Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход на газ ?

    Ха,направихме си тема колко ни горят Фронтерниците.
    По тоя повод,да споделя и аз,че според мен ти е нормален разхода.
    При мене с кални 31-ци е 15.5 градско,като много зависи каква газ са заредили на бензиностацията,защото без да пипам нищо по газовото ми е стигала и до 18 ,като зареждам
    само от едно място.Следователно проблема не е в нашия телевизор,а в това какво ни сипват.
    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      От: Разход на газ ?

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      ....
      От днес карам на бензин, че при цена 1.30лв газ нямя смисъл!!!!!!....
      Таман и аз бях решил , че няма смисъл ( газта се вдигна с 3 ст. ) , то пък бензина взе че се вдигна с 4 ст. .. което пък доказва тезата , че скоро пазарната икономика няма да ни откаже от алтернативните горива .

      А относно засичането на разхода : както вече се спомена , от градско - до градско разликата е от земята до небето . Затова ( макар и с доста уговорки ) меродавно е засичането и сравняването на разход на дълъг път . "Магистралите" ни с известно прибилижение можем да ги причислим към обикновен път .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Разход на газ ?

        Абе ще се сетите вие за метан , излиза много по изгодно от пропан бутана , 16лв. 150км в София.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #19
          От: Разход на газ ?

          Ами честно казано разликата с 265 и 245 не мисля че е много голяма, много зависи как се кара както казах откакто съм взел колата си пиша километрите и количеството като винаги сипвам до горе: пълно-празно. Разхода при мен е такъв, но при баща ми на дълъг път е с 2-2,5л надолу, но аз винаги карам с ограниченията-магистрала 130, извънградско 90, а при баща ми 80-90 разход-малко под 10. На брат ми също доста му харчи според него-16/100 градско, но и неговата осезаемо върви повече от моята.

          Коментар


          • #20
            От: Разход на газ ?

            Млад шофьор съм и от скоро карам Фронтера дълга база 2.4i (125 коня мисля, че колата). Градско в Сандански ми дава разход 19-20 газ. Разлика между вървежа на газ и на бензин почти няма. Гумите са стандартни и ги помпа на 2.2 атмосфери.

            Коментар


            • #21
              От: Разход на газ ?

              А кои са стандартните гуми за ОФА ДБ?Моята я купих с 255/75/15.

              Коментар


              • #22
                От: Разход на газ ?

                За 15" в книжката с която я взех пише 225/75/15, такава ми беше и резервната.

                Коментар


                • #23
                  От: Разход на газ ?

                  Първоначално публикуван от BuJO Преглед на мнение
                  Гумите са стандартни и ги помпа на 2.2 атмосфери.
                  2.2 не е ли множко, за ОФБ КБ препоръчителните са 1.8?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разход на газ ?

                    1.8 го дават за предните, дори 1.7, но с оригиналния размер.31' така напомпани ще са баници, съответно и разхода ще е завишен.Помпя моите на 2.2 предни, 2.2/2.4 задни - може и да друса малко, но като си шпренгваш ресьорите, удължиш обеците, натегнеш торсионите и това на КБ, налягането в гумите е по-назад в предпоставките.
                    Зимата ги спускам до 2.0/1.9, понеже съм с кални гуми - понякога и лед се намира, по-добре стъпва дори само на заден мост.ЛСД-то тогава не ти е приятел, но се свиква, даже предлага емоцийки, ако можеш да си овладееш камиончето след тях.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разход на газ ?

                      Aз карам 2-рия си комплект 31"-ци на 1.7 и редовно падат до 1.5, и на 0.2 съм карал, почти не се забелязва че са спаднали. Над 1.9 много ми друса.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разход на газ ?

                        +1
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разход на газ ?

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          За 15" в книжката с която я взех пише 225/75/15, такава ми беше и резервната.
                          В мойта книжка пък ( на жабарски език) пише следното :

                          225/75/15 - 102S
                          255/75/15 - 104S

                          Това и за 3 и за 5 врати . Налягането отпред : 1.7 бара , отзад : с 2-ма души - 1.7 , с 4-ма души ( или пълен товар) - 2.4

                          Иначе е нормално налягането в гумите да се отразява на разхода . Правил съм си експеримент летно време с Бф Гудридж Макадам - чисто нови от магазина . При налягане 2.2 в четирите гуми ( осреднено по мое усмотрение) , при почти идентични условия - разхода падна почти с 1 литър в сравнение с налягане 1.7 ....обаче друса повече . Ама тя ОФА КБ си е каруца във возията по принцип .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 19-11-10, 17:28.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разход на газ ?

                            Това за налягането е малко относително.Предните гуми бяха Ласа Компетус 245/75/16 и ги държах на 1,8 ,а сега с другите летни Бф Гудридж Макадам 245/75/16 съм на 2,4 .Гудрича на 1,8 се държи като желе.Сега като сложа зимните Гудиар вранглер 255/65/16 съм сигурен че ще съм на други стойности.Гумаджията при който ходя ми каза да си ги помпам стандартно на 2 и от там да варирам спрямо поведението на джипа.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разход на газ ?

                              ОФА ДБ бензин 16 цолови гуми. На капачката ми на резервора пише следното "all load conditions" - "всички условия на натоварване" - предни гуми 2.0 атм. задни 2.2. На толкова ги и карам.
                              На късата ми база с 15" пише 1.7. С 31" съм и ги карам на 1.8, и лятото като мина два три киломерта и загреят се покачва налягането почти на 2.5. Предсатвям си колко ще стане, ако ги държя студени на 2.2. Тези по-блонестите гумета много се влияят от температурата. Дори между лятото и зимата има разлика от почти 0.5 атм. Лятото ги държа на 1.8, а зимата падат под 1.5. И ги донапомпвам разбира се. От скромния ми опит от 19 години каране по софийските надупчени улици съм стигнал до извода, че за лек автомобил е по-добре една идея по-твърди гуми за да не се кривят непрекъснато джанти, а за джипките една идея по-меки за по-добра возия понеже много трудно може да се изкриви гума или джанта.
                              Междудругото аз не мога да си обясня защо всички гумаджии, които съм питал казват, че зимата по стандарт трябва да са по-напомпани гумите. Така държали особено при спиране по-добре.
                              Едно знам от личен опит, в гората трябва да са по-меки гумите. Някои ги карат на 0.7 - 0.8.
                              Последно редактирано от sony bono; 20-11-10, 15:35.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разход на газ ?

                                За налягането в гумите и зимата - знае се, че Джугана е зверски проходима машина навсякъде.На таблото има скала, която ти показва колко да изпускаш или помпиш гумите от шесте крана на десния в краката.Най-меки скалата указва стрелката да сочи "песок", следващото по мекост/ненапомпеност на гумата е "снег".
                                На гумаджиите им кажи, че може и да стъпва на сняг добре напомпена гума/личните ми наблюдения сочат точно обратното - леки коли, бусове, камиони, предно или задно предаване/, но нямаш гаранция следващия метър дали няма да стъпиш на лед...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X