Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

    Здравейте, прегледах форума за този джип, но информацията се изчерпва предимно с разхода му.Предполагам малко хора имат наблюдения от първа ръка.Много ми харесва като динамика, визия и концепция, а и разхода не ме притеснява.Но тъй като частите му са безбожно скъпи ме интересува най вече дали е здрав или е някаква хай-тек издънка на Нисан с която псуваш по сервизитеНякой също така може ли да каже нещо за тази CVT кутия.Като принцип ми е ясна, но тъй като не е конвенционална, а е с някакви ремъци ли вериги ли,надеждна ли е.Знам че я слагат и на други модели собствениците им могат да кажат.Мотора знам, че е чудесен, от 350Z-ката е и само суперлативи за него.Окачването чух за тук таме проблеми в рамките на нормалното така че ок.Но електрониката и тази кутия ако изпушват лошо.Така че горди собственици на Мурано, кажете да стана ли един от вас?

    А, исках да питам и още нещо.Щатските по какво се различават от тези за европейския пазар, имат ли голяма разлика в качеството, тъй като цената им е много по ниска.
    Последно редактирано от alex_markov; 24-11-10, 19:43.

  • #2
    От: НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

    Мой приятел има такова!Неговото го вкара от Дубай (по някаква "по-тънка" схема).Много добър за магистрала-ускорява за голяма кола много добре,поодържа 200км/ч без никакъв проблем,комфортна,в завой влиза с някви невероятни скорости(ESP).Миналата зима не спря да обикаля селата около Нови пазар и в снеговете (с имоти за ветрогенератори се занимаваше тогава).Разхода при 100-120км/ч е 10 и малко бензин.За няколко години освен консумативите е сменил един лагер -главина преден.ЦВТ кутията е много интересна за каране-постоянно ускорение без капка придърпване или промяна на звука на мотора.Така и не се завряхме отдолу да видим кво става там-ама то като не се чупи...
    Външната визия (все пак за толкова скъпа кола се гледа всичко) има нещо...,но вкусове всякакви.Но определено мотора и кутията са №1
    Това е от мобиле.Добре звучи....
    Нисан Мурано - двигател 6 цилиндров V-образен, 24 клапана, 6-степенна скоростна кутия CVT автоматична+ръчен режим. Задвижването е 4x4 система, предно основно предаване, автоматично ел. управляемо прехвърляне на усилието на задните колела до 50/50, блокаж на междуосовият диференциал. Диференциали с ограничено приплъзване (LSD) на преден и заден мост. Система за контрол на сцеплението -TCS. Система за контрол на стабилноста - ESP. Система за контрол на динамиката на управление -VDC. Хидравлично управление - усилване на волана в зависимост от скороста. Спирачна система -двукръгова, сервоусилвател, вентилирани дискове - отпред и отзад, ABS. Джанти 18' цола, гуми -235/65/R18. Предното окачването е независимо Mac Pherson, стабилизираща щанга, спираловидни пружини, хидравлични амортисьори. Кожен бежов салон. Двузонен климатроник. Ел. регулируеми предни седалки, Памет на шофьорската седалка. Мултифункционален волан. ISOFIX Подготовка за закр. на детски седалки. Първи собственик. Колата се поддържа в NISSAN.

    А има и такива дето ги ударила кризата- "Nissan Murano 3.7/GAZ"
    Последно редактирано от //Радо//; 24-11-10, 17:40.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

      Внесен от Дубай дали се води Щатски, знам че имат разлики най малко в цената.Европейските са май с всички екстри серийно и са много по здрави.Специално за CVT-то има подобрения в европейските , а американските давали дефекти.
      http://www.youtube.com/watch?v=MhFK5...eature=related На този линк можете да видите принципа на тази кутия.Естествено в джипа е много по сложна, но все пак изглежда проста и здрава.

      Коментар


      • #4
        От: НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

        Излезе му с 20-25000 лева по-евтино от тук(говорим за чисто нови коли).Ако трябваше да се прибавят и допълнителните екстри за които не е плащал - цената беше около 30000 надолу (в магазина бяха по 105000лв. а сега актуалната му цена е 35-40000 -егати обезценяването за 4-5 години).За арабите по принцип цените и фабричните екстри са доста по-добри.Щатско изпълнение кола доколкото знам имат по няколко неща в повече от европейските -доста от допълнителните екстри са или дуракоустойчиви измишльотини или допълнения за "комфорт" .
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: НИСАН МУРАНО , ЩЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ЛИ ОТ ТАЗИ ЕКЗОТИКА?

          Да наистина защо са паднали толкова, всички ги хвалят а са се обезценили.Може би такава е съдбата на машините с голям бензинов двигател, като гледам и инфинитито и лексуса от същия клас са много обезценени.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X