Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Viscous Heater / Виско-печка на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Viscous Heater / Виско-печка на WJ

    Здравейте,
    Видях, че има подобна тема, но мисля, че проблема при мен е малко по-различен и за да не спамя там пускам нова.
    Преди месец взех моя WJ и веднага установих, че не загрява добре. Сменихме термостата в сервиз Мерцедес и пичовете там ми казаха, че и виското ми е заминалао - бил изгорял електромагнитният съединител. Аз не го приех на доверие, но последните дни го поразчоплих и установих, че май наистина е заминал.
    Всъщност установих, че има захранване на релето, установих, че кабелите, които захранват печката са ОК. Освен това бях сменил бушона, за да видя дали на студено няма да се оправи и бушонът беше изгорял. Освен това пробвах да захраня печката отделно само за да видя дали електромагнита цъка, но искрата, която хвърляше беше като сопол и не успях да чуя нещо да "цъка". После измерих съпротивлението на тази бобина (защото предполагам, че е бобина) - беше < 0.1 Ома, което според мен означава, че има късо.
    В сервиза на Мерцедес ми казаха, че не се предлагал само съединителя, а цялата печка - струвала 1400 лева. 2-ра употеба - 700 лева. Тези цифри ми се струват малко височки. При условие, че има начин тази джага да се разглоби и евентуално да се ремонтира, ми се струва че си струва да се опита. Още повече, че тази "технология" се използва и при климатиците и при охлажданията и т.н. все ми се струва, че ще може да се направи нещо за по-малко от 700 лева... Ето снимки на въпросният агрегат:



    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

    Ако това виско е като виското на перката за охлаждане...трудна работа. Тук имам много писано за нея...разпробиват, пълнят с някакъв гел, но ефекта не е много добър.
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

      Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
      Ако това виско е като виското на перката за охлаждане...трудна работа. Тук имам много писано за нея...разпробиват, пълнят с някакъв гел, но ефекта не е много добър.
      Грешиш...
      Това е елемент който преобразува механичната енергия от двг. в топлинна, но е изгоряла /окъсила/ намотката, която привлича котвата на ел. включвателя, която е като на автоклиматиците.
      Трябва да се провери размери и съпротивление и ако се намери съответстващ, да се присади ел. включвател от автоклиматик.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

        Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
        Ако това виско е като виското на перката за охлаждане...трудна работа. Тук имам много писано за нея...разпробиват, пълнят с някакъв гел, но ефекта не е много добър.
        Ама мисля, че при мен не би трябвало да се налагат такива гимнастики. Проблема е с електромагнитният съединител, а той според мен е в самата ремъчна шайба, т.е. - извън самата печка
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #5
          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Грешиш...
          Това е елемент който преобразува механичната енергия от двг. в топлинна, но е изгоряла /окъсила/ намотката, която привлича котвата на ел. включвателя, която е като на автоклиматиците.
          Трябва да се провери размери и съпротивление и ако се намери съответстващ, да се присади ел. включвател от автоклиматик.
          Значи не греша предвид направената от мен уговорка...просто принципа е друг.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

            Целта на тая джаджа каква е? Да загрява мотора по-бързо ли?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Целта на тая джаджа каква е? Да загрява мотора по-бързо ли?
              Да. Срам не срам, и това имаме вече в автомобилостроенето. Както и ел. нагреватели които правят същото с ток от алтернатора, това на разни малки дизелчета.

              Така, както авторът разказва, в цялата конструкция има само една бобинка за пренавиване. Вероятно може да се приспособи електромагнитен съединител или само бобината му от някакъв климатик/компресор/хидравлична помпа.

              Коментар


              • #8
                От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                Сваляй съединителя и гледай .... после тичай по моргите и си отваряй очите какво може да се напъха ...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Да. Срам не срам, и това имаме вече в автомобилостроенето. Както и ел. нагреватели които правят същото с ток от алтернатора, това на разни малки дизелчета.

                  Така, както авторът разказва, в цялата конструкция има само една бобинка за пренавиване. Вероятно може да се приспособи електромагнитен съединител или само бобината му от някакъв климатик/компресор/хидравлична помпа.
                  Ахааа... И аз това казвам.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Да. Срам не срам, и това имаме вече в автомобилостроенето. Както и ел. нагреватели които правят същото с ток от алтернатора, това на разни малки дизелчета.
                    Абе то реално това е по-добре от електрически нагревател. Друг е въпроса защо се стискат да монтират една съвсем обикновена печка, вместо да мислят такива алабалистики.

                    По темата - не вярвам конструкцията на тоя съединител да е по космическа технология, но просто трябва да се разглоби и да се види за какво иде реч. Ако пък се стигне до сериозни финанси, така или иначе може да се кара и така. Нищо няма да му стане.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                      Не е по-добре от електрическото, същия срам е. И да, правилното решение е печка, но само теоретично. Практически имаш борба с регулаторни норми и акъла на юзера.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                        То, че ще се сваля това е повече от ясно. Щеше ми се само да разбера дали има начин това да стане без да се сваля и външната (ремъчната) шайба, т.е. без колата да се спира от движение? Ако някой (ама май никой не е) е свалял щеше да ми е интересно да разбера...
                        Така или иначе май скоро ще стане ясно
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #13
                          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                          ... дали има начин това да стане без да се сваля и външната (ремъчната) шайба
                          Няма. Съединителят е практически в шайбата. А за да не спираш колата от движение, ще си намериш съответно по-къс ремък и ще го прекараш през останалите шайби и ролки. Не обещавам, че е възможно, но обикновено има как.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Няма. Съединителят е практически в шайбата. А за да не спираш колата от движение, ще си намериш съответно по-къс ремък и ще го прекараш през останалите шайби и ролки. Не обещавам, че е възможно, но обикновено има как.
                            Това с по-късия ремък май няма да стане
                            Само тоз, дет' не е виждал ремъка на 2.7 CRD само той не знай каква плетеница е
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • #15
                              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                              Той не случайно е плетеница. Намери му цялата схема и провери - вероятността да може да се шунтира шайбата със някой стандартен размер ремък не е малка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X