Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобрения по Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подобрения по Лада Нива

    Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
    Нещата не са толкова прости...зависи от мястото.А Бобчо ти колко пъти си влизал в дълбок брод?Аз само веднъж и филтъра засмука вода но не беше много.Искам просто да ти кажа, че ако не ти трябва няма смисъл да го правиш!
    Аааа недей тъй Петьо-Бобчо е като кораб в дълбоките води с Нивата....20-30см. вода ги няма за нищо.

    Коментар


    • #32
      От: Подобрения по Лада Нива

      Па и по реки минава...как се справя с течението незнам.Tрябва да ми покаже тактиката

      П.П. Бобчо шегуваме се не го взимай навътре...

      Коментар


      • #33
        От: Подобрения по Лада Нива

        Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
        Па и по реки минава...как се справя с течението незнам.Tрябва да ми покаже тактиката

        П.П. Бобчо шегуваме се не го взимай навътре...
        Спираме.

        Коментар


        • #34
          От: Подобрения по Лада Нива

          А, аз, че минавам реки, минавам чат пат, но не са толкова дълбоки, пък и моята перка е някак си изолирана, от едно приспособление, да духа само назад към двигателя, но не и настрани..Колкото до течението, естествено, че не се "Връ" в бързеите, просто минавам през разливите.. Друг е въпроса, ако се буташ в бързеите..
          Пък и аз като казвам ОБМИСЛЯМ, не значи, че го правя, просто разсъждавам, дали ще има нужда или не..В повечето случай оставам само с ОБМИСЛЯНЕТО..
          Пък и бъзикайте се..На мен много не ми пука Малко се бъзикат, че карам нива и, че съм почитател..Та, това ли, ще ми се опре..
          Колкото до тактиката, сподер мене, трябва да се върви по течението, смисъл, да не я прекосяваш перпендикулярно, а с малък ъгъл надоло по течението, за да те бута надоло, не настрани..
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 29-11-10, 15:58.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #35
            От: Подобрения по Лада Нива

            Ммм незнам относително е



            Клипчето доказва обратното.Е вярно, че се движи срещу течението и това му бе грешката, но сещаш ли се че с този "лек ъгъл" макар и по течението има вероятност да не можеш да завиеш или да те извърти?Пък и малко са местата където можеш да избираш от къде да минеш.На клипчето първия мина, защото имаше засилка, а втория течението го спря!Та пак казвам-няма едно златно правило, което да въжи винаги и навсякъде.Bсuчко се определя на място според условията!

            Коментар


            • #36
              От: Подобрения по Лада Нива

              Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
              Ммм незнам относително е



              Клипчето доказва обратното.Е вярно, че се движи срещу течението и това му бе грешката, но сещаш ли се че с този "лек ъгъл" макар и по течението има вероятност да не можеш да завиеш или да те извърти?Пък и малко са местата където можеш да избираш от къде да минеш.На клипчето първия мина, защото имаше засилка, а втория течението го спря!Та пак казвам-няма едно златно правило, което да въжи винаги и навсякъде.Bсuчко се определя на място според условията!
              Еее, та ти няма да караш успуредно на течението, че да не завиеш, имах в предвид, да има малък игъл, за да те бута в задницата, за да не може да те обърне, защото ако влезнеш перпендукулярно и ако течението е силно, естесвено, че ще те бутне.. Сега друг въпрос е ако нямаш никакво място.то може да се направи и експеримент, пускате маркуча датече и мятате нещо перпендикулярно и нещо малко под ъгъл да го бута в задницата, не спрещо течението, кое ще мине??-Според мен, 2рото.Първото се сблъсква със силата на водата перпендикулярно, а второто повече в задницата, затова и ще премине струята, по надоло от пускането Пък за правилото, не знам, аз на тези места дето минавам, не са големи реките(като тази)..Но пък проблем нямам..Аз не съм, един от най-големите офроудъри(разбирачи, физици)За минаване, наместа(реки) и такива, но си минавам на местата които трябва по този начин..Пък сега дали ще действа в такива големи реки, не знам.. Пък и опира и до късмет, ако имаш късмет, ще минеш, ако не и в най-малката може да се преобърнеш..
              Спираме със Спама, че оспамихме хубавата тема..Петьо, да не ти прузвучи това като заяждане, просто размишлявам..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #37
                От: Подобрения по Лада Нива

                Ей това руснаците са луди хора. А дали не изигра ролята и факта, че ТЛК-то и Уазката са с доста по-голям клиренс + по-късата база и оттам по-малко площ в контакт с течението и по-добра геометрична устойчивост (кубче). Отделно и шофьора на черокито се стресна или беше прекалил с водката.
                Не бих опитал да мина с нива през такава река, но като се има предвид, че геометрията и е близка до тази на преминалите джипки, може би е сравнително подходяща за целта.
                Александър

