Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

    Здравейте колеги!Хванах се да си сменя маслото на автомата !Колата е Витара ,автомата е тристепенен.Всъщност проблема е следния -докато двигателя не загрее на работната температура, а понякога и след това, автомата не превключва на друга скорост освен първа. Джипката потегля достига мощност за преминаване на друга скорост след което оборотите на двигателя се вдигат, а колата все едно минава в режим N на автомата, просто все едно си изключил от скорост !После по малко подавам гас пак отпускам ,пак гас ,това по време на движение, и все едно автомата се сеща ,че има и други скорости и заработва както трябва !От тук нататък няма пролем колкото и да караш през деня ,ама имам чусвто ,че нещо е запушено и се отпушва след подаване на мослото във скоростната кутия от високите обороти на двигателя ,или маслото не е читаво !Незнам !!!!!
    Имам фактура на която пише ,че филтъра и маслото са сменени , това е преди 17000 км..Какъв филтър е сменен като във форума пише ,че автомата е със цетка и само се почиства !
    След като прочетох къде какво има писано във форума за автоматите, разгледах всички сервизни ръководства запретнах ръкави и :
    За да се сали тавата на автомата трябва да се махнат колекторните тръби, тези със катализатора.



    После се сваля предния кардан, развива се от към страната на предния диф. висва надолу, като си стои закачен от към страна на раздатката и се стига до тавата на автомата !
    Развиват се всички болтаве и тавата се отлепя !Много много внимателно се изнася защото иначе навсякаде става мазало /аз се олях малко - жената не ми се скара значи е било внимателно /и се вижда това :



    След това се развиват трите болта на цетката сваляте я и нищо АМА НИЩО друго не барате ако не разирате като мен !!!!Вижда се това :



    Тавата и цетката преди да ги измия бяха такива :



    Кръглото на снимката е магнит !Беше събрал толкова мръсотия, че само със докосване ставаш много мръсен !



    Това във буркана трябва да е масло ATF D III на 17000 хил. км. и трябва да е червено, а то по скоро е кафяво :



    Следва промиване със бензин на цетката и на тавата !Необходими са около 2,5 литра бензин които се сипват по молко във цетката докато спрът да падат боклуци /а има тикива бъдете сигурни/и търпение за де се постигне желания ефект !!!След тази процедура нещата изглеждат така :
    Снимките са две - лице и гръб на цетката :





    Докато се извърши тази процедура, всичко което е имало да се изкапе от автоматичната кутия се е изкапало и се започва сглобяване по обратния ред !!!!



    Следва наливане на маслото. Маслото се налива през тръбичката на щеката !
    Първо сипах 2,5 л а по каталог е 2,8 л!Маслото е това :



    Следва оглет за течове, при мен нямаше а ако има се отстраняват !
    Запалих двигателя на N, поработи около 1 минута на празен ход после минах през всички деления на лоста. Усети се натоварване на двигателя, после проверих маслото на автомата и като всичко беше на ред направих едно кръкче около 10 км !!!!!Всичко си беше на ред !!!!Следва проверка на маслото при загрят двигател и се наложи доливане на около 200 грама !!!!
    Това от 8,30 часа до 13,30 часа със разхождането !!!!!

    Към 16 часа направих оглед за течове ,проверка на маслото, запалих и тръгнах, без да изчакам да загрее двигателя !Автомата си привклями нормално при студено масло на кутията. Знам, че не редно ама за опит един път може!
    Минах около 20 км гратско без проблем !Динамиката на джипа доста се подобри или на мен така ми се е струва! Незнам ама върви по добре от преди !!!
    Времето ще покаже дали проблема ми е бил от маслото или запушена цетка !!!
    Дано е било това !!!!
    Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
    костeнурков спринт.... и в гората !!!!

  • #2
    От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

    Браво колега.Така хубаво си го написал и убедитерно че на мен ми предстои смяна на маслото на леката кола.Тя също е автоматик.Мерцедес е ама като гледам всичките ти публикации ще опра до твоята помощ.Май на сервизите не им им много доверия,та ако нямаш нищо против да се видим и да се уговорим.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

      Здрасти,колега.Аз също имам три-степенен автомат.Джипката е Витара/Сайдкик.Голямо благодарство,имам го сащия проблем докато е студена не сменя плавно скоростите,а като позагрее све оправят нещата.Имам въпрос за моята версия пише,че ми трябва Dextron 3 има ли някакво значение от марката?

