Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Дано да стане интерестна тама Аз клоня към 4 такт
    Предимства на 4Т:
    1.Горят много по-малко
    2.Далеч по-лесни за каране
    3.По добри са за гората
    4.По дълъг е живота на двигателя
    5. По як саунд
    Недостатък е, че са по скъпи...

    Но това не узначава, че не уважавам 2Т. Уважавам го и то много
    728
    52.06%
    379
    35.71%
    260
    Няма значение
    12.23%
    89

  • #2
    Много си лаконичен бе! Пък и ще ни се смеят гостите! Я си оправи въпроса и недей да мразиш българския
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Анкетата не може да са едитне Ама да де макар, че съм направил грешка, съм задал въпроса "Кой е мотор", в смисъл Кое става за мотор. 4Т или 2Т Е няма значение важното е че и гостите разбират за какво става въпрос. Разбрахте ли гости, въпросът трябва да бъде зададен в анкетата "Кой е по добрия мотор - 4Т или 2Т" ...

      Коментар


      • #4
        Аз съм привърженик на 2Т мотоциклети. Повече ме кефи тънкия звук

        Коментар


        • #5
          E,това го направихме като музиката.Кефиш се на ниски или високи честоти, лошо няма. Въпрос на вкус, това е при музиката,но да се върнем към двигателите. При автомобилите 2-такта умря с чичо Honiker. При моторите е много по различно, но най- простия тест питайте колегите тук, който е карал 2-такт и 4 такт и сега кара 4такт дали ще се върне към 2-тактовия За предимства и недостатъци това е друга и дълга тема.

          Коментар


          • #6
            Да бе, той и Пешо така ги оценя, по саунд!
            Много музиканти се събраха в тоя форум.
            Без майтап, аз съм професионален музикант и през социализЪма така си изкарвах хляба, бачкайки в чужбина, та сега ми е лесно да си натягам спиците без проблем! Нятягам ги, докато почнат да звучат на Eb (ми бемол)
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Не ги оценявам по саунд. Оценявам ги по здравина и дали са кадърно направени. Ама много се кефя на саунда. Особено ако е някои 120-130 децибелов. Гърми като хеликоптер. Как да не му се искефиш

              Коментар


              • #8
                трудно е да се слагат под общ знаменател всички 2Т и всички 4Т.

                има 2Т за крос има и за ендуро, така е и при 4 тактовите,
                поддръжката на един 4Т крос е много по скъпа отколкото на 2Т крос.
                но повечето хора сравнятат 2Т крос със 4Т ендуро (примерно с хонда XR) и си казват ооо той кроса иска бутала постоянно, семерини лагери и т.н. но тези 2 мотора просто нямат база за сравнение.

                мен лично по ми допада 2Т крос, има повече адреналин, по нервен е и по рязък което много ми харесва. наистина много по трудно се кара такъв мотор, ходи където си иска, може да те изненада неприятно, иска постоянна смяна на скорости, като се има в предвид че за да се научиш да го караш добре иска да тренираш ежедневно с него и неможе да му свикнеш за 1 седмица, тогава 4Т мотора се оказва по лесния и по предпочитания мотор. както много хора казват за 4Т той сам си прави каквото е нужно, а за 2Т е точно обратното.

                ето и моята версия на съпоставката на Пешо за 4Т

                1.Горят много по-малко - а маслото за 4Т което се сменя на 500-1000км колко пари струва ???

                2.Далеч по-лесни за каране - защото не вървят и не си трениран !!!

                3.По добри са за гората - подготви един лек крос със съответния ауспух и пиньони за ендуро и тогава пак ще говорим

                4.По дълъг е живота на двигателя - да по рядки ремонти но много по скъпи и по-сложни, в крайна сметка нещата се компенсират

                5. По як саунд - ако говорим за децибели може да се спори

                Недостатък е, че са по скъпи... - да така е, един мн. добър крос може да се намери за 3-3500 а ако говорим за WR е поне 6-7000 , за хонда без коментар.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  По тая тема може да се изпише един тон и кусур хартия

                  Коментар


                  • #10
                    Краси прав си за доста неща. Когато карах ТС 200, а това беше близко година, аз доста усвоих карането изобщо на мотор. При ТС сигурно съм вадил по 2 кила пот на каране. А ся на 4 татктовия все ено не карам. В смисъл разликата е драстична. Няма да забравя на Хонда 250 ХЛ как след първото ми каране в гората цяла нощ ръцете ми бяха дигнати. Сичко ме болеше с ена дума. Но с времето вече привикнах на това натоварване. А когато се качих на ТСа ми беше много много трудно. Щото мотора вървеше много страшно, направо на всяко по яко дърпане на масура си на едно колело(както при всички други 2тактови), но сега мисля пак да се върна към 2Т Мисля да си купя ей тва:


                    екстра машинка нали ?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от smyrfa
                      Аз съм привърженик на 2Т мотоциклети. Повече ме кефи тънкия звук
                      ами купи си балканче /"не-моо-оо-оо-ааа-ъм" "не-моо-оо-оо-ааа-ъм" /

                      на същото място където 2Т ще квичи "не-моо-оо-оо-ааа-ъм", 4Т ще прави "ТУФ-ТУФ-ТУФ" ще отмерва интервали от по 2 метра...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от LJ73

                        .... на същото място където 2Т ще квичи "не-моо-оо-оо-ааа-ъм", 4Т ще прави "ТУФ-ТУФ-ТУФ" ще отмерва интервали от по 2 метра...
                        ама изобщо не си прав !!!

                        и дано не ти се случва точно на това место 4Т да спре и да тръгне надад или да го изтървеш, тогава да те питам
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          Пешо откъде ще си купиш такова сузуки, я уреди и за мен едно съвсем сериозно
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            Ок Краси, ще разпитам дали някои друг продава такова.

                            Коментар


                            • #15
                              Митков, я кажи как са кара 2Т на задна гума. Как са изправя, кога му се включва атаката. Моля те направи един по обемен отговор, много се интересувам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X