Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатор и ламбда сонди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Катализатор и ламбда сонди

    Здравейте.

    Знам че може би не е тук мястото, но имам въпрос към корифейте в областта на електрониката по леките автомобили.

    В момента карам Ford Focus 1.6 16V Zetec / 2002. Каня се да го продавам, а имам следния проблем. Колата е с 2 ламбда сонди. 1 преди и една след катализатора. Преди време специалистити от Мото-Пфое, ми изкормиха катализатора защото бил задънен и ми изгаряли колекторите (фабричен дефект на всички фокуси) в следствие на което компютъра на колата започна да не отчита разлика в газовте м/у първата и втората ламбда сонди. Разбира се индикацията за проблем в двигателя веднага светна на таблото.

    Дайте ми някаква идея как да го излъжа. Разбира се това до голяма степен променя и режима на двигателя, както и разхода на горивото.

    Ресетването на комютъра ще го направя. Това е лесно.

    Има ли някакъв вариант да го излъжа с така наречените емулатори които се слагат на колите с газов инжекцион.

    пиемам всякакви съвети.
    Колата няма газ.
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

  • #2
    Re: Катализатор и ламбда сонди

    освен че не работи правилно мотора ти ще харчи и м/у 10-15% повече без ламдите. според моите познания не можеш да го излъжеш с познатите емулатори тъй като и те самите не се справят във всички режими на работа. без ламди не можеш да постигнеш нито същата работа нито същия разход нито ще ти изгасне лампата ако ще и пет емулатора да сложиш. а тея от пфое трябва от глад да умрат ако им е такъв майсторлъка....

    аз на твое място бих си възтановил оригиналната конфигурация. все пак колата е 2002-ра и си струва. а и така едва ли ще и вземеш добри пари освен ако купувача нищо не разбира...
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      Re: Катализатор и ламбда сонди

      И на мен ми се трува, че нещо не е наред?

      Така ли оправят фабрични дефекти в Мото-Пфое?

      Ако е наистина установен такъв - би трябвало да върнат колата за доработка и да я направят безплатно, като след операцията колата трябва да е в пълно здраве ... а не да режат чаркове и после да светят датчици и да я боли глава ...
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        Re: Катализатор и ламбда сонди

        Абе и аз знам.. трябва да и купя катализатор.. ама струва 900 лв. а на мото пфое това им е майсторлъка. А това че колата е 2002 нищо не значи :-) на 60 х. пукна съединител, на 100 сменихме инжекционната помпа и горивопровода. и колекторите 2 пъти са ги кърпили до сега. и хидравличната рейка (2400 лв - и съм бил късметлия че съм бил с по-ефтината) почна да чука като въртиш волана на място.

        А над 80 км какъв вой се чува от към скоростната кутия няма да кажа.

        Страшно е.
        LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
        LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          Re: Катализатор и ламбда сонди

          Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
          Абе и аз знам.. трябва да и купя катализатор.. ама струва 900 лв. а на мото пфое това им е майсторлъка. А това че колата е 2002 нищо не значи :-) на 60 х. пукна съединител, на 100 сменихме инжекционната помпа и горивопровода. и колекторите 2 пъти са ги кърпили до сега. и хидравличната рейка (2400 лв - и съм бил късметлия че съм бил с по-ефтината) почна да чука като въртиш волана на място.

          А над 80 км какъв вой се чува от към скоростната кутия няма да кажа.

          Страшно е.
          Типично по Българси мога да ти дам съвет да махнеш самата крушка от таблото и да се отърваваш от тая болест. Естествено това е краен вариант и не е много коректно от твоя страна да го правиш но само за това се сетих

          Коментар


          • #6
            Re: Катализатор и ламбда сонди

            Иди на място където разбират от ауспуси. Там много добре знаят какво трябва да ти сложат на мястото на катализатора за да си работи системата... Не съм пробвал но твърдят че така се оправя проблема...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Re: Катализатор и ламбда сонди

              Благодаря Венци. още сега ще я свърша тази работа.
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                Re: Катализатор и ламбда сонди

                Жълтата лампа свети защото кислородните сензори (ламбда сонда) ги е хванал мързела или имат някаква механична повреда. Може и другаде да е причината но със сигурност не е в катализатора. Не с две ами и с четири сонди да си същата работа. Преди или след катализатора все тая.
                Аз съм с две и махнах катализатора Нищо че беше като нов.
                За разлика в мощност и разход не съм много сигурен. По същото време смених и свещите и разхода падна с 5л/100км. Обаче звукът стана .....

                Коментар


                • #9
                  Re: Катализатор и ламбда сонди

                  Точно аз съм варианта с 4 ламбди и 4 катализатора
                  Имам ламбда сонда - катализатор - ламда сонда - още един катализатор, и това два пъти... И при мен свети щот е изгорял нагревателя на една от сондите. Иначе втората сонда не дава на двигателя никаква информация и не влияе на разход вървене и тн. Тя просто е сложена там да отчита справя ли се катализатора и има ли ефект от него. Съответно като се скапе и спре да си върши работата катализатора компа ги сравнява показанията и ако са близки отпред и след катализатора светва СЕ.
                  Така че просто я лъжете тая втората и ще е всичко наред.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Катализатор и ламбда сонди

                    Преди и след катализатора сондите са различни.
                    Защо трябва да ги лъжем.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Катализатор и ламбда сонди

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Преди и след катализатора сондите са различни.
                      Защо трябва да ги лъжем.
                      Именно - различни са. Като избушиш ката трябва да лъжеш втората че още го има да не ти свети без да има за какво. А първата е важна - от нея двигателя разбира дали се храни правилно
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Катализатор и ламбда сонди

                        Е нали ви казвам че не съм лъжец и никои не съм лъгал. Които лЪже на вЪже. И без катализатор никакви лампи не ми светят. Дори не са си го помисляли.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Катализатор и ламбда сонди

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Е нали ви казвам че не съм лъжец и никои не съм лъгал. Които лЪже на вЪже. И без катализатор никакви лампи не ми светят. Дори не са си го помисляли.
                          Това, че не свети чек-а не значи че нямаш грешка!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Катализатор и ламбда сонди

                            Няма грешка значи че компа не е записал грешка.
                            Ако има грешка OBD-II чека ще я покаже. А след като махнах киримидата от аспуха са и правили диагностика и в Крайслер.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Катализатор и ламбда сонди

                              Не е вярно! Някой чек-ове светват при 3 и повече грешки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X