Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на спряно от движение МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на спряно от движение МПС

    Привет на всички,

    Потърсих из форума, но точно моята ситуация не намерих...

    Искам да купя МПС, което е в България в момента. Сегашния собственик е немец и МПС-то е официално спряно от движение в Германия... не съм сигурен преди колко време. Има всички документи.

    В приключение ли се хвърлям? Дайте съвети.
    Каква е процедурата по пускане на спряно от движение МПС - не знам дали има голямо значение това, че е спряно в Германия.

    Поздрави,
    Илиан
    You'll never find out - I got no key hole....

  • #2
    От: Покупка на спряно от движение МПС

    Имах подобен казус, но от обратната страна.
    Продавах автомобил кйто бях бракувал / с върнати номера в КАТ, и с печат на талона и отписан от данъчното /.
    Продажбата стана пред нотариус / за моя застраховка - да не направят престъпление с автомобила и после да ме намерят по номерата на ДВГ или рамата /. Като цяло се плащат всички държавни такси и заедно с договора+талона+платените данъци до момента на бракуването, момчетата си го откараха със здраве. Питал съм в КАТ за това как става пускането в движение на бракувани МПС-та и информацията е следната:
    Задължително се минава технотест пред оторизирана държавна комисия, след което се плащат данъци и такси+застраховка+обявяваш в данъчното какво си си купил. Получиш талон и си готов.
    Така ми обясниха и си е доста играчка и тичане.
    Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на спряно от движение МПС

      Според мен, технотест биха искали, ако е бракувано. Иначе и обикновен преглед би свършил работа.
      А защо не питаш в КАТ? Тука повечето ще гадаем.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на спряно от движение МПС

        Благодаря за инфото!

        Ако се минава техно-тест е акано.... чух, че сега е ненормална работа - надуват резервоари до определено налягане, спиране на мокро, спиране на сухо... за мотоциклет става дума...

        Мерси!
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на спряно от движение МПС

          Нищо не гледат. Всичкото гледане е в парите. Даваш хилядарка и повече и си готов.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на спряно от движение МПС

            То реално почти всичко което се води "нов внос" е спряно от движение в страната от която е внесено .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на спряно от движение МПС

              При регистрацията тук нали ти дават талон и стикер за ГТП и вече си в движение.Никой не ти търси валиден ГТП от страната от където идва.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на спряно от движение МПС

                Има неща , които трябва да знаеш...
                Първо - колата е в БГ, но е на немец, значи ли , че е със сините номера.., или е с транзитни такива, с каква ивица, жълта или червена...
                Искаш от него оригиналният талон на колата.., ако е спряна от движение в Германия, то талона е в полицията им.
                Нека го вземе от там, като ти направи и договор за продажба, то другото ти е ясно в кат, застраховка и канал- номера..
                Без първото няма да стане, пък и като взема талона, да я направи експортна, та немците да знаят , че е експортирана за БГ за постоянно..
                Преди време, беше задължително да се откарат дори и на платформа колите да регионалната митница, за да видят какво излиза и да оправят документите..
                Колите преди се проверяваха с насрешна проверка в Германия, когато за севте ги регистрираш в БГ..., и ако при тази проверка, онези от там нямат инфо за колата къде е, може да имаш ядове..
                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на спряно от движение МПС

                  не знам дали има разлика, но човека иска мотор да купува, не кола
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X