Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

    Привет приятели,
    От известно време усещам липсата на возило с любимата ми марка Сузуки и реших да си направя подарък за РД-то ми, което наближава.Както някои от вас знаят, вместо Витара, бях решил първоначално да си купя Самурай.За съжаление тогава нямаше подходяща оферта и с "лекото" убеждаване на Добри "v0id", се сдобих с белия "Луноход".След две години "наджипване", го продадох за да довърша проекта с буса VW Syncro, който сега ме радва.Да но сърце не трае и реших да си взема една "играчка", я която да бръмкам из града и да ходя на плаж.Казах си че вече имах Витара, Самурай е добра алтернатива, но нали съм и ретро фен, та реших да си намеря LJ 80.Хем е Сузуки, хем е на цели мостове, хем е и ретро , както се казва 3 в 1 .
    От два месеца разглеждам обяви и слухтя да се появи оферта за подобно зверче.Тъкмо си мислех че всички са отишли на скрапа и хоп, появиха се две оферти.Обадих се и на двамата продавачи, за да проуча нещата.Оказа се че сивото е с проблемни документи (препродадено няколко пъти, без да се прехвърля и сега издирвам собственика по документи, за капак и талона са изгубили и положението е много мътно ) Това ме накара да се насоча към другата оферта.







    Уточнихме подробностите, закачих платформата и тръгнах за Пещера, малко преди да пристигна позвъних и се оказа че джипа бил в Батак, ок тръгнах за Батак, като стигнах там се оказа че трябва да се върна назад и да продължа към някаква махала, която се намирала на няколко км. нагоре към билото на планината.Тук вече започна да ми става много съмнително, но си замълчах.В Батак ме посрещна колегата Стоил, с когото се запознахме преди две години на морската сузуки сбирка, след това той се запали покрай мен по бусовете синхро и си помагаме с каквото можем.Та най-накрая видях и неговия бус на живо



    Ето я "махалата"



    Отвсякъде се чуваше турска реч, интересно ми стана като видях на тази къща Българското знаме.Като забелязах до него и европейския флаг, ми стана ясно че това е административна сграда.



    Бусовете в очакване...



    Посрещна ни човека и ни заведе при сузукито.Ок, както беше предупредил, мотора е разглобен, но ламарините ужасно кърпени, луфтове в диференциалите и изгнило навсякъде отдоло. Боядисано е без никаква обработка и след две години стоене на тази полянка нещата са доста по-различни от показаните снимки.Както обича да казва колегата Пешо, "чурясало е" .Уредите наредени на дъска (голям тунинг бате, даже работят).Изобщо трагично състояние.Колегата Стоил от Велинград помогна при прегледа и се хвана за главата



    Поговорих с продавача и беше склонен на пазарлък, но просто джипа е много зле и се отказах.Предвидливо бях записал телефона на другия продавач, на когото се обадих да преговорим цената.Постигнехме споразумение, което ме устрои и започнахме да уточняваме къде се намира сузукито.Бях останал с впечатление че е в Ябланица софийско, а то се оказа Ябланица до Ловеч, казах едно голямо уфффф и погледнах картата, за да уточня най-подходящия маршрут.





    След като набелязах маршрута, изпратихме Стоил до Велинград, като по пътя срещнах, много интересна конструкция.Едно поле, около което има забити стълбове и шахматно опънати стоманени въжета/кабели.Още се чудя какво е предназначението на тази конструкция ?



    Малко снимки за спомен и поехме към Панагюрище.







    Размихме се с теснолинейката....



    и се насладихме на красиви гледки.







    Напуснахме Панагюрище и поехме нагоре в планината.Копривщица, Златица, Етрополе, Ябланица.



    Прохода беше с много разбита настилка и през цялото време се разминавахме с камиони, натоварени с дървесина.Имахме няколко критични ситуации, но всичко се размина благополучно.







