Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една година с "Фронтера"!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една година с "Фронтера"!

    Здравейте колеги.
    На 19.11-петък стана една година от покупката на джипа!!
    По този повод му обещах една по сериозна разходка,като крайната цел бе хижа Мазалат.Хижата се намира в парка „Централен Балкан”,разположена е на 1520м. надморска височина.До връх Мазалат съм се изкачвал два пъти като ученик,но сега идеята беше да се добера с джипа със заводското окачване без никакви доработки по него!!!
    И така тръгнах от Габрово...Батошево....Лъгът и от там започна изкачването.За състоянието на трасето съдете сами по снимките...,някога е бил каменен, планински път,но „дървената мафия” с дейността си е нанесла много щети и кал... и ...продължава!!!
    Тенденцията е да става още по-лошо!

    Сигурен съм,че джипа досега не беше виждал такава кал,блъскане и лашкане...,аз също нямам никакъв опит и затова изправен пред това предизвикателство ми се откри възможност да науча много за карането в по-екстремни условия и така... успяхме да преодолеем всички препятствия и да достигнем до границите на парка,където се откриха наистина чудесни картини и карах по истински планински път(каквото, всъщност бе желанието ми)!!!Бях стигнал до облаците!!!
    До хижата се беше изкачил още един джип,собственост на хижаря(не се нуждае от коментар)!!
    На върха починах около час и поех обратно защото връщането откровено ме притесняваше ,а денят е къс.Слизането не беше по-лесно,но все пак успешно!!!
    Машината се справи чудесно и доказа възможностите си.Трябва да похваля и гумите,който си заслужават парите и се самопочистват от калта много добре(вижте на снимката на върха..,все едно ,че съм ги мил..)
    В неделя направих оглед на джипа- имам някои поражения най-вече причинени от „влаченето по корем” -липсата на сантиметри в клиренса (тези над 20см.) се опитвах да компенсирам с положението на автомобила спрямо терена ,но и това не винаги бе възможно....нищо сериозно....отдолу го измих добре от калта!!!

    Поздрави!!!
    http://minchevp.snimka.bg/nature/mazalat.551301.0.big

  • #2
    От: Една година с "Фронтера"!

    Колега Минчев, много хубава разходка си си направил. Все по-хубави места да посетиш. Съдейки по снимките обаче мога да кажа, че фронтерата не е видяла и 10% от зора който може да изпита. Това не е кал а просто разкалян планински път. До там и с обикновен голф можеш да се качиш. Видях, че това ти е първото подобно преживяване, продължавай все така и ще видиш колко повече може твоята машина и какви приятни моменти ще ти донесе.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Една година с "Фронтера"!

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Колега Минчев, много хубава разходка си си направил. Все по-хубави места да посетиш. Съдейки по снимките обаче мога да кажа, че фронтерата не е видяла и 10% от зора който може да изпита. Това не е кал а просто разкалян планински път. До там и с обикновен голф можеш да се качиш. Видях, че това ти е първото подобно преживяване, продължавай все така и ще видиш колко повече може твоята машина и какви приятни моменти ще ти донесе.
      Мхм, боята да му мисли защо е станала боя...
      Подкокоросник, зер защо само нашите да изглеждат проходими, че и да им личи къде са се вряли.

      Коментар


      • #4
        От: Една година с "Фронтера"!

        „дървената мафия”
        Там няма такова нещо.Все пак си в ДДС"Лъгът" и парк "Централен балкан",но си прав че е изровен от дърварите.
        Иначе поздрави за разходката.
        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          От: Една година с "Фронтера"!

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Мхм, боята да му мисли защо е станала боя...
          Подкокоросник, зер защо само нашите да изглеждат проходими, че и да им личи къде са се вряли.
          Що бе нека знае какво може катъра.
          П.С. аз вече съвсем останах без боя, сърце не ми дава да я подновявам
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Една година с "Фронтера"!

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            П.С. аз вече съвсем останах без боя, сърце не ми дава да я подновявам
            Те бояджиите ако чакаха от нас хляб да ядат, да са на сухари отдавна, оня ден един клон ми затвори дясното огледало доста чевръсто - добре, че е подвижно, щеше да го прати в Дунава.

            Коментар


            • #7
              От: Една година с "Фронтера"!

              Колега fanatic ,благодаря ти за хубавите пожелания.
              Наистина , Фронтерата не съм я зорил ,но и сам не си падам по хард трасетата (не обичам кал).Не ,че предпочитам да карам по магистрали,напротив...през почивните дни винаги се старая да си намеря повод да "кривна встрани",но ми допадат повече каменистите,планински терени,ама...не винаги се знае на какво ще налетиш.!!!
              Прав си разбирасе,че в случая все пак разполагам с път,защото наскоро се набутах в една гора с такива драки,че на няколко пъти слизах да сека за да се измъкна....лелеее ,колко лак оставих там!!!
              Да,това мие първият "покорен" планински връх,но вече имам друга цел....живот и здраве,.....някой щастлив ден!!!

              Коментар


              • #8
                От: Една година с "Фронтера"!

                Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
                „дървената мафия”
                Там няма такова нещо.Все пак си в ДДС"Лъгът" и парк "Централен балкан",но си прав че е изровен от дърварите.
                Иначе поздрави за разходката.
                Не знам точно кои са т.нар. дървари затова съм ползвал кавичките, но които и да са картината е ужасна!!!
                На Балкана са му е@@ли м@м@т@!!!
                Поздрави Иво!

                Коментар


                • #9
                  От: Една година с "Фронтера"!

                  Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                  Не знам точно кои са т.нар. дървари затова съм ползвал кавичките, но които и да са картината е ужасна!!!
                  На Балкана са му е@@ли м@м@т@!!!
                  Поздрави Иво!
                  Не бе братле ,просто имам предвид,че точно там няма как да стане незаконно сечта.
                  Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                  Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една година с "Фронтера"!

                    Хубави снимки,хубаво приключение......!Хубава разходка си си направил а това е най важното!Все пак джипките за това се взимат да могат да ни предоставят такива незабравими моменти!И дано все пак да продалжиш да я вкарваш в калта въпреки че не ти е много присърце както можах да разбера от написаното от теб!Защото ако не се мръдне в калта.....няма да има и незабравими моменти!Дано това да ти е първата разходка от поредица незабравими.......
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една година с "Фронтера"!

                      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                      Хубави снимки,хубаво приключение......!Хубава разходка си си направил а това е най важното!Все пак джипките за това се взимат да могат да ни предоставят такива незабравими моменти!И дано все пак да продалжиш да я вкарваш в калта въпреки че не ти е много присърце както можах да разбера от написаното от теб!Защото ако не се мръдне в калта.....няма да има и незабравими моменти!Дано това да ти е първата разходка от поредица незабравими.......
                      Имайки предвид сезона ,калта ще е основен фактор, за емоционални преживявания по предпочитаните от нас терени!
                      Аз също ти пожелавам много незабравими разходки и вълнуващи моменти с "новата",нека да се слушате и да те радва.
                      Поздрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X