Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

    Понеже въртя едно фирмено ЦРВ първа генерация доста извънградско и ми стана любопитно дали може да му се монтира афтърмаркет темпомат, тъй като европейските версии нямат такъв в нито едно от нивата на оборудване. Все нямаше време да се захвана по-обстойно с въпроса до преди месец, когато поръчах Waeco MS-50 и го инсталирах. Отначало мислех да си взема от щатско ЦРВ всичките компоненти втора ръка на оригиналната система, но те пусто хич не са малко, а и биха били доста износени вече с времето. Отне ми един ден работа, но резултатът надмина очакванията. Работи си като оригинален темпомат - започва работа точно от 51 км/ч и си поддържа адски прецизно скоростта. Даже ми стана интересно и замервайки го с GPS-а, на равен път не се отклонява повече от километър. Ta ако някой му се занимава с подобно проектче, мога да помагам със съвети . Като имам време, ще кача и снимков материал, ако има интерес към въпроса.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    От: Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

    Колега, къде беше преди няколко години, когато направих същото?

    В определени форуми има интерес към такава операция, многобройни часове през мобилни оператори се навъртяха за консултации..

    С удоволствие ще съм в помощ на мераклиите..

    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

      Изобщо не се замисляй ами започвай да пишеш как става номера.
      От къде взе темпомата, какви са цените, снимки на монтажа, абе всичко. Интерес ще има. Лично за мен това е един голям + за автомобила.
      Ще чакам с нитерес, когато имаш възможност пиши. Пожелавам ти приятен уикенд.

      п.п. много ме зарадва с тая тема
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

        http://forums.drom.ru/toyota-camry-v...151420888.html тука има малко снимки

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

          Понеже най-добрият начин да се обясни нещо са снимки, качвам няколко на монтажа, който съм направил. Не твърдя, че е единствения възможен или че е кой знае какво, но до момента върши работа.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crv1f.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5230533

          Конзолата над радиото сякаш е най-удобното място за поставянето на контролния модул.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV2.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5230534

          Тук може да се види как и къде съм поставил вакумното моторче. По инструкция дават да се хване с черни винтове за метал 2 броя, които има в кита, но аз предпочитам болт - федерка - шайба - гайка 3 броя за по-сигурно.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV3.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5230538


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV4.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5230539

          Жилото в близък план.

          Иначе, самият темпомат може да се поръча от доста места, например:

          https://protrans2.de/shop/?shop_id=whronline
          http://rheamp.bg/magazin/Kruiz_kontrol.htm
          http://ebay.de

          Особености при монтажа за ЦРВ първа генерация:

          1. Захранване 12V при завъртян ключ на колата (оранжев кабел в кита) съм взел от часовника (жълта жица). Предполагам, че може и от други места.
          2. Постоянно захранване 12V (май беше кафевият кабел в кита) директно от акумулатора като съм сложил бушон 7.5
          3. Сигнал за скоростта се взема от синьо-бялата жица на централния горен куплунг на арматурното табло. Същата жица подава скоростта при оригиналния темпомат на американските ЦРВ първа генерация.
          4. При монтажа се налага разкачването на арматурното табло и радиото. С повече гимнастика куплунгът захранващ часовника се вади без да се маха панела на часовника.
          5. Кабелите преминават към двигателното отделение през един допълнителен отвор за кабели, който за европейските ЦРВ не се ползва, но си е там. Намира се малко над отвора със снопа кабели.
          6. Преди да се направи какъвто и да е тест драйв на системата има 2 теста описани в инструкциите, които трябва да се преминат успешно.
          7. ВАЖНО! От комютърчето стърчи една черна жица. За ЦРВ, тя трябва да се прекъсне и след това изолира. В инструкцията за инсталация я наричат "black wire loop". Идеята е, че чрез нея се контролира колко импулса от VSS (датчика за скоростта / синьо бялата жица) отговарят на 1 км/ч. При ЦРВ честотата е много висока и в резултат, ако не се прекъсне жицата, темпоматът не работи.

          Поне при мен темпоматът работи като оригинален и съм доволен. Работи точно от 51 км/ч нагоре по километраж, което си е нормата. Който му се занимава да пита, но да има предвид, че монтажът си е играчка. Човек с опит, знаещ какво прави може да стане и за 5-6 часа. Но може и да отнеме чувствително повече време ...

          П.С. (Предупреждение) (Disclaimer) Всичко показано дотук е монтаж, който аз съм си направил. Мое лично мнение. Не твърдя, че работи, че е безопасно или каквато и да е било. Не поемам никаква отговорност за каквито и да е било последствия причинени от следването на инструкциите или каквото и да е било свързано с тях. Правите каквото решите на собствен риск и на собствена отговорност.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на темпомат Waeco MS-50 на ЦРВ първа генерация

            1000ди благодарности за изчерпателната информация, на пролет и аз съм по същите стъпки.

            Коментар


            • #7
              Здравейте,
              Ако някой колега продава втора ръка такава машинка или знае да има някъде изостанала ще го възнаградя богато.

              Коментар


              • #8
                Не се предлага от производителя от доста време - поне 5-6 години.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X