Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

    Тръгнах да търся проблем от повишения разход на гориво. Оказа се, че тези коли като е студено и в градски условия си горят повечко. Включиха се и други колеги с хонди като моята и изказаха мнение за разхода на гориво и ми стана ясно, че там няма какво да търся като проблем. Просто зимата разхода им не е никак малък за малка кола. Преди да пиша във форума на хонда смених свещите и проверих бобините, че са по 8 на брой и бях убеден, че някоя е заминала, но се оказа, че всички бобини работят (поне палят свеща). Така стигнах до ламбда сондите и видях, че едната не си променя напрежението като другата и исках да разбера нормално ли е това понеже колата се кара доста (отскоро и нямам наблюдения върху нея още) и ако това все пак оказва влияние на разхода на гориво да я сменям с време. Понеже никой не ми отговори за сондите в другия форум, чичко гугъл ме доведе в тази тема. Това е.

    Коментар


    • #62
      От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

      Втората сонда обикновено е за контрол на работата на катализатора, тъй че дори да не е в ред, не би трябвало да има отношение към разхода.

      А относно разхода - за бензинова малолитражка зимен градски разход до 10/100, че и малко отгоре, си е в реда на нещата, особено ако караш на къси разстояния.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

        Значи няма да пипам сондата изобщо. Когато откаже тогава ще я мисля, ако няма начин да се излъжа. Дано да не е скоро.
        Благодаря много! Жив и здрав!

        Коментар


        • #64
          От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Почти.

          Ламбда-сондите са няколко вида, но 98% от колите ползват теснолентова циркониева сонда, за която са и валидни горните разсъждения. Този пък вид сонди бива с "отопление" (+2 проводника) или без (на по-старите коли). Буксите са различни, но ако ги пренебрегнеш, сонда с 3- или 4- проводника можеш да забучиш на почти всеки автомобил със сонда. На кола, която е нямала отопление на сондата, можеш да го свържеш към 12 волта през контактния ключ или да го оставиш несвързано - без него, тя ще работи поне колкото предишната.

          Резбите са поголовно еднакви, приличат на тези на запалителните свещи.
          Здрасти.Сондата която търся е от 2та %. За Mitsubishi pajero jo. Широколентова.Има я само в Балканстар. Цена806.Оригиналната е сменена и няма каталожен номер. Пише само Herzog. Germany.Някакви идеи за нова или втора употреба. Мерси.

          Изпратено от моят Coolpad E501_EU с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #65
            От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

            Здравейте колеги имам проблем с колата на баща ми. Автомобила е Пежо 307 1,4 16V 2004г . След мондаж на газова уредба периодично светва чека и изписва на таблото antipollution fault . След посещение при газаджиите правят корекции в горивната смес изчистват грешката и така следващите около 3 месеца няма проблем . Компютъра на газовата уредба има OBD комуникация с компютъра на колата. При последното посещение ги помолих за трайно решение на този проблем . След един ден на тестове ми заяиха, че проблема е във втората ламбда сонда и трябва да се сени. Пробвали са да монтират втулка, тествали са на газ и на бензин . Обаче все пак искам и второ мнение. С помощта на блутут адаптер ELM 327 свалих диаграма на работата на двете ламбда сонди ето два клипа. Този клип е при загрял двигател и работа на бензин
            А втория клип е при загрял двигател и работата му на газ .

            Какво бихте ме посъветвали вие ?

            Коментар


            • #66
              От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

              Чистосърдечния ми съвет е да се обърнеш към Пежо форума, особено предвид факта, че колата е сравнително често срещан модел, шанса да намериш конкретно решение е по-голям.

              Иначе - намираш сервизно ръководство с коректни референтни стойности за тест на конкретната ламбда и се сравнява с твоята. Ако проблема го няма на бензин, то всичко идва от газта и липсата на емисии. Ако все пак проблема е само на газ, някакъв ламбда емулатор би следвало да реши проблема.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #67
                От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                https://actron.com/sites/default/fil...lish_16155.pdf Това е една грамотно написана инструкция за работа с мултицет по автомобилите има всичко вътре.
                Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                Коментар


                • #68
                  От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                  По скоро ме интересува дали втората ламбда сонда трябва да поддържа някакви стабилни нива в долните граници или графика и трябва да следва графиката на първата ламбда сонда..

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да определим дали ламбда сондата работи с помощта на мултицет?

                    Специфично за автомобила ти е питането. Заради това дадох горните съвети.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X