Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на газ ?

    Здравейте искам да си сверя часовника или по точно този на моя газаджия!нормално ли е разход 15-16 градско.клата е КБ 99г. 2.2 16в. на бензин ми дава 12-13 което пак незнам как е де....

  • #2
    От: Разход на газ ?

    Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
    Здравейте искам да си сверя часовника или по точно този на моя газаджия!нормално ли е разход 15-16 градско.клата е КБ 99г. 2.2 16в. на бензин ми дава 12-13 което пак незнам как е де....
    Ми за 2 тона и 136 коня с нормална газова е повече от идеално. Моята е 2.0 къса и харчи толкова в София.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Разход на газ ?

      Mисля,че е нормален разход.Моето П2дълга база 3000-150кс гори 16/17 градско във Варна.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #4
        От: Разход на газ ?

        със инжекцион съм.чудех се защото майстора преди да я сложи се кълнеше за 1 макс 2 отгоре на газ.не че разликата е толкова голяма ...... пък и някъде из темите ми се мерна 12 градско на газ че му давало на някой.
        а тва значе ли че с 265/75/16 да очаквам 17-18 ?

        Коментар


        • #5
          От: Разход на газ ?

          Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
          Здравейте искам да си сверя часовника или по точно този на моя газаджия!нормално ли е разход 15-16 градско.клата е КБ 99г. 2.2 16в. на бензин ми дава 12-13 което пак незнам как е де....
          Разход в града вече е доста относително понятие
          Гледам,че си от Пловдив-там може би задръстванията не са като в София
          Аз ще ти кажа за моята ОФА-КБ 2.0(C20NE) 94г,градско в София
          с гуми 31/10.5/15 ,след като и махнах задръстения катализатор,
          с обикновенна газова,нов изпарител Ловато,нови свещи,въздушен филтър....
          Пълня бутилката до горе-28литра газ и карам
          после пак пълня-последните 3,4 пъти дава разход 13,7/100-13,9/100
          Преди карах с гуми 225 и разхода беше поне с 1л надолу
          Но това зависи от доста фактори-къде ти сипват газ,какъв е стила ти на каране
          в какъв трафик попаднеш и др.
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Разход на газ ?

            Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
            ...... пък и някъде из темите ми се мерна 12 градско на газ че му давало на някой.
            а тва значе ли че с 265/75/16 да очаквам 17-18 ?
            Мен ми харчеше 12-13 градско но преди 4 години. Вече не. Трафика в София стана непоносим. Аз съм с 31"-ци и преди пак бях с такива.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Разход на газ ?

              Разхода се увеличава на газ спрямо този на бензин с 30%.Така,че нормално ти гори колата,спи спокойно.Мойта фруктиера гори от 14 до 18 градско при положение,че зареждам само на една бензиностанция и не пипам нищо по газовото и по колата.Луда работа,трафик,задръствания,качество на газта и т.н.
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #8
                От: Разход на газ ?

                Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
                Здравейте искам да си сверя часовника или по точно този на моя газаджия!нормално ли е разход 15-16 градско.клата е КБ 99г. 2.2 16в. на бензин ми дава 12-13 което пак незнам как е де....
                Мойта е 2000куб къса база и пак толкова харчи .Иначе си мечтая за разход 13

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на газ ?

                  Моята Фронтера 2.4 с обикновенна газ Ловато и гуми 32.11,5.15 градско 16-18 извън градско 14-15.
                  Така че разхода ти е съвсем нормален.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на газ ?

                    Моята със X20SE обисновенно Ланди ренцо и 245-75-16 гълта 16-17 литра газчица и то основно междуселско.
                    От днес карам на бензин, че при цена 1.30лв газ нямя смисъл!!!!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на газ ?

                      Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
                      със инжекцион съм.чудех се защото майстора преди да я сложи се кълнеше за 1 макс 2 отгоре на газ.
                      Поредното доказателство, че газовият инжекцион не е по-икономичен от обикновената газова уредба. Даже обратното. Обикновената може да се нагласи да харчи и по-малко макар и за сметка на вървенето , а на газовия инжекцион какво да му настроиш. Сигурно върви малко по-добре с газов инжекцион, но смея да твърдя, че добре нагласена обикновена уредба с аванс процесор върви почти колкото на бензин. Казвам почти, защото на моменти може да се окаже, че върви и по-добре от бензин. Относително е. А относно разходът ти и аз мисля, че е нормално да харчи толкова. И при мен е толкова в най-големите задръствания на София с 31" гуми, ДБ с обикновена газова. Сега я затворих малко и смъква и под 15. Има значение и с какъв газ съм. Имало е случаи да не върви и да харчи като змей с лош газ и обратното с хубав газ без да променям нищо. Карай така и това е. Пак ти е по-евтино от бензин и от дизел.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на газ ?

                        Нормален е и според мен. Аз съм с КБ 2.0 X20SE с газов инжекцион и разхода ми варира между 12-13 и 16-17 литра, в зависимост от гумите с които сум обут, шосейни или кални регенерати малатеста!
                        0877 83 30 90 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на газ ?

                          И аз съм с газов инжекцион на ОФБ 2.2 КБ, на дълъг път с климатик и 4 човека с багаж ми дава 12-12,5/100, градско много не я карам но откакто съм взел колата си записвам колко газ и бензин сипвам средният разход ми излезе 15/100. Гумите са ми 265/70/16

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на газ ?

                            ами като чета и сравнявам колеги пак голям излиза....

                            средният разход ми излезе 15/100. Гумите са ми 265/70/16 на колегата гичев а е с 265 аз съм с 245.
                            днес пак бях при газаджиите и имаше клиент със 2.2 16 като моята и ми подшушна че разхода му е 13-13.5
                            и тъй като майстора нямаше къде да мърда ми каза че това при мен било защото не се бил разработил твърде новия ми изпарител.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на газ ?

                              И при мен е толкова.ОФА 2000 КБ-93г. Обикновена газова уредба OMV-REK градско 16-17/100 на къси разстояниа 3-4 км. до работата и обратно. При по дълго каране ми е падала на 15.Това в Пазарджик.Извън градско 11.5-12.5/100 с гуми255/75/15 (31-10.5-R15) MICHELIN RADIAL XCH4 .И това е засичано с години.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X