    Докато пристигнем и вече се беше стъмнило, огледах джипчето, проверих рамата и останах сравнително доволен от видяното.Ще има работа по него, но няма нищо общо с другия.Стиснахме си ръцете, написахме договора и го натоварих на платформата.Минахме покрай Ловеч и след няколко километра спряхме на една бензиностанция да проверим "товара".Всичко беше наред с него, но имахме проблем със задната лява гума на буса, в която се беше забил дърводелски винт.Смених я с резервната и отправих една гореща молитва, да нямаме други срещи с остри предмети, че не останаха резервни гуми





    Явно молитвата ми е била чута, защото пристигнахме благополучно в Бургас.Писах в другата тема да се похваля и заспах с мисълта за Сузукито, нямах търпение да го тествам



    Първо кръгче в базата





    Колегата Bugman, се опитва да включи задна, за съжаление фиксатора е повреден и изключва сама.





    Красавец аааа



    Качих го и на канала, да огледам ситуацията отдоло на светло.



    Предните ресьори са доста уморени, направо са полегнали



    От тук тече маслото, ама като има тече, като свърши няма да тече





    Има и ръжда, ама и се точа с пясъкоструйката и след кратко разглобяване ще разберем истинското състояние на ламарините.



    Имало е и газово, амааа само бутилката е останала.



    Ето и две клипчета, кумеца не се стърпя и му подпали гумите

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...0/P1230075.MOV
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...0/P1230076.MOV

    В заключение ще кажа, че ме чака доста работа по него.Като за начало разглобяване, изчистване на коша с пясъкоструйка, подцинковане, кършене където се налага, обработка на рамата по същия начин, профилактика на кутията.Двигателя за сега няма да го пипам, само ще си поиграя с карбуратора.В последствие ще пиша от какво ще имам нужда, евентуално ако някой има разни чаркове да помогне

    Ето и малко снимки на идейки за проекта:









    Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 20-11-10, 19:45.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

    На тези конструкций отглеждат хмел.
    И успех !

    Коментар


    • #3
      От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

      Първоначално публикуван от 4kdef Преглед на мнение
      На тези конструкций отглеждат хмел.
      И успех !
      Какви конструкции, какво земеделие, какви 5 лв. ?!!
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #4
        От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
        Какви конструкции, какво земеделие, какви 5 лв. ?!!
        Тези дето си се чудил за какво са! Стълбовете със мрежата.

        Признавам те за упорит SUZUKI мазохист Честито.

        Коментар


        • #5
          От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Тези дето си се чудил за какво са! Стълбовете със мрежата.

          Признавам те за упорит SUZUKI мазохист Честито.
          Аааааа а аз си мислех че са някаква сложна антена или секретен проект на извънземните
          За мазохизма си много прав, благодаря
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

            Ванка неуморим си.Честито за новата придобивка.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

              Честита придобивка. Много да те радва, бързо и безпроблемно възстановяване в желания от теб вид! Определено темата ще бъде много интересна!!!
              Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
              Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

              Коментар


              • #8
                От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                Голям сладур е, да ти носи много удоволствие!
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                  Честито!Много е готина,на дизайн ми харесва повече от Самурай!
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                    Супер готино изглежда! Честито!
                    Да направиш лачен, като Синхрото. Успех!

                    На мен много ми хареса... евала.

                    П.п. ОражАвото синхро много високо, бА! .. :O

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                      Мерси, мерси, да се надяваме че до лятото ще има що-годе приличен вид.Ако си фен на синхро, заповядай следващата събота на паркинга пред НИМ в Бояна, в 12 на обед организирам сбирка на бусове и други 4х4 на Фолксваген.Там ще имаш възможност да видиш на живо бусчетата ни
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                        От сега се записвам първи,ако го споходи съдбата на витарата.
                        Честито и от мен,радвам се че попадна в сигурни ръце.
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                          Честито и от мен, и аз се оглеждах за този Мислех да ги направя 2, но точно в този момент имам малък проблем и задържам финансите за по важни неща. Ако не е тайна на каква цена го спазарихте ?
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                            Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                            От сега се записвам първи,ако го споходи съдбата на витарата.
                            Честито и от мен,радвам се че попадна в сигурни ръце.
                            Ти пък, за сега нямам планове да се продава.След време може да остане за гаджето, тя много му се радва
                            Гогоси, имаш лично.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново в клуба с "Играчката" Сузуки LJ 80, "таткото" на Самурая

                              Ванка честито пожелавам ти лесна работа и скорошна реставрация И да качваш снимки
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X