Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цените на плодове и зеленчуци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цените на плодове и зеленчуци

    Четейки темата "Продажба и доставка на свежи плодове и зеленчуци по домовете" се изумих от цените на някои плодове и зеленчуци в София:

    Първоначално публикуван от Kameliqq
    Цени актуални до 21.11.2010

    ЗЕЛЕНЧУЦИ:

    Домати розови- 10.00лв/кг.
    Домати червени- 5.00лв/кг.
    Домати чери- 10.00лв/кг
    Домат черен- 10.00лв/кг.
    Краставици- 4.00лв/кг.
    Пресен лук- 1.00лв/вр.
    Пресен чесън- 2.00лв/вр.
    Репи- 1.00лв/вр.
    Салата зелена- 2.00лв/бр.
    Салата маслена глава-2.00лв/бр.
    Салата червена- 2.50лв/бр.
    Рукола-широка- 3.00лв/вр.
    Рукола-тясна- 3.00лв/вр.
    Салата Миорто- 5.00лв/бр.-комбинирана салата пакет-червена, зелена, айсберг, рукола, радичу.
    Айсберг- 10.00лв/кг.
    Радичу- 10.00лв/кг.
    Авокадо- 10.00лв/кг.
    Селери- 10.00лв/кг.
    Финокио- 10.00лв/кг.
    Джинджер- 10.00лв/кг.
    Цикория- 10.00лв/кг.
    Сториха ми се невъзможно високи. Отидох на пазара в града в който работя. Всички сергии бяха затворени, т.к. продавачите празнуват Коч байрам. Работеха само 2 павилиона и нито 1 сергия. Спрях се на първия павилион сергия и запитах защо доматите са толкова скъпи /3 лв/. Отговориха ми да си купя от друго място по-евтини... Купих си 3 домата, които тежаха точно 1 кг. /едри български домати/ за 3 лв. Напазарувах и нащраках малко снимки.

    С тази тема не искам да провалям бизнеса на колежката от ТП, просто да разбера актуални цени на плодове и зеленчуци в различните региони на страната ни.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0700.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5906601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0698.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5906602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0699.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5906603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0701.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5906604
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Цените на плодове и зеленчуци

    Навсякъде е различно и много зависи какво търсиш. Най-евтино е на село в градинката, а и най-качествено. Иначе за актуални цени отиваш в борсата на Булгарплод в София и гледаш.
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Цените на плодове и зеленчуци

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Отговориха ми да си купя от друго място по-евтини
      За такъв отговор си заслужава да му взривиш сергията. Ама и гадове, ама...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Цените на плодове и зеленчуци

        Във Варна розовия домат е мин. 5лв. не знам що се оплакваш
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Цените на плодове и зеленчуци

          За Бога , не купувайте
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • #6
            От: Цените на плодове и зеленчуци

            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
            Във Варна розовия домат е мин. 5лв. не знам що се оплакваш
            Не, не се оплаквам, видяха ми се много високи цените в Сф, просто не мога да си представя, че зеленчука е по-скъп от месото.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Цените на плодове и зеленчуци

              От зеленчук до зеленчук има разлика. Зависи какво търсиш. Освен това по пазарите цените за добра стока са подобни.

              Коментар


              • #8
                От: Цените на плодове и зеленчуци

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                ... видяха ми се много високи цените в Сф ...
                Със сигурност не купуваме домати по 10 лв/килото. Нито даже по 5.

