Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до баните на Афродита (Кипър)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до баните на Афродита (Кипър)

    Септември месец си направих разходка до баните на Афродита,от любопитство какво ли ще има там,а може би в търсене на Афродита!
    Ще споделя с вас малко снимки от малката ми екскурзийка! Съжалявам че не качих снимки по рано,но все няма време,а в сайта е малко сложна системата с снимките (FTP,уразмеряване,копиране една по една! Знаете как е!)
    Имам още много интересни снимки на посетени места из Кипър,но ще ги кача по натам,когато имам време! Надявам се да ви е интересно!


    Тук сме на магистралата и пътуваме към първата си спирка към баните:
    Petra tou Romiou...


    Тук спряхме на едно много красиво място да се поснимаме,просто не издържахме на гледката!
















    Толко синьо море не съм виждал!


    Тук вече сме на така нареченото Petra tou Romiou (Petra Tou Romiou-камък на гърците,също така познато и като скалите на Афродита! Според гръцката митология това е родното място на Афродита! А един кипърец ми каза че скалата която е в морето била хвърлена от някакъв мъж весен от несподелената му любов,и за това тук идвали влюбени от цял свят и правели сърца от камъчета (който ще видите след малко) и така тяхната любов оставала споделена! Кое е вярно и кое не,оставям на вас да решите!)


    Въпросните сърца от камъчета!








    Общо взето мястото си беше доста скалисто и май някой древен кипърец малко си е развихрил въображението! (За хвърленият от някой си камък в морето камък с диамтър над водата около 5-6 метра!


    Въпросният камък се вижда на заден план!




    През този тунел се минава за Petra tou Romiou за да пресечеш магистралата!




    Туко що пристигаме при баните на Афродита,и аз вече завързвам приятелсва с местните който ме посрещнаха още на паркинга!


    Съпругата ми се опита да ми открадне дружката но я скастрих набързо!


    До така наречените бани се ходи по черен прашен път,не бяхме много подготвени за off-road,но имаме малко опит и се справихме






    Малко почивка на сянка,че жегата е непоносима!




    Не стигаше прашният път,са пък и стълби! Как е идвала тук Афродита незнам! (Може да е имала off-road каляска! )




    Е вече стигнахме!




    Е тоз гьол е банята на Aфродита! :/


    Не е кой знае какво! Очаквах нещо повече,но все пак се разходихме,по добре отколкото да стоя цял ден в квартирата!


    Малко снимки преди да се върнем!






    Стана ни скучно и яхнахме метлите малко да ни продуха вятъра,че тая жега...


    Тук доста набрах,вижте как се е наперила опашката на МПС-то!


    Зарибих всички!






    Тук гоня гущери!!! Нищо не хванах








    По стълбите и обратно! Нагледахме се на фантазийте на кипърци!




    Чак на излизане видяхме че имало табела,ама ние българите да си питаме хората! От уста да чуеш си е друго


    Аз тъкмо се настройх да снимам Поршето отзад,и жената веднага да застане пред фотоапарата!






    Децата се радват на водата!




    Дружината се събираме на прясна тревица!


    Имахме време и да минем през Пафос,и там да направим малко снимки!






    Аз пак се рия някъде из дупки и камъни!






    Замъкът на пристанището!




    Снимаме си се ний,и хоп...виж ти кой искал да го снимаме,а ние го пренебрегнахме!










    Попаднахме на уличн художник,но творбите му бяха уникални! Имаше страхотни портрети и карикатури!








    Жегата вече ме е съсипала! Личи си нали?


    Аз нямам вече сили да ходя,а жената още мисли за щуротий!




    На тръгване от Пафос си намерих още дружки!


    Май не само аз!

    Ами това е за сега! Надявам се да намеря време да кача снимки и на другите ни екскурзийки!
    Имам една молба към администратора на сайта,тъй като в facebook качих снимките за 3-4 минути,а за тук ми трябваха над 2 часа и половина! Бих искал да помоля администратора на сайта да намери решение и да направи качването на снимки малко по упростено,много бих искал да споделям с колегите свойте пътувания,но като знам че трябва да отделя няколко часа за това и се отказвам,хайде оразмеряването добре,но после идва FTP качване в сървър,после отваряне на всички снимки една по една и копирането им в темата чрез натискане на бутони! Бе сложна и бавна работа! Мисля че не само аз съм на това мнение,да се упрости качването на снимки по този начин (да се виждат големи,не миниатюри!) надявам се някой да предприеме нещо!

  • #2
    От: Разходка до баните на Афродита (Кипър)

    Браво,много интересна разходка,видяхме много красиви места/без да се морим в жегата/.Баните не струват,но синьото на морето наистина е уникално.Като свикнеш за снимките,става бързо.
    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • #3
      От: Разходка до баните на Афродита (Кипър)

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BC%D0%B0.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5229018
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020110308.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5229019
      Водата май не е питейна.

      Коментар


      • #4
        От: Разходка до баните на Афродита (Кипър)

        Не,не е!

        Коментар


        • #5
          От: Разходка до баните на Афродита (Кипър)

          Прекрасни снимки!Благодаря.
          Чакам продължение.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X