Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Toyota Land Cruiser 95" 3.0 TD или 3.0 D4D VS "Nissan Patrol Y61" 2.8 GR или 3.0 Di

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Toyota Land Cruiser 95" 3.0 TD или 3.0 D4D VS "Nissan Patrol Y61" 2.8 GR или 3.0 Di

    Говорим за дълги бази с ръчни скорости и при двата модела! Интересуват ме плюсове, минуси, "слаби места" и въобще всичко за тях. Моля за отзиви от хора които са имали или имат отношения към тези два модела (четирите разновидности)! Благодаря предварително на всички!

  • #2
    От: "Toyota Land Cruiser 95" 3.0 TD или 3.0 D4D VS "Nissan Patrol Y61" 2.8 GR или 3.0

    Ако тойотата е с раздатка фултайм -това е правилният избор!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      От: "Toyota Land Cruiser 95" 3.0 TD или 3.0 D4D VS "Nissan Patrol Y61" 2.8 GR или 3.0

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      Ако тойотата е с раздатка фултайм -това е правилният избор!
      Правилен за какво?

      Ако трябва здрав рейс, дето ще тормозиш в гората (с такава динамика и такова спиране) - Патрол.

      Ако ти трябва все пак някаква пъргавина и нормално автомобилно поведение, и ще я ползваш предимно асфалтово и за не много тежък офроуд - която тойота повече ти хареса.

      На мен лично следващата джипка 99.9% ще ми е 95-ца с D-4D, ако се намери такава като се накумя. Семейна ще е.

      3.0TD страда от глави, а D-4D - от дюзи. 2.8 патрол пак страда от глава, а трилитровия, ако е преди 2003г - от комплексни проблеми - бутала, бутални болтове и т.н. Общо взето не му е добра славата на тоя мотор на нисан, което обаче никак не би ми попречило да си купя например терано със същия.

      От 2003г. нататък нисан май са закрепили положението с трилитровия. Тия дни си приказвам с две франсета с терано с тоя двигател - едното е на 280000, а другото на малко по-малко. Едното 2003г., другото - 2004. Единия се състезава с него (прави сметка щом е късало полуоски и карета на какъв тормоз се подлага, и това без да е слагал големи гуми) но не е споменал да е имал някакви проблеми.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: "Toyota Land Cruiser 95" 3.0 TD или 3.0 D4D VS "Nissan Patrol Y61" 2.8 GR или 3.0

        Фуллтайм - постоянно двойно предаване ли е или...? Ако е така, то не са ли всички 95-ци такива?
        Пояснявам, че джипа ще се кара основно като лек автомобил, но така или иначе съм се надъхал за един от тях!
        Благодаря на колегите до сега и чакам още съвети!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X