Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една събота и неделя на яз. Батак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една събота и неделя на яз. Батак

    Отдавна на колегите в моя отдел се въртеше мисъл да направим един .. както му викат "тийм билдинг" (звучи отвратително) или казано по нашенски да се съберем някъде да хапнем и да се напием. Дестинацията бе язовир Батак, тъй като имаме малка почивна база там та пребиваването щеше да ни излезне почти без пари. Набързо се уточни менюто и в петък сутринта дръпнахме един здрав пазар и след като накупихме всичко необходимо го натоварихме по колите. В ранния следобяд първата група пое на там. Аз обаче трябваше да си стоя до края на работното време и тръгнах с джипката и Весето към 19.00. Пристигнах на Батак едва към 21.00 .... пуста София с нейните задръствания. Колегите се зачудиха що съм тръгнал с джипа, а не с колата ... аз обаче знаех защо.
    Последва тежка вечер, но ето, че дойде събота сутрин. На вън прекрасен ден .. слънце грее, топло, птички чуруликат в невероятното спокойствие настанило се над Родопите. Пийнахме кафенце, закусих криво ляво и викам на Весето "Хайде Весе у джипката и да обиколим язовира ..." Както винаги на нея не и трябва много, грабна апарата, седнахме във Ферозата и хайде на път.





    Още в началото разбрах, че съм взел правилното решение да отида с джипа, беше невероятна красота и за момент даже се почувствах като Бойко и Мони на сафари макар и около язовира да нямаше екзотични животни както в Африка.













    На едно място спряхме да поснимаме, защото край водата имаше много птици. Те обаче бързо излетяха като усетиха, че се приближаваме. Слезнахме до водата и се натъкнахме на това.



    На мен ми заприлича на огромен шаран, но може и да бъркам. Нека рибарите се произнесът ако могат да познаят по снимката. Мъртвата риба бе изкълвана от птиците и тя обясняваше присъствието им. От корема и стърчаха огромни кости ... сигурно е била величествена гледка във водата приживе.
    Продължихме на там ....





























    Разбира се не липсваха гледки като тази ....



    но като цяло тя се срещаше по-често към Цигов Чарк от където е по-достъпно за леки коли. Към горната част където е нашата база липсват.

















    Нямаше как да не срещнем и колеги ....



    И като всяко хубаво нещо имащо начало и нашата разходка стигна своя край.


    Обиколката на язовира излезе по моя километраж 35 километра. Местните казаха, че била 40 ... може и така да е .. може и моя километраж да ме лъже заради по-големите гуми. Колото и да е обаче толкова ни хареса, че на следващия ден я повторихме отново .. и не съжалявам. Като цяло трасето е леко, като само на места по заливчетата, където водата се е отдръпнала имаше малко мочурливи места, но и те не бяха кой знае какъв екстрийм.

    Надвам се със снимките ни поне малко да сме успели да предадем красотата на язовир Батак и да са ви доставили удоволсвието, което изпитахме и ние.
    Последно редактирано от Жоро Танев; 16-11-10, 11:45. Причина: допълнение
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Една събота и неделя на аз. Батак

    Много хубави снимки браво. Апарата какъв е?

    Коментар


    • #3
      От: Една събота и неделя на аз. Батак

      Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
      Много хубави снимки браво. Апарата какъв е?
      Апарата е Сони Алфа 200 ... ма си имам добро задапаратно устройство
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Една събота и неделя на аз. Батак

        Леле .... ако може някой модератор да оправи заглавието на темата, че вместо яз. Батак съм написъл аз. Батак .....
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Една събота и неделя на яз. Батак

          Поздравления Жоре. Там има прекрасни местенца. Винаги съм ходил с голямо желание и никога не съм останал разочарован.

          ...Апарата е ясен. Какъв е обектива?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Една събота и неделя на яз. Батак

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Какъв е обектива?
            Спарки .. обектива е гадния китов, който няма никаква острота и за това единственната обработка освен ресайза е един Sharpnes филтър. От други корекции няма нужда щото съм му хванал цаката на настройките на апарата и така ..... Мисля да купувам друг обектив, но още не съм се разтърсил, че имам други неща преди него.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Една събота и неделя на яз. Батак

              Благодаря за сафарито.

              Коментар


              • #8
                От: Една събота и неделя на яз. Батак

                Много хубави снимки, Благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: Една събота и неделя на яз. Батак

                  Прекрасни снимки!Благодаря.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една събота и неделя на яз. Батак

                    Наистина много хубави пейзажи!
                    Преди няма и два месеца бях там за 4 дни и останах с много добри впечатления. За съжаление не можах да го обиколя, въпреки че много ми се искаше, но още нямах джипа. Напролет ще го направя обаче...
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една събота и неделя на яз. Батак

                      Браво колега!Много хубави снимки, явно те бива в снимането, пък и пейзажа си е величествен.. .Благодаря
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една събота и неделя на яз. Батак

                        Поздрави Жоро! Прекрасни снимки!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една събота и неделя на яз. Батак

                          Поздравления на задапаратно устройство .Страхотни снимки!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една събота и неделя на яз. Батак

                            Браво и благадаря и от мен.Мястото е чудесно и много красиво за снимане.Бил съм на св.Константин/също е много готино/ и от там го обикаляхме язовира.Уцелили сте много хубаво време.Над вечер също е много ефектно-като блестящо течно сребро е.Пак да кажа че зад апаратното-това е важното.
                            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една събота и неделя на яз. Батак

                              Благодаря на всички, радвам се, че са ви харесали снимките.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X