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Huff Преглед на мнение
        Здрасти,колега.Аз също имам три-степенен автомат.Джипката е Витара/Сайдкик.Голямо благодарство,имам го сащия проблем докато е студена не сменя плавно скоростите,а като позагрее све оправят нещата.Имам въпрос за моята версия пише,че ми трябва Dextron 3 има ли някакво значение от марката?
        Здрасти и на теб колега! На мойта витара на щката на автомата пише Dextron ІІ и аз си взех такова !Лично мое мнение е, че машинките трабва до се карат със такова каквото е по каталог!Каква марка трябва да бъде -всеки си ришава сам !Магазина от където си купувам маслата е голям и държът на реномето си и ми предложиха Мобил като по каталог било Dextron ІІ, имали и 3- ка коета беше 24 литъра и със пробек 150000 км. което беше някакво немско ама не му запомних имито. Имаха и разни други масла за автомати ама викат вземи си за твойта витара мобил и ще си наред !Пробига му е 50000 и после смяна !Досега не са ме излъгали и аз им уважих мнението като си взех такова което ми предложиха !Разгледай сервизните ръководства какво масло ти трябва и после решаваш за марката !!!
        Дано нещо не бъркам, дано има и други мнения по темата за да се поучим от повече знаещите !!!!!
        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

          Доста трудоемко и неудобно е смяната на маслото, но си е наложително. Нама нужда да се сваля двуцевката. Картера излиза след като се откачи кардана. Най-гадното е, че картера няма пробка и при сваляне се уливаш. Аз на моя му заварих пробка от друг катер. Тези скорости са за Dextron ІІ - не им слагайте друго. Хубаво е когато е станало черно маслото и се сменя да се запали двигателя при свален картер на скоростите, за да се източи цялото. В турбината остава половината масло, а тя няма пробка !

          Има и една друга тънкост. Когато и след смяна на масло и филтър първоначално не иска да превключи " докато е студен " тръгвайте на втора скорост, а не на директна. Тогава превключва и след това я слагате на D и си работи нормално.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

            и аз трябва да се цапам ама кога ли
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

              Благодаря, за съветите колеги! Тази тема наистина ми беше много полезна.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от Huff Преглед на мнение
                Благодаря, за съветите колеги! Тази тема наистина ми беше много полезна.
                Дай колега малко инфо какво прави по скоростите - може пък да научим нащо и от теб !!!
                Какво смени ? Ако е масло какво сложи ?Какво свали ?Някакви трудности срешна ли ?И разни други подробности !!!!!
                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  Доста трудоемко и неудобно е смяната на маслото, но си е наложително. Нама нужда да се сваля двуцевката. Картера излиза след като се откачи кардана. Най-гадното е, че картера няма пробка и при сваляне се уливаш. Аз на моя му заварих пробка от друг катер. Тези скорости са за Dextron ІІ - не им слагайте друго. Хубаво е когато е станало черно маслото и се сменя да се запали двигателя при свален картер на скоростите, за да се източи цялото. В турбината остава половината масло, а тя няма пробка !

                  Има и една друга тънкост. Когато и след смяна на масло и филтър първоначално не иска да превключи " докато е студен " тръгвайте на втора скорост, а не на директна. Тогава превключва и след това я слагате на D и си работи нормално.
                  А с какво масло я караш,от кое си най-доволен?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                    Здравейте колеги, наскоро си закупих сузуки гранд витара 2000г. 2000куб. инжекция,Тъй като нямам сервизна история на колата и както прочетох в книжката и приятели ми казаха че трябва да сменя маслото на ск.кут. Интересува ме къде в софия имат такъв сервиз ,тъй като не съм сигурен че сам бих се справил!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                      Здравейте колеги сдобих се с Кия спортидж 2001г автомат и до колкото знам автомата е като на витара и ми предстои смяна на маслото.Може ли някой от вас да ми каже къде да го сменя ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                        Здрасти колега, писах ти на лс, не знам дали си го получил. Имам същия проблем с ауди а3. До като не загрее двигателя не превключва. В крайна сметка маслото ли трябва да се сменя?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от а319131 Преглед на мнение
                          Здрасти колега, писах ти на лс, не знам дали си го получил. Имам същия проблем с ауди а3. До като не загрее двигателя не превключва. В крайна сметка маслото ли трябва да се сменя?
                          Здрасти колега,
                          при мен нещата се оправиха със смяна на масло и почистване на цетката /филтъра / . Дано се разминеш и ти така !

                          Дано се включат и по знаещите по въпроса !

                          писах ти лс

                          успех
                          Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                          костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

                            Колега ти като свали капака на кутията имаше ли гарнитура някаква ( и каква е била ) ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X