Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера за състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фронтера за състезания

    Така е!Но е трудно откриваем в продажба,дори и в Англия,където е най-разпространен!
    Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

    Коментар


    • От: Фронтера за състезания

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Е точно пък за рали рейда окачването какъв тип е няма значение. Важен е броят на амортисьорите.Едно време на Дакар Паджеротата не бяха ли на торсиони и те отпред А?
      А за мощността да беше се обадил да я видя тая колица. И със 115коня можеш да караш със 140 ако можеш де!!!!
      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      ... Ама идеята е да се кара със почти заводската окомплектовка и да се извлича максимума от машината!
      Мааму стара, хората се чудят къде и как да си направят окачването та да издържа на натоварванията при ралиджийско каране, а то къде били специалистите!

      Пробвал ли си да караш с около 100 по черно? Да знаеш, има една известна разлика от това, да караш и със 150 по магистралата ... На бързо каране със заводското окачване след едно кратко разстояние вече ще виждаш зор да събереш колата в пътя. Така че, и двойно повече да са ти конете, ще е все тая, ако не можеш да ги контролираш.

      Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
      ... на равен път на пета при подаване на газта нямам мощност и ускорение ... Това става при включен преден мост и гуми Малатеста Кайман 31/10.5/15.
      ...
      Съвсем нормално е на състезание да се кара на по-ниска предавка. Като изключим трасетата в Добруджа, не се сещам за много случаи, в които може да се стигне до 5-а (стига да не говорим за бавните )

      За какво ти е бил предният мост на равен сух път?!? На такъв терен пък да караш с Каймани си е жива мъка и дори е опасно. Едно, че това са тежки гуми, и второ, че колата не стои добре с тях на сухо, а агресивната шарка има склонност да захапва в най-неподходящ момент и да те завърта на една страна.



      П.П. Дребна подробност е, че фирмените бегачки на Дакар имат много малко общо със серийните автомобили, чието име носят. Това, за тези, които си мислят, че като си купят Туарег от магазина, могат да го подкарат по начина, по който го правят Сайнц и Ал Атия.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Фронтера за състезания

        Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
        И от Opel Sintra V-6 3000 ,и от Opel Signum V-6 3200 биха свършили работа А разликата в мощностите не е толкова голяма!


        V6 3,0 Sintra /кода на двигателя-? /1997-1999г.
        201кс-6000об.мин.
        260Нм -3600об/мин.


        V-6 3,2 Signum /кода на двигателя-Z32SE /2003-2005г.
        211кс-6200об/мин.
        300Нм -4000об/мин.


        V-6 3,2 Frontera /кода на двигателя-6VD1 /1998-2004г.
        205кс.-5400об/мин.
        290Нм-3000об/мин.


        V-6таците 2,5 и 2,6,монтират се на Omega/Vectra/Calibra също не са за подценяване.Доста по-мощни са от 2,0i-115кс.
        Естественно всеки сам си решава какво и как,аз само ще им напиша мощностите(понеже шанса за намиране на V-6 2,5/2,6 е по-голям от на V-6 3,2),а ти си прецени.


        V-6 2,5 /кода на двигателя-C25XE /1993-2000г.
        170кс-6000об/мин.
        230Нм-4200об/мин.
        Тегло-176кг.


        V-6 2,6 /кода на двигателя-Y26SE /2000-2003г.
        180кс-6000об/мин.
        240Нм-3600об/мин.
        Тегло-180кг.

        Мога и няколко обяви за последните да дам(на лични),ако има интерес.
        А как стои въп,оса с монти,ането на такъв двигате. към СК на Ф,онте,ата.

        Коментар


        • От: Фронтера за състезания

          Възможно е да има нужда от понапасване,понеже тези двигатели(2,5/2,6/3,0) не се монтират стандартно на Фронтера.
          Последно редактирано от 4x2; 03-12-11, 20:40. Причина: поправка на глупостите :)
          Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

          Коментар


          • От: Фронтера за състезания

            Благодаря на колегата Чавдар,чиито мнения много уважавам,за проявеното внимание към темата.Ние отидохме на това състезание с идеята да усетим какво точно става "вътре",да поработим с трипа,да си доставим удоволствие от навигирането по непознат терен.Отчитам като грешка карането с Каймани по сух терен,но това ни са офроуд гумите.Мога да дам за пример Еволюшъна,който караше с много износени гуми[на 2000 състезателни км според думите на пилота] и все пак се представи отлично.В Бургас разбрахме за какво не става колата ни,а то е скоростен офроуд.Занапред ще търсим участие в по-бавни състезания,там може и да се представим по-добре.Участието на рали-рейда в Бургас ни достави голямо удоволствие,пък и придобихме безценен опит,който ще ни помогне занаред.Пък и ние го правим за удоволствието и тръпката от офроуда,а не за резултати.

