Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мек педал на съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-мек педал на съединителя

    Предполагам много от вас Нивоводи ви е направило впечатление колко е твърд педала на съединителя, както на мен. При положение, че основната ми кола е автоматик и левия крак ми стой за подпиране, когато се кача на Нивата и особено като покарам градско ми се измаря доста крака. И като рових в нета за някакво решение на твърдия педал попаднах на една интересна тема която намерих http://www.vaz.ee/articles/vaz/sct8/...ssiku_375.html
    Който не разбира руски може да ползва гугъл преводача. Накратко взима се долна помпа от УАЗ, която е с по-голям диаметър от Ладовата. Прави се удължаване на пръта, за да се задвижва вилката на съединителя и се прави планка, за да може да се закрепи УАЗ-вата помпа към СК. И накратко това е. За сега си намерих долната помпа от УАЗ, остава да си изработя планките и да видя наистина резултата.
    Последно редактирано от toni188; 24-11-10, 17:39.

  • #2
    От: По-мек педал на съединителя

    Смърт! Уазоводите слагат жигулски помпи, за да олекне педала, а тия обратното ...))
    А, макар че да, горната я слагат жигулска.

    Коментар


    • #3
      От: По-мек педал на съединителя

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Смърт! Уазоводите слагат жигулски помпи, за да олекне педала, а тия обратното ...))
      А, макар че да, горната я слагат жигулска.
      Педала ти е твърд от ГОРНАТА помпа ,долната помпа на Лада си е добра...доколкото си спомням на моята Нива педала на съединителя си беше нормален ,даже и мек ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: По-мек педал на съединителя

        Не знам от какво е, и отдавна съм зарязал. На УАЗа е като на лека кола. На Багирата помпите са уазови, после сложих долна от Газела, съединителя си е Пежо. Не ти трябва ни фитнес, ни културизъм. Само ортопед. На тясно, можем да паркираме само Кинг Конг и аз. Мислих, правих, накрая вдигнах ръце.

        Коментар


        • #5
          От: По-мек педал на съединителя

          По обсъждания въпрос за твърдостта на педала на съединителя има значение и самия притискателен диск.До сега съм карал няколко Ниви 1.7 със напълно стандартни помпи-някои от тях бяха с доста мек педал,други с по-твърд.Много зависи и колко е "пържен" съединителя-обикновено при яко загряване той омеква значително-/най-вече демпферните пружини/.
          Последно редактирано от Янко Желязков; 24-11-10, 23:32.

          Коментар


          • #6
            От: По-мек педал на съединителя

            Като слагаш долу по-голяма помпа,печелиш сила,за сметка на линеино изместване.Значи горе ти трябва по-голям ход.
            Щом е правено значи педала има възможност да осигури този ход.Останалото зависи от теб.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: По-мек педал на съединителя

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              По обсъждания въпрос за твърдостта на педала на съединителя има значение и самия притискателен диск.До сега съм карал няколко Ниви 1.7 със напълно стандартни помпи-някои от тях бяха с доста мек педал,други с по-твърд.Много зависи и колко е "пържен" съединителя-обикновено при яко загряване той омеква значително-/най-вече демпферните пружини/.
              Ей тука е заровено кучето,така си е както казва Янко
              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Като слагаш долу по-голяма помпа,печелиш сила,за сметка на линеино изместване.Значи горе ти трябва по-голям ход.
              Щом е правено значи педала има възможност да осигури този ход.Останалото зависи от теб.
              На нивата има възможност да се регулира стержена ,НО самата помпа няма откъде да и дойде по голям ход,така че линейното изместване горе в помпата си е едно и също...
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: По-мек педал на съединителя

                За мене въпроса е мътен. Щатно амбриажа на пежото е с въженце, пък такива ядове няма.

                Коментар


                • #9
                  От: По-мек педал на съединителя

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Ей тука е заровено кучето,така си е както казва Янко

                  На нивата има възможност да се регулира стержена ,НО самата помпа няма откъде да и дойде по голям ход,така че линейното изместване горе в помпата си е едно и също...
                  Неправилно се изразих.Ако с оригиналната помпа използваш 60% от хода на педала,то с другата ще отиде 80-90% но по-лесно.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: По-мек педал на съединителя

                    Днеска си поиграх да сложа помпата. Резулатата е наистина този за който четох, че се постига. Абсолютно мек и много приятен педал на съединителя все едно е откачен. Процедурата е същата както е показано в линка. Също и удължаването на стержена на горната помпа, за да се увеличи дебита и така се компенсира по-големия диаметър на долната помпа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: По-мек педал на съединителя

                      колега удължаването на стержена за горната или за долната помпа става въпрос

                      Коментар


                      • #12
                        От: По-мек педал на съединителя

                        За горната, за да изтласква повече течност.

                        Коментар


                        • #13
                          От: По-мек педал на съединителя

                          Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                          За горната, за да изтласква повече течност.
                          благодаря за инфото

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X