Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи стъпки в "Самурайяджийството"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи стъпки в "Самурайяджийството"

    Здравейте , позволявам си да пусна тази тема за да ми помогнете с покупката (а дай боже в най-скоро време подготовката )на така мечтаната от мен машинка.
    Честно казано мислех ,че знам достатъчно за да мога да тръгна да обикалям из България обявите за Сузуки Самурай. Обаче се оказа ,че нямам достатъчни знания как да избегна некоректни търговци. Например на един самурай бяха отваряни скорости и раздатка и търговеца твърдеше ,че в скоростната кутия имало някакви муфи които да ограничават скоростта до 30км/ч. (машинката беше от Швейцария-там било така , твърдеше той).
    Моля всички който могат да ми помогнат на етап покупка да пишат къде да гледам (проблемни звена -ръждата не ме притеснява имам възможност и желание да си го изкърпя ) , знам че няма как да е в перфектно състояние ,но поне да не дам грешни пари.

  • #2
    От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

    Тук във Варна до вкъщи има един за 2500лв, регистриран - изглежда много добре, ако те интересува пишете в темата да Ви дам номер на продавача и няма да е зле да напишете откъде сте?!

    Коментар


    • #3
      От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      Тук във Варна до вкъщи има един за 2500лв, регистриран - изглежда много добре, ако те интересува пишете в темата да Ви дам номер на продавача и няма да е зле да напишете откъде сте?!
      Интересувам се , ако може да ми пратите телефонния номер на продавача на: just_ivo2001@yahoo.com
      От Габрово съм но уча в София

      Коментар


      • #4
        От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

        Колега ако си харесаш самик близо до Габрово може да се обадиш при оглед.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #5
          От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

          Aко става въпрос за паркирания срещу ГАРВАНА от дясно целия е подпухнал. Ресорите са с обратна дъга и е като пистов автомобил.Има вид на неуспешно подготвена за продаване каруца. Но пък е с ръчни хъбове и е 1.3. и има супер таванче.
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #6
            От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

            За него става дума, нали знаеш че няма перфектен самурай и кефа е ти да си го направиш, мисля че на 2200 ще го счупи, цената е добра

            Коментар


            • #7
              От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

              Колеги ,за добро или лошо това е самурайката с която се сдобих
              1,3 TBI към 70к.с
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7983.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5231109
              има разбира се своите недостатаци , но няма как ...
              за сега трябва да оправя или регулатора за налягането на бензина или помпата - дави се като го форсирам рязко (в момента има една тел на маркучето на изходящия бензин) и доло горе работи...

              Коментар


              • #8
                От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                Честито. Доста калища да видиш и преодолееш с самурайчето
                Suzuki Samurai 420i

                Коментар


                • #9
                  От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                  най-вероятно не е нито помпата, нито регулатора. Почни от центровката, огледай всичко що е с куплунг дали си е на мястото и дали не е пипано/въртяно неправилно. И късмет!

                  .... а това за швйцарските муфи направо ме уби!
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                    Слагай карбуратор от лада и си решаваш проблема ако си сигурен че е оттам проблема.Честито със здраве да си го караш и много да те радва.
                    Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                      Честито,колега!Нека самика да служи на тебе а не ти на него.На Ники/krasio46/му бяха разместени вакуумите ,та провери и там.
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                        На първо време ще проверя всичко по мотора , от този сайт : http://www.suzukiinfo.com/ си изтеглих ръководството за моно инжекцията ще проследя всичко... ще споделям за напред до къде съм стигнал.
                        За сега само не мога да разбера защо вървят 3 бензинопровода (2 към мотора и една обратка) до мотора и за какво е сложен този филтър от "активен въглен" (charcoal) на единия ?
                        ако някой има идеи ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                          Честито за машинката, направи малко снимки вътре, вънка, в коша и тогава ще коментираме

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                            третия не е за бензин. Това е вентилацията на резервоара, а "филтъра" не е точно флтър. Трябва да е вързан и с някакъв вакуум през едно клапанче.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи стъпки в "Самурайяджийството"

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sami.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5232554
                              Става дума за номер 6 на схемата .
                              А номер 12 пише ,че е някъв клапан с биметална пластина....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X