Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разход на газ ?

    Така е, и моите впечатления са такива, ама всички гумаджии ми твърдят обратното. Не мога да си обясня защо така говорят. Даже винаги съм си мислел, че по-хубавите гуми трябва да са отпред да държат предницата, а новите теории са, че трябва да са отзад независимо от задвижването. Иди разбери, май всеки трябва да си решава сам за себе си както сметне за по-добре.

    Коментар


    • #32
      От: Разход на газ ?

      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
      Така е, и моите впечатления са такива, ама всички гумаджии ми твърдят обратното. Не мога да си обясня защо така говорят. Даже винаги съм си мислел, че по-хубавите гуми трябва да са отпред да държат предницата, а новите теории са, че трябва да са отзад независимо от задвижването. Иди разбери, май всеки трябва да си решава сам за себе си както сметне за по-добре.
      Абе то е хубаво всички гуми да са хубави,не само предните.

      Коментар


      • #33
        От: Разход на газ ?

        Само да ви Успокоя.Моята Вчера от Велинград до София-до Младост.И на излизане я пълним на Лукойл.65лв за 145км.Помислих,че се е прецакала колонката.От УТРЕ ЩЕ Я ВКАРАМ В НОРМИТЕ-ТРЯБВА ДА НАПРАВИ ПО НОРМАЛЕН РАЗХОД.
        sigpic

        Коментар


        • #34
          От: Разход на газ ?

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Така е, и моите впечатления са такива, ама всички гумаджии ми твърдят обратното. Не мога да си обясня защо така говорят. Даже винаги съм си мислел, че по-хубавите гуми трябва да са отпред да държат предницата, а новите теории са, че трябва да са отзад независимо от задвижването. Иди разбери, май всеки трябва да си решава сам за себе си както сметне за по-добре.
          И ако гумите ти не са първи сезон в употреба и са се повтвърдили вече, Ако и да имат протектор, като ги и напомпиш доволно, нали се сещаш ?
          Гумаджиите не ги коментирам, и те къщи хранят, могат и показно да ти направят с твойте меки гуми втора година и с едни нови зимни напомпани.
          А за теориите, нас с четирите еднакви не ни касаят твърде, иначе сложи едни сликове отпред и вериги отзад - ще завива с дифа, не с предницата.Бил си си видял задния номер на права отсечка, чудо голямо.

          Коментар


          • #35
            От: Разход на газ ?

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            .... Даже винаги съм си мислел, че по-хубавите гуми трябва да са отпред да държат предницата, а новите теории са, че трябва да са отзад независимо от задвижването. Иди разбери, май всеки трябва да си решава сам за себе си както сметне за по-добре.
            Преди години на кола с предно предаване, обута с гуми със цинтове отпред, отзад зимни, на лед само при отнемане на газта ( на 3-та скорост ) директно задната броня тръгна да ме изпреварва от ляво! Добре, че задна лява гума ме спря в бордюра и отсреща не идваше никой...
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #36
              От: Разход на газ ?

              Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
              Преди години на кола с предно предаване, обута с гуми със цинтове отпред, отзад зимни, на лед само при отнемане на газта ( на 3-та скорост ) директно задната броня тръгна да ме изпреварва от ляво! Добре, че задна лява гума ме спря в бордюра и отсреща не идваше никой...
              Ааа , това е една друга обширна и спорна тема , с което излизаме от контекста на настоящата . И по-скоро не става въпрос за гуми , а за начин на управление и поведение в различни пътни условия на автомобил със задно и предно предаване. А това трябва да се учи още в шофьорския курс , щото разликите са съществени . Затова и доста народ се изпотрепа в последните години дори на сухо с предно предаване ... ама спирам , че веднага ше се заформи спор .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Разход на газ ?

                Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                Само да ви Успокоя.Моята Вчера от Велинград до София-до Младост.И на излизане я пълним на Лукойл.65лв за 145км.Помислих,че се е прецакала колонката.От УТРЕ ЩЕ Я ВКАРАМ В НОРМИТЕ-ТРЯБВА ДА НАПРАВИ ПО НОРМАЛЕН РАЗХОД.
                Като го смятам това при цена 1.27 лв. за литър, това прави разход 35 л. на 100 км. "Как е възможно?" И с три моста да беше пак 35 на сто. Едва ли проблемът ти е само в колата.

                Коментар


                • #38
                  От: Разход на газ ?

                  Такъв разход не може да даде и 5л двигател.Колонката е причината или тече (издиша отнякъде).Със 130-140 км/час (нещо като педал до ламарината за Фронтера) извънградско ми дава 15-16 газ.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разход на газ ?

                    Е защо да не може той Евгени все пак не е казал откъде е минал и аз преди години отиване и връщане до Видин направих 900км.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разход на газ ?

                      Серьозно бе.Голям харч.Вчера и направихме реглаж да видим ся как е.Теглех ремарке зад мен,но леко.700-800кг общо с товара.Но по принцип си гори доста.Имах и проблем с филтарната котия ,но го отстраних и него.Влизаше богата смес.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход на газ ?

                        Изпарител или издишаш отнякъде!Ти и без това обичаш да се завираш в блатата-напълни я с газ и и вкарай в някоя локва да разбереш откъде.При нормално каране даже и да е отвит максимално крана на изпарителя, за да върви колкото може,разхода е по 1,5 (сиреч ако нормално трябва да гори 10 - следва не повече от 15).При тебе би следвало с ремаркето извънграда да е максимум 20.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход на газ ?

                          Здравейте на всички. Тази тема и мен ме вълнува доста, тъй като от 2 месеца си имам Frontera A Sport 2.0 i 1996г., на която веднага му инсталирах обикновенна газова с италиански изпарител. Карам с всесезонни гуми 245/65/16. За момента извънградско ми е около 12 на 100 (като карам с около 80 - 90 км/час). На село ми се качва на 14/100, а по балкана с включено предно - 16/100 и нагоре. Изминах около 7 000 км с газовата и разходът не ми се е променил. Дано за напред да се запази този разход на гориво, а газта да поевтинее

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разход на газ ?

                            Frontera 2.4i, 1992, дълга база. Газовата е "Ловато" с изпарител. Извънградско ми дава 11.5 до 12.5/100. Градско в София немога да кажа точно, но се движи около 16 до 18 някой път.
                            Кара: само "кошници"
                            Opel Frontera 2.4i, Ford Capri 2.8i

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разход на газ ?

                              Аз установих, че разходът много зависи от шоьора. До скоро бях с 16ки на 245. При извънградско в едната посока кара жена ми и показа разход 11,5л/100км. В другата посока карах аз и разходът беше 13,5. С тези гуми нормално при мен 12-14л извънградско и 15,5-17,5 градско. От 2 седмици съм на 255, но не съм забелязал промяна в разхода.

                              Честно, никога не съм засичал разхода на бензин, въпреки, че няколко месеца карах само на бензин - беше ме страх да смятам . Някой засичал ли е градско/извънградско какво харчи на бензин? Има ли смисъл в момента да се кара на газ?
                              Последно редактирано от wsi4koznaj; 12-12-10, 20:06. Причина: граматика
                              ОФА КБ 2.0 '95

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разход на газ ?

                                Мен също ме е страх да засека разхода на бензин, мисля си, че все още има сметка да се кара на газ.
                                Мотора ми е 2.0i, дава среден разход 15 с гуми 31".
                                Извода: харчи много, но за сметка на това пък върви малко
                                :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X