Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разход на газ ?

    А оригиналния калъф за резервната гума, кой размер побира?
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

    Коментар


    • От: Разход на газ ?

      Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
      Ми това са от завода.Според годината на производство.А според теб какви са?
      Според "Манюъла" , който го имам с колата (ОФА КБ), както и според този , който е качен в систематизираната информация на този раздел , гумите са 2 типоразмера : 227/75 R15 и 255/75 R15 . В интерес на истината , до сега съм виждал една единствена Фронтера с гуми 225 , 15 цола . Беше смешна .

      Що се отнася до влиянието на диаметъра на гумите върху грешката в километража : вече е коментирано . При 31 цола пак дава грешка . Сякаш километража е настройван за гуми 32 цола . Лично аз успях да си настроя стрелката на скоростомера , но за пробега изчислявам процент грешка в заисимост от диаметъра на гумите . Но това е конкретно за всеки .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Разход на газ ?

        Моята има планка с надпис "255/65/16" и резервната ми гума и тя в такава, която си седи на конзолата от 1996г. като и гледам DOT-а !
        0877 83 30 90 - Жоро

        Коментар


        • От: Разход на газ ?

          Оригиналните гуми на ОФ КБ 2,0 94г са 225/75/15.Що се отнася до разхода на газ–усреднено ми дава 14/100.

          Коментар


          • От: Разход на газ ?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Според "Манюъла" , който го имам с колата (ОФА КБ), както и според този , който е качен в систематизираната информация на този раздел , гумите са 2 типоразмера : 227/75 R15 и 255/75 R15 . В интерес на истината , до сега съм виждал една единствена Фронтера с гуми 225 , 15 цола . Беше смешна .

            Що се отнася до влиянието на диаметъра на гумите върху грешката в километража : вече е коментирано . При 31 цола пак дава грешка . Сякаш километража е настройван за гуми 32 цола . Лично аз успях да си настроя стрелката на скоростомера , но за пробега изчислявам процент грешка в заисимост от диаметъра на гумите . Но това е конкретно за всеки .
            И моя километраж,сравнен с JPS,сякаш е за 32-ки.
            Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
            Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • От: Разход на газ ?

              Според гугал за технически характеристики на опел фронтера излизат тия размери които съм писал.Повечето фронтери,нов внос идват с неповече от 245/70/16, мой приятел, внесе и продаде около 6 или 7.А 225 15 цола си е направо смешна за която и да е фронтера.Аз моята я карам с 245/75/16. Когто я купих беше с 245/70/16.
              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

              Коментар


              • От: Разход на газ ?

                Моята резервна беше 235/70/16 , чисто нова а и кутията и е по мярка, по-голяма с малко зор ще влезе.
                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                Коментар


                • От: Разход на газ ?

                  Фронтера А КБ и ДБ имат разлики в гумите. КБ е с по големи гуми. И в годините на производство също до 95-та и след 95-та тоест на ресьори и на пружини. Доколкото съм запознат след 95-та повечето са 16 цола, а преди 95-та са с 15-ки.
                  0877 83 30 90 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Разход на газ ?

                    Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                    Моята има планка с надпис "255/65/16" и резервната ми гума и тя в такава, която си седи на конзолата от 1996г. като и гледам DOT-а !
                    Моята е същата, но дълга база и също резервната гума ми е 255/65/16 Goodyear със същия ДОТ и се побира точно в кръглия "куфар" с грозния нарисуван "диамант" отзад. И понеже това с гумите е относително, защото може да е поръчвана със зимни гуми или с летни при закупуването, а мисля че в подобен случай са различни размерите. И от лични наблюдения, фронтера А с 16" джанти е с 255 а фронтера Б е с 245 от завода.
                    Не мисля, обаче че това има огромно значение за разхода на газ Кой може да измине абсолютно еднакво разстояние, при еднакви атмосферни условия, с различни гуми и да вкара еднакво количество газ в бутилката, за да каже каква е разликата в разхода? Никой от нас.
                    Последно редактирано от sony bono; 13-12-12, 09:28.

                    Коментар


                    • От: Разход на газ ?

                      Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                      Моята има планка с надпис "255/65/16" и резервната ми гума и тя в такава, която си седи на конзолата от 1996г. като и гледам DOT-а !
                      +1

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X