за да има такъв режим на работа двигателя, всеки китаец да е умрял много пъти досега.Не е помпа за мен, не че не може да съм в грешка.

              Коментар


              • #22
                От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                По-скоро помпа. Между другото, тези проблеми също могат да се видят с волтметър на ламбдата, но там вече трябва стрелкови.
                Помпата я сменях скоро /с външна/, но се хванах за сондата като си мислех, че подгрева не работи и първите минути докато загрее двигателя претриса. Това със стрелковия волтметър сложно ли е за писмено обяснение, че не разбрах какво имаш впредвид?
                Благодаря!
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #23
                  От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                  <спам>
                  Всъщност, всичко произтича от карането на бензин. Като се зарежда по-редовно газ, няма такива проблеми.
                  </спам>

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                    Замерих най-после и моята и се оказа че нямам подскачане на цифрите при празен ход.При закачена сонда отчиташе около 0,7?? В и при повишаване на оборотите на ДВГ стремително започва да пада до 0,15? В.Отакачена от компа се колебаеше м/у 0,25 на празен ход до 0,15 при по-високи обороти.Определено нямаше подскачане на данните по мултицета по няколко пъти в секунда.В двата режима /високи и ниски обороти/ ламбдата заковава на една стойност и при промяна на оборотите мултицета става като брояч до достигане на новата стойност.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                      Замерих най-после и моята и се оказа че нямам подскачане на цифрите при празен ход.При закачена сонда отчиташе около 0,7?? В и при повишаване на оборотите на ДВГ стремително започва да пада до 0,15? В.Отакачена от компа се колебаеше м/у 0,25 на празен ход до 0,15 при по-високи обороти.Определено нямаше подскачане на данните по мултицета по няколко пъти в секунда.В двата режима /високи и ниски обороти/ ламбдата заковава на една стойност и при промяна на оборотите мултицета става като брояч до достигане на новата стойност.
                      Значи е тотално умряла.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                        Мда, може и разхода ми заради това да е подскочил.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                          След като sparkybg ми каза че не е в ред ламбдата реших да я поотворя.Резнах с много тънък диск отпред капачето(върха му само),и овътре се показа снежнобяла ч...рка -прилича на керамика.Качествено я изчистих с кореселин и фина четчица и понеже реших че ако се опитам да я прикапя отново може съвсем да не отчита нищо после,я завих така в колектора.Показанията които измерих са абсолютно същите като преди да я отворя, при положение че достъпа на газове е доста по-голям.Като я гледам тази сонда чак не мога да вдяна какво и се поврежда?Вадиш,чистиш отворите от където постъпва газовете,топиш в разтворител за да паднат мизерии и трябва да работи.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                            Вземи си една компромисна универсална сонда с три проводника/два подгрев и един сигнал/, смяташ ли, че в керамиката няма сензор и дали е направен от кирпич или от благороден метал, със съответната капсуловка около него и промяна на стойности при нарушаване на тази двойка ?
                            Ако си вземеш сонда, не режи проводниците, ако са ти дълги - куплирай ги някъде със свински опашки.
                            А, във Варна Фронтери бол, една сонда за проба ще ти откажат ли ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                              Абе да ви кажа пробвах тия универсалните дето са по 90лв. Изкара около година и просто се разпадна керамиката.
                              Сега пак съм с оригиналната дето един майстор я обяви за умряла. Та моето мнение е ако ще се купува да не е универс, а поне със означение ОЕМ. Има доста добри цени из Ибея.
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                                maxxx не ми спешно.Аз съм без дебитомер (и не знам кога ще закача-5 на 3 коли за 3 години).Кабели,свещи,настройки на газ-когато разбереш че нещо не е в ред,вече е късно.1000лв само за дебитомери,тя икономията на газ си замина в БОШ.Преди 3 месеца за толкова пари взех на жена ми перфектна Астра Ф.ДВГ не първа младост и си понгорява прилично масло,а разхода и вървежа е нормален доколкото разбирам.Ако ще му мятам сегментите тогава мисля да го оборудвам.Прекалено много ще се ядосам ако изтърся 500лв за деб. и ламбда и...само ми угасне чека
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X