            Коментар


            • От: Фронтера за състезания

              Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
              Ако не искаш да преправяш нищо трябва да си потърсиш 2,4i (C24NE)125кс-4800об/мин||195Нм-2400об/мин. Той се монтира на Фронтера със същата скоростна кутия,с която си на твоята.
              Колега,пишеш абсолютни глупости,поне се информирай малко преди да даваш акъл .

              Коментар


              • От: Фронтера за състезания

                Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
                ... В Бургас разбрахме за какво не става колата ни,а то е скоростен офроуд.Занапред ще търсим участие в по-бавни състезания,там може и да се представим по-добре ...
                В същност, независимото окачване е по-подходящо именно за по-бързо каране. Друг е въпросът, че във фабричния си вид обикновено не издържа много (изобщо нямам предвид Фронтерата) и границите на възможностите му се достигат доста бързо.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Фронтера за състезания

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Мааму стара, хората се чудят къде и как да си направят окачването та да издържа на натоварванията при ралиджийско каране, а то къде били специалистите!

                  Пробвал ли си да караш с около 100 по черно? Да знаеш, има една известна разлика от това, да караш и със 150 по магистралата ... На бързо каране със заводското окачване след едно кратко разстояние вече ще виждаш зор да събереш колата в пътя. Така че, и двойно повече да са ти конете, ще е все тая, ако не можеш да ги контролираш.



                  Съвсем нормално е на състезание да се кара на по-ниска предавка. Като изключим трасетата в Добруджа, не се сещам за много случаи, в които може да се стигне до 5-а (стига да не говорим за бавните )

                  За какво ти е бил предният мост на равен сух път?!? На такъв терен пък да караш с Каймани си е жива мъка и дори е опасно. Едно, че това са тежки гуми, и второ, че колата не стои добре с тях на сухо, а агресивната шарка има склонност да захапва в най-неподходящ момент и да те завърта на една страна.



                  П.П. Дребна подробност е, че фирмените бегачки на Дакар имат много малко общо със серийните автомобили, чието име носят. Това, за тези, които си мислят, че като си купят Туарег от магазина, могат да го подкарат по начина, по който го правят Сайнц и Ал Атия.
                  Да и аз уважавах мненията на Чавдар като човек дето е видял нещата в боя, ама до този пост.
                  Явно той не уважава мненията на хора дето не са по състезанията.
                  Да пробвал съм да карам със 100 с Фронтерата по черно и видях че трудно се държи в пътя, ама опитах. И за това си позволявам да давам акъл във тема за Фронтера , а не за Нисан.
                  За това казвам ,че трябват поне удвоени амортесьори, и че независимото предно окачване е предимство.
                  Също знам че фирмените бегачки нямат нщо общо със стоковите Туарези!!!
                  Това че карам Фронтера не ме прави БЛОНДИНКА на тема оффавтомобили.
                  Не съм и адвокат на Николай,просто той е олицетворение на моята мечта да вкарам Фротера на състезания която по едни причини не можа да се осъществи.
                  И тъй като не мога да се меря по акъл със изтъкнатите състезатели от тук нататък ще си мълча засрамено!
                  Желая ви успех!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • От: Фронтера за състезания

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Да и аз уважавах мненията на Чавдар като човек дето е видял нещата в боя, ама до този пост.
                    Явно той не уважава мненията на хора дето не са по състезанията.
                    Да пробвал съм да карам със 100 с Фронтерата по черно и видях че трудно се държи в пътя, ама опитах. И за това си позволявам да давам акъл във тема за Фронтера , а не за Нисан.
                    За това казвам ,че трябват поне удвоени амортесьори, и че независимото предно окачване е предимство.
                    Също знам че фирмените бегачки нямат нщо общо със стоковите Туарези!!!
                    Това че карам Фронтера не ме прави БЛОНДИНКА на тема оффавтомобили.
                    Не съм и адвокат на Николай,просто той е олицетворение на моята мечта да вкарам Фротера на състезания която по едни причини не можа да се осъществи.
                    И тъй като не мога да се меря по акъл със изтъкнатите състезатели от тук нататък ще си мълча засрамено!
                    Желая ви успех!
                    Я да уточним малко понятията. Карането на Фронтера със сигурност не те прави блондинка, за разлика от подобни изявления
                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Е точно пък за рали рейда окачването какъв тип е няма значение. Важен е броят на амортисьорите. ...
                    Ако очакваш да предизвикаш уважение с подобни приказки, най-вероятно ще останеш разочарован.