                Коментар


                • #38
                  От: Подобрения по Лада Нива

                  Колеги, от няколко дни си мисля за едно много важно подобрение, и моля да ударите едно рамо (на теория, или сервиз където да ми монтират) - искам да си сложа някакъв зумер като извадя ключа и забравя фаровете да ми писука, че напоследък ми се случва често да ги забравям.
                  Последно редактирано от axlastro; 29-11-10, 21:36.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подобрения по Лада Нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Колеги, от няколко дни си мисля за едно много важно подобрение, и моля да ударите едно рамо (на теория, или сервиз където да ми монтират) - искам да си сложа някакъв зумер като извадя ключа и забравя фаровете да ми писука, че напоследък ми се случва често да ги забравям.
                    Направи обратното - свържи фаровете да светват на контакт.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подобрения по Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Направи обратното - свържи фаровете да светват на контакт.
                      И това е идея..
                      В метро продават зумерчета, за такава цел.Даже са дали и точните бушони, но дали става за нива, не знам..
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подобрения по Лада Нива

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Колеги, от няколко дни си мисля за едно много важно подобрение, и моля да ударите едно рамо (на теория, или сервиз където да ми монтират) - искам да си сложа някакъв зумер като извадя ключа и забравя фаровете да ми писука, че напоследък ми се случва често да ги забравям.
                        Купи си най-елементарен зумер за забравени светлини и свържи плюса му с бушон номер 4 например, а минуса с бушон номер 1 и си готов. В това пложение когато двигателя работи и светлините са включени зумера не сигнализира. Щом спреш двигателя и светлините са включени зумера започва да сигнализира. Тази схема се отнася за включени къси светлини. Можеш да вържеш ако искаш + за бушона на габаритите. Единственото кофти при това сварзване е че може зумера да се "чува" леко с оборотите на двигателя. Може би си зависи от зумера, но при мен се получи така и аз го вързах по класическия начин - + за бушона на габаритие а минуса за бутона на врата. Така почва да бачка когато са включени светлините и отвориш вратата...
                        Успех.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подобрения по Лада Нива

                          Аз от електроника не разбирам, затова и питам къде могат да ми монтират такъв. Свързването на фаровете да светват за контакт не е решение, поне за мен.
                          Вече намерих още една тема по въпроса и си харесах, но ги монтират в Пловдив.
                          Александър

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подобрения по Лада Нива

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Купи си най-елементарен зумер за забравени светлини и свържи плюса му с бушон номер 4 например, а минуса с бушон номер 1 и си готов. В това пложение когато двигателя работи и светлините са включени зумера не сигнализира. Щом спреш двигателя и светлините са включени зумера започва да сигнализира. Тази схема се отнася за включени къси светлини. Можеш да вържеш ако искаш + за бушона на габаритите. Единственото кофти при това сварзване е че може зумера да се "чува" леко с оборотите на двигателя. Може би си зависи от зумера, но при мен се получи така и аз го вързах по класическия начин - + за бушона на габаритие а минуса за бутона на врата. Така почва да бачка когато са включени светлините и отвориш вратата...
                            Успех.
                            колега мисля че втория вариант е по-добрия,специално за лада

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подобрения по Лада Нива

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Купи си най-елементарен зумер за забравени светлини и свържи плюса му с бушон номер 4 например, а минуса с бушон номер 1 и си готов. В това пложение когато двигателя работи и светлините са включени зумера не сигнализира. Щом спреш двигателя и светлините са включени зумера започва да сигнализира. Тази схема се отнася за включени къси светлини. Можеш да вържеш ако искаш + за бушона на габаритите. Единственото кофти при това сварзване е че може зумера да се "чува" леко с оборотите на двигателя. Може би си зависи от зумера, но при мен се получи така и аз го вързах по класическия начин - + за бушона на габаритие а минуса за бутона на врата. Така почва да бачка когато са включени светлините и отвориш вратата...
                              Успех.
                              Това го правя веднага, вече си направих и за мигачите, да писука, когато са пуснати, само това не съм се сетил.
                              П.П Някой може ли да ми даде някаква схема, на номерацията на бушоните??Кои номер къде е ??Мерси предварително..
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подобрения по Лада Нива

                                ...... аз го вързах по класическия начин - + за бушона на габаритие а минуса за бутона на врата. Така почва да бачка когато са включени светлините и отвориш вратата...
                                Успех.[/QUOTE]
                                Това е правилния начин, но при Нива със затихващо осветление на колонките, зумерчето си свири докато угаснат напълно и ти къса нервите. Ако има зумерчета с някаква по-приятна мелодия - да, но в противен случай не го препоръчвам този начин при инжекторните. Аз бях сложил и си изкара на колата точно два часа и го махнах. Сега помня да изгася фаровете.
                                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X