Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъба на Patrol GR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъба на Patrol GR

    Здравейте колеги. Единя хъб на моя Нисан включва и изключва при натоварване-буксуване. Разглобявах го, но не открих нищо счупено. Дайте идея какво да правя, може ли да се оправи или да търся друг хъб?

  • #2
    От: Проблем с хъба на Patrol GR

    Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Единя хъб на моя Нисан включва и изключва при натоварване-буксуване. Разглобявах го, но не открих нищо счупено. Дайте идея какво да правя, може ли да се оправи или да търся друг хъб?
    Няма ли да ти е по-лесно ръчно да си го щракнеш на Lock, когато смяташ, че ще ти трябва предното?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хъба на Patrol GR

      Какъв е Нисана,при мен на 260тката от препалване с гес не включваха хъбовете
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хъба на Patrol GR

        Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
        Здравейте колеги. Единя хъб на моя Нисан включва и изключва при натоварване-буксуване. Разглобявах го, но не открих нищо счупено. Дайте идея какво да правя, може ли да се оправи или да търся друг хъб?
        Най напред кажи какви са хъбовете ти-амтоматични ,комбинирани или ръчни ...ако са от вторите (които са и най масовите ) ще ти кажа как да ги преработиш за да станат изцяло ръчни.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          Хъба може да се зацепи и ръчно ,има 2 степени/auto i Lock/ но проблема си остава същия и в ръчно зацепване.

          Свалях ги и двата, измих ги на пароструика и с обезмаслител но нямаше никакъв ефект.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хъба на Patrol GR

            Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
            Хъба може да се зацепи и ръчно ,има 2 степени/auto i Lock/ но проблема си остава същия и в ръчно зацепване.

            Свалях ги и двата, измих ги на пароструика и с обезмаслител но нямаше никакъв ефект.
            Ники, трябва да се гресират с редка грес и то много минимално, иначе греста пречи. Ако не е от греста, проблема си е в хъба, провери да няма нещо износено или счупено.
            NISSAN PATROL GR

            OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хъба на Patrol GR

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              Най напред кажи какви са хъбовете ти-амтоматични ,комбинирани или ръчни ...ако са от вторите (които са и най масовите ) ще ти кажа как да ги преработиш за да станат изцяло ръчни.
              Кажи ни, и аз се интересувам!
              NISSAN PATROL GR

              OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хъба на Patrol GR

                Комбинирани, нали вече писах.Хъба може да се зацепи и ръчно ,има 2 степени/auto i Lock/ но проблема си остава същия и в ръчно зацепване.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хъба на Patrol GR

                  Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
                  Хъба може да се зацепи и ръчно ,има 2 степени/auto i Lock/ но проблема си остава същия и в ръчно зацепване.

                  Свалях ги и двата, измих ги на пароструика и с обезмаслител но нямаше никакъв ефект.
                  Хъба ти е комбиниран или полуавтоматичен.Проблема при този вид идва от прекаленото използване на хъбовете в режим 4х4 на положение auto и по право от силната и дебела пружина която служи за изключването на хъба. Слабото място са двете Г-образни крачета с които се вкл. хъба ръчно -пружината създава доста голямо усилие върху тези крачета и най често се чупят или изправя късата част на Г-то.Доста време ми създаваха главоболия тези крачета -чупеха се заварях ги ,вършеха работа известно време и после отново се трошаха .Реших проблема по най простия начин-като начало изхвърлих вътрешната част на хъба към главината и така хъба вече нямаше автоматично включване,след това разглобих самия хъб и замених вътрешната дебела и яка пружина със по тънка и слаба, оправих отново двете Г-образни крачета да са прави , късата част от Г-ето (тя вкл. хъба като се приплъзва по вътрешния наклонен отсек на чашата) отново я върнах под прав ъгъл(изправят се и оттам хъба изключва и включва ,както е при теб).Така сглобен хъба си работи перфектно без да се кривят крачетата от усилието на пружината-включва и изключва без никакво усилие почти като ръчен,карам вече година така без никакви проблеми.
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с хъба на Patrol GR

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Хъба ти е комбиниран или полуавтоматичен.Проблема при този вид идва от прекаленото използване на хъбовете в режим 4х4 на положение auto и по право от силната и дебела пружина която служи за изключването на хъба. Слабото място са двете Г-образни крачета с които се вкл. хъба ръчно -пружината създава доста голямо усилие върху тези крачета и най често се чупят или изправя късата част на Г-то.Доста време ми създаваха главоболия тези крачета -чупеха се заварях ги ,вършеха работа известно време и после отново се трошаха .Реших проблема по най простия начин-като начало изхвърлих вътрешната част на хъба към главината и така хъба вече нямаше автоматично включване,след това разглобих самия хъб и замених вътрешната дебела и яка пружина със по тънка и слаба, оправих отново двете Г-образни крачета да са прави , късата част от Г-ето (тя вкл. хъба като се приплъзва по вътрешния наклонен отсек на чашата) отново я върнах под прав ъгъл(изправят се и оттам хъба изключва и включва ,както е при теб).Така сглобен хъба си работи перфектно без да се кривят крачетата от усилието на пружината-включва и изключва без никакво усилие почти като ръчен,карам вече година така без никакви проблеми.
                    Утре ще ги разглобя и ако немога да се справя ще пиша пак.Мерси предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с хъба на Patrol GR

                      Дай ми ако може на лично номерати за да ти звънна ако има проблем да ми обясниш по точно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с хъба на Patrol GR

                        Днес свалих хъба,като го махнах имаше една широка шайба преди зегера който седи на полуоската.Тя не трябва ли да е след зегера.Ако някой знае къде и е мястото моля да пише.Аз я сложих зад зегера и така съм сглобил,но не съм пробвал дали е от това проблема.Ще пробвам в неделя на разходката .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с хъба на Patrol GR

                          Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
                          Днес свалих хъба,като го махнах имаше една широка шайба преди зегера който седи на полуоската.Тя не трябва ли да е след зегера.Ако някой знае къде и е мястото моля да пише.Аз я сложих зад зегера и така съм сглобил,но не съм пробвал дали е от това проблема.Ще пробвам в неделя на разходката .
                          Шайба преди зегерката на полуоската няма ,мястото и е зад нея ...проблема ти обаче не е тя,при заключено положение на хъба LOCK чарковете които остават към главината не играят никаква роля...моите са махнати нацяло и хъба си работи като ръчен .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с хъба на Patrol GR

                            Значи да не се надявам,а да започвам да разглобявам хъба.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с хъба на Patrol GR

                              Първоначално публикуван от niki76 Преглед на мнение
                              Значи да не се надявам,а да започвам да разглобявам хъба.
                              По добре го разглоби и подмени дебелата пружина вътре с по тънка -оригиналната е с дебелина 3мм на тела ,сложих пружина 2мм и заспа(вътрешния диаметър на пружината мисля че беше 45мм,а дължината е направих колкото старата)...да не забравиш да оправиш и Г-образните крачета,че иначе няма да включва ръчно.
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X