                    А колегата не виждам защо да има нужда от адвокат. Не забелязах някой да го обвинява в нещо. Решил е да се забавлява на състезания с Фронтера - прави го. Колата и парите са си негови и никой не може да му се бърка. А колко и за какво е подходяща тази джипка, и колко ще изкара, ако я подкара по-сериозно на състезания, предстои да се установи опитно.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Фронтера за състезания

                      Имах удоволствието да се запозная с г-н Кесов и сина му . Много позитивни хора , с голям мерак да карат и да се научат/също като мен/. Това състезание им донесе още безценен опит . Моето лично мнение : Фронтерата като концепция е по-удачна за състезания от типа рали-рейд заради предното окачване което не позволява големи ходове. Друг е въпроса , че мотора е слаб . Да, има нужда да е малко по-мощен, но по-важния момент е окачването . Този автомобил може да развие 100км/ч по черно , въпроса е какво се случва с него, когато на привидно правия и равен път има една "нежна" дупка или бабунка дето с 30 км/ч даже няма да я усетиш. Тогава послушния кон става див мустанг и нещата излизат извън контрол. Съвета ми е да работите върху окачването , независимо дали ще смените мотора. Има хора във форума които знаят как се прави ,а аз все още експериментирам. Поздрави.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Фронтера за състезания

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Имах удоволствието да се запозная с г-н Кесов и сина му . Много позитивни хора , с голям мерак да карат и да се научат/също като мен/. Това състезание им донесе още безценен опит . Моето лично мнение : Фронтерата като концепция е по-удачна за състезания от типа рали-рейд заради предното окачване което не позволява големи ходове. Друг е въпроса , че мотора е слаб . Да, има нужда да е малко по-мощен, но по-важния момент е окачването . Този автомобил може да развие 100км/ч по черно , въпроса е какво се случва с него, когато на привидно правия и равен път има една "нежна" дупка или бабунка дето с 30 км/ч даже няма да я усетиш. Тогава послушния кон става див мустанг и нещата излизат извън контрол. Съвета ми е да работите върху окачването , независимо дали ще смените мотора. Има хора във форума които знаят как се прави ,а аз все още експериментирам. Поздрави.
                        Благода,я за п,оявеното внимание към темата и за съветите.Вече ,аботим по въп,оса с мощността и ще се замис.им за окачването,мака, че комп.ектацията отп,ед то,сион и отзад ,есъо, май не дава много възможности за тунинг.

                        Коментар


                        • От: Фронтера за състезания

                          Първо честит имен ден Ники.

                          За мошността на Фронтерата работата е ясна.Не е на желаното ниво.Но и на много състезателни машини 4х4 собствениците постоянно търсят начин за увеличаване на мощността.Това не е болка за умиране.Мисля си за обвинението че Фронтера има слаб преден мост.На места чувам че пък имала слаб заден мост.В крайна сметка в България Ники Кесов пръв кара Фронтера в състезателни условия и ние заинтересованите от тази марка имаме шанса на негов гръб да разберем дали са основателни гореспоменатите обвинения или са плод на недостатъчно познаване на този модел автомобил.Защото всички сме виждали по състезания и други утвърдени марки 4х4 да се чупят .Мен лично за сега ме интересува здравината на фронтера.
                          0885022939 Недрет

                          Коментар


                          • От: Фронтера за състезания

                            Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
                            Благода,я за п,оявеното внимание към темата и за съветите.Вече ,аботим по въп,оса с мощността и ще се замис.им за окачването,мака, че комп.ектацията отп,ед то,сион и отзад ,есъо, май не дава много възможности за тунинг.
                            Замислял ли си се да махнеш ресорите и да сложиш пружини отзад?
                            0877 83 30 90 - Жоро

                            Коментар


                            • От: Фронтера за състезания

                              Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                              Замислял ли си се да махнеш ресорите и да сложиш пружини отзад?
                              Като ще е гарга... Да сложи койловъри. Хем в някои отношения е и по-лесно, хем работи по-добре от пружина+отделен амортисьор. Недостатък е само цената. (мамка им обирджийска ).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фронтера за състезания

                                Много моля като се говори в тази тема за маломощтността на фронтера А КБ, да се обърне внимание, че става въпрос единствено за 2.0 бензиновия двигател с много слаб въртящ момент. Припомням, че има и дизелови фронтери А, особено тази с 2.8 двигателя на исузу, който е с въртящ момент на "камион", въпреки не многото си коне. А и диференциалите на този двигател са като на "камион".
                                И аз, както повечето от форума подкрепям напълно Ники Кесов в начинанието. Все пак той започна не от нулата, а от минус с тази фронтера още като я купи. Не е ли така. Като погледнем в темата за "моята фронтера" Евгени турбото от къде започна и до къде стигна. Има време, и Ники ще продължи нагоре с развитието на неговата фронтека. Нека минат малко състезаниея и да има финансовата възможност човека и ще стане каквото трябва да е. Стискам ти палци.
                                Последно редактирано от sony bono; 06-12-11, 12:55.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X