Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Viscous Heater / Виско-печка на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

    Не разбрах защо да е срам.
    Дизелите загряват по-бавно, съответно и парното се стопля по бавно. И мръзнеш.
    Затова хората са решили проблема с различни методи. Защото това си е проблем. Никой не обича да мръзне.

    Ел. нагревателите са евтини, но тормозят ел. инсталацията. За да има полза трябва да са от 1kW нагоре. Като се прибавят и многото други консуматори стават мнооого ампери.

    Нафтова печка - гори допълнително нафта, сложна електроника, скъпа. Разбира се не отричам плюсовете и. Като например сутрин да си я пуснеш от балкона.

    А тази виско печка е много добро решение. Реално тя самата не създава проблеми. Много рядко (като на колегата) се скапва бубината на съединителя. По често се скапва лагера. Много гаден размер е, мисля, че не се намира никъде. Може евентуално да се правят на стругар втулки и да се сложи нещо което се намира в магазините. Освен това много трудно се вади, много е вероятно да се счупи нещо. Ако блокира или се разпадне този лагер къса ремъка.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #17
      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Дизелите загряват по-бавно, съответно и парното се стопля по бавно. И мръзнеш.
      .
      Не разбирам от какво е този извод. За 35г. съм карал какво ли не. Такава връзка, за сега не намирам. Последно съм с две дизелови коли. Пасат и Спортидж. И на двете топлото идва след 1-2км.градско. А ако трябва да се разрива снега - докато се разрием и вътре е баня.

      Коментар


      • #18
        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
        Нафтова печка - гори допълнително нафта
        Ти ако мислиш, че това нещо гори по-малко от печката, ...

        Пенчо:
        твоите дизели вероятно имат електрически нагреватели за целта. Иначе, дизеловите двигатели обективно произвеждат по-малко топлина, а от произведената, повече заминава в ауспуха. Дребните дизелчета в леките коли може цяла зима да не стигнат работна температура.

        А е срам всичко това, защото след стотина години повишаване на ефективността на ДВГ стигнахме до момента нарочно да му намаляваме ефективността. Печката е правилното решение на въпроса и наистина има много предимства, но е и по-скъпа.

        Коментар


        • #19
          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Пенчо:
          твоите дизели вероятно имат електрически нагреватели за целта. .
          Със сигурност нямат такива глезотии. Консумацията се следи стриктно, след залепнало реле на подгревните свещи. Пасата догодина ще е юбиляр (20), Кията е сега(10).
          За лошо парно основния виновник обикновено е термостата.

          Коментар


          • #20
            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

            Пасатите имат, за Кия - не знам. Доволно дребно е, може да го пропуснеш. И аз не знаех, че има такава чудесия, докато cecoa1 не ми хариза една. От Пасат.

            Коментар


            • #21
              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Пасатите имат, за Кия - не знам. Доволно дребно е, може да го пропуснеш. И аз не знаех, че има такава чудесия, докато cecoa1 не ми хариза една. От Пасат.
              Много ми стана интересно. Как изглежда и къде се връзва? С какво се захранва? Щото за киловат си трябва бая дебела жица!

              Коментар


              • #22
                От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                Аз имам едно пежо 307 1.4 HDi, миналата година като го купих и дойде зимата забелязах, че държи много ниска температура, бавно загрява и т.н. Веднага се насочих към термостат без да проверявам нищо, купих термостата от София Франс Ауто - оригинален. След монтажа му не установих никаква промяна, започнах да чета в интернет и видях, че и други имат проблеми с HDi-тата. Зарязах го и си карам така, държи някъде към 70-80 градуса. Също видях, че на някои фабрично има ел. печки за подгряване на водата докато работи колата и мисля някой ден и на моята да добавя една, понеже никаде не видях да има. Също което забелязах е, че на място като пусна вентилаторчето на купето температурата пада малко. Доскоро имах борба и на самурая с парното но там като седеше на място загряваше до по нормална температура, за разлика от пежото при което проблема явно не е в термостата.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #23
                  От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Много ми стана интересно. Как изглежда и къде се връзва? С какво се захранва? Щото за киловат си трябва бая дебела жица!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24112010.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5230511
                  Ей така изглежда, трите джаджи по него са подгревни свещи, всяка дърпа по 20 ампера. Значи общо около 700-800 вата. Подробности не знам, така ми го подариха, а аз все не стигам да го поставя където съм намислил.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]273791[/ATTACH]
                    Ей така изглежда, трите джаджи по него са подгревни свещи, всяка дърпа по 20 ампера. Значи общо около 700-800 вата. Подробности не знам, така ми го подариха, а аз все не стигам да го поставя където съм намислил.
                    Такова при мен няма!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                      Много дълбоко си разглобявал, значи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Много дълбоко си разглобявал, значи.
                        Не съм разглобявал нищо! Кабели проследявам всякакви.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                          Е не знам, твоя може и да няма. Това е или от Пасат, или от съответното му Ауди, на него има накована 1994г.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                            В доста от по-новите дизели има такива потопени подгревни свещи, които подгряват малкия кръг на охладителната система. Може да са монтирани в корпуса на термостата, в някой от тръбопроводите, на входа на охладителя към парното в купето и т.н. Ето още една примерна снимка на подобен модул:

                            Обикновено се управляват от ECU-то и при температура под 10*C се включват избирателно по една самостоятелно, или на групи от две и три заедно. На предишната ми кола Renault Scenic 1.9 dCi имаше такова подгряване, но не беше много ефективно. Там освен температурата на въздуха се следи и зарядното напрежение и ако е 13.5 V се включва едната свещ. Ако след 20 сек. зарядното напрежение е >13.5V се включват две подгревни свещи, ако след още 20 сек. зарядното напрежение на акумулатора продължава да е >13.5V се включват и трите свещи. Всичко това се случва до достигне на 45*С /или повече/ на охладителната течност. При Jeep-а /Cherokee 2.8CRD/ има виско подгревател и по мои лични наблюдения е доста по ефективен. Моторът достига до първата една четвърт от скалата на термометъра за няколко минути, а парното е доста по-добро.
                            Затова си струва този подгревател да се ремонтира и да работи нормално. През зимата моторът бързо влиза в нормален работен режим и не зная кое би било по икономично - да се кара студен дизел, който трудно достига работна температура в града или да има такова подгряване и моторът да загрява бързо, макар и с някакво отнемане на мощност по време на това. Поздрави!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]273791[/ATTACH]
                              Ей така изглежда, трите джаджи по него са подгревни свещи, всяка дърпа по 20 ампера. Значи общо около 700-800 вата. Подробности не знам, така ми го подариха, а аз все не стигам да го поставя където съм намислил.
                              Такова е решението при ford mondeo и jaguar x type diesel,вместо печка.
                              grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ти ако мислиш, че това нещо гори по-малко от печката, ...



                                А е срам всичко това, защото след стотина години повишаване на ефективността на ДВГ стигнахме до момента нарочно да му намаляваме ефективността. Печката е правилното решение на въпроса и наистина има много предимства, но е и по-скъпа.
                                Не само си мисля, но и съм сигурен. Тази печка е 5kW. С много ниско КПД. Гори колкото 150kW съвременен дизел на празни обороти. И произвежда в МНОГО пъти по-малко топлина. Проверено. Гори МНОГО нафта. Но на това никой не обръща внимание поради малкото време което работи и високия комфорт който поражда.

                                И пак не разбрах кое точно е срамно: че сме повишили КПД-то на двигателите ли?
                                Най ме е страх от хора без мечти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X