                От пазар "Ситняково" спряхме да пазаруваме преди доста време. Като гледам, че сергиите там са намалели наполовина, че и повече, май не сме само ние ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Цените на плодове и зеленчуци

                  Добре де. Не е ли видно, че това са цени за доставка по домовете!
                  Който не му харесват - да си ходи на пазара.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цените на плодове и зеленчуци

                    Понеже се нагледах по болници и се начетох на разни цени на медикаменти, да ви кажа, някои неща започнаха да ми се виждат евтини... даже много евтини... И понеже имам кого да питам, попитах... Качествена семка за салата струва 7 стотинки... след това се искат много работа, торене, средства, усилия и транспорт за да стигне до пазара... сещате се на каква цена ще е там... По пазарите обаче се намират и салати за 12 ст...? Научих и много неща относно това как може да се докарват такива цени... И понеже повечето фактори пряко корелират с цените на медикаментите си изработих нов метод за цено оценяване... Цените на едното + бъдещите цени на разните дреболии като химио терапии и подобни, делено на изядените плодове и зеленчуци и така...

                    Моля това да не се счита нито за напътствия, нито за медицински опит, нито за съвет към който и да било... Просто споделям, че зад всяка цена могат да стоят много неща... известна част от които е възможно да имат проекция в бъдещето...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цените на плодове и зеленчуци

                      Г-н Петров, вие хубаво сте направили сметката, ама има в нея един проблем. Не знаете дали доматите от 3, 5 или 10 лв., съответно марулите от левче не са същия боклук като евтините. За съжаление май единственото сигурно нещо е човек сам да ги гледа, ама пусто няма да ми стигне терасата пък и не знам каква ще е реакцията на съседите, като ме хванат, че качвам на 14-тия етаж угнил оборски тор. Мой приятел се занимава със земеделие и миналата седмица ми разправяше, че на практика е невъзможно да намериш неизродено семе за българска капия....Пък и не са само зеленчуците. Накарайте градско дете да пие истинско краве мляко и му гледайте реакцията. Направо се погнусяват и си искат мляко "от кутия". И понеже по служебно задължение се занимавам със системи за качество смея да твърдя, че в градовете хората масово ядат скъпи и некачествени храни, противно на теорията, че доброто качество снижава разходите и от там поребителските цени.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цените на плодове и зеленчуци

                        Съвършено правилно сте отбелязали, че високата цена не гарантира в никакъв случай качество, нещо с което съм напълно и безусловно съгласен... Това в което съм уверен е, че ниската цена почти винаги е гаранция за липсата на качество... И сега стигаме до проблемът с определянето кое от скъпото става и кое не...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цените на плодове и зеленчуци

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          ... Накарайте градско дете да пие истинско краве мляко и му гледайте реакцията. Направо се погнусяват и си искат мляко "от кутия". И понеже по служебно задължение се занимавам със системи за качество смея да твърдя, че в градовете хората масово ядат скъпи и некачествени храни, противно на теорията, че доброто качество снижава разходите и от там поребителските цени.
                          Вярно е сина ми повече харесва кренвиши отколкото домашна гледана пържола и за него млякото е в кутия, а не това биволското, което купувам прясно издоено или подквасено от жена ми. Вкусът на новото поколение е сбъркан.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цените на плодове и зеленчуци

                            Ами аз затова си поопределих няколко доставчици от различни села и ходя да си ги обикалям да се зареждам с туй-онуй. За цени не говоря, защото с разходката ми до там едва ли излиза евтино, но ми излиза изгодно най-малкото заради спестени лечения за това-онова.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цените на плодове и зеленчуци

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Съвършено правилно сте отбелязали, че високата цена не гарантира в никакъв случай качество, нещо с което съм напълно и безусловно съгласен... Това в което съм уверен е, че ниската цена почти винаги е гаранция за липсата на качество... И сега стигаме до проблемът с определянето кое от скъпото става и кое не...
                              Венци, кое става и кое не, знаеш кой да питаш
                              Аз все си мисля, защо никой до сега не е отворил тема, в която да пита или да се коментира качество и произход на плодове и зеленчуци? А от там мисля, че ще се разбере как да се определя кое става и кое не, все ще има кой да изкаже мнение.

                              Цени мога да коментирам, но само като производител, а за да произведеш качествено и вкусно получената себестойност на продукта е по-висока от някои представи
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X