Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за навара d22 2002г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за навара d22 2002г

    Предстои ми купуването на такъв пикап и понеже съм малко необразован в света на 4х4 автомобилите,ще съм много благодарен да ми отговорите на няколко въпроса:
    1.С какво задвижване е парт-тайм или фул-тайм
    2.Какво означава 4н,2н,N,4L
    3.С какви хъбове е атоматични или ръчни
    4.Може ли да се превключват отделните предавки в движение
    Ще съм много благодарен ако някой ми отговори на въпросите.И за последно проблемен пикап ли е откъм двигател, скоростна кутия, електроника и дифове.
    Благодаря предварително!
    NISSAN NAVARA D22 2.5di

  • #2
    От: Въпрос за навара d22 2002г

    1.Пар тайм
    2. 2н =бързи, зацепен само задния мост, 4Н=бързи, зацепен предния и задния мост, N=неутрална, 4L=всички колела зацепени на бавна скорост.
    3. Няма хъбове.
    4. 2Н->4H, може в движение, 4H->N-> 4L не е синхронизирана. Най-добре на място.

    Мая го катастрофирсх тежко преди 1 седмица на 230 000км. Само амове сън сменял и едната полуоска здаде. Маншона беше заминал без да видя.
    Друг е въпроса за какво ти е пикап
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за навара d22 2002г

      В момента карам бмв 520 и ми е малко затруднено предвижването зимно време и предпочитам нещо 4х4
      NISSAN NAVARA D22 2.5di

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за навара d22 2002г

        С пикап, пар тайм, пак ще ти е затруднено.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за навара d22 2002г

          Защо, когато е сняг неможе ли да се кара постоянно 4х4 например 100-200км преход.
          NISSAN NAVARA D22 2.5di

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за навара d22 2002г

            На слъзгава и податлива настилка може да си караш на 4х4, колкото си щеш. На сух асвалт или друга подобна суха настилка е добре да си караш на заден мост.
            NISSAN PATROL GR

            OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за навара d22 2002г

              А като пътно поведение и в завой как е при включено 4х4 на сняг.Питам защото никога несъм карал такъв вид автомобили да не остана разочарован.
              NISSAN NAVARA D22 2.5di

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за навара d22 2002г

                Всички парт-тайм на лед и сняг при завой вървят ... с вратите напред .... говоря за висока скорост!
                Иначе, усещането е, като че караш автомобил с предно, само че в следващия момент се държи като със задно ....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за навара d22 2002г

                  Здравей Колега,
                  Поведението на автомобил 4Х4 на хлъзгав терен няма нищо общо с поведението на автомобил само с предно или само със задно задвижване - направо може да те изплаши в дадени моменти. Но при правилно шофиране има много повече предимства, отколкото недостатъци. За зимата просто е идеално. Определено ще е по проходимо от БМВ-то.
                  Успех с избора и да се похвалиш.
                  Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                  Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                  Opel Campo 3,1 TD '99
                  Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за навара d22 2002г

                    Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                    ......Поведението на автомобил 4Х4 на хлъзгав терен няма нищо общо с поведението на автомобил .......
                    Нека не смесваме автомобил с пикап. Човека пита за Навара. Не за L200, X5, или Лексус.
                    От опит: Наварата не се държи добре на сняг при висока скорост. Няма значение дали си на 2 или 4 задвижни колела. В единия случай върти гъз, в другия не завива като хората. Ако караш нормално или бавно, ще те закара до края на света. Това е товарен пикап на ресори отзад. Не е бегачка. Ако го ползваш по предназначение е незаменим. Ако мислиш да шашкаш гаджета с него, не става.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за навара d22 2002г

                      Първоначално публикуван от moni76 Преглед на мнение
                      А като пътно поведение и в завой как е при включено 4х4 на сняг.Питам защото никога несъм карал такъв вид автомобили да не остана разочарован.
                      Наварата няма централен диференциал или виско муфа и затова в режим 4Н въртящия момент е 50/50 между преден и заден мост, което е основен проблем в завой.
                      По правило се кара само на 2Н. Ако се наложи да се превключи на 4Н , трябва да се кара много внимателно , докато му усетиш поведението в завой. Правилото е: преди завой пускаш газта и след завоя отново подаваш газ.
                      По време на завой не се дава газ , защото предните тракалета преплъзват и продължаваш да се движиш направо , вместо да завиеш. Всичко това се отнася за хлъзгав терен , а на сух асфалт - не се кара на 4Н .
                      Така е при парт-тайма.
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за навара d22 2002г

                        Вие направо ми разбихте всички очаквания. Добре тогава към какво да се ориентирам.Трябва ми предимно за шосе и зимни условия,да е стабилно,да върви прилично и да е до 15000-17000хил лева.И не на последно място да не е супер проблемно откъм раздатки,кутий,мостове и темподобни чаркалаци.
                        NISSAN NAVARA D22 2.5di

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за навара d22 2002г

                          BMW X3,X5, ML, Субару. Вземи си нещо което не е джип. Повечето паркетни автомобили 4х4 отговарят на твоите изисквания.
                          Ако няма да се забиваш по гори и калища по-добре СУВ.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за навара d22 2002г

                            Да допълня ... Гранд Чероки, Паджеро .... отговарят на посочените изисквания.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за навара d22 2002г

                              А държиш ли да е пикап непременно, защото все си мисля че при горепосочените от теб условия ненатоварен пикап ще е много по-неустойчив при каране!?
                              Мой приятел усука една чисто нова Навара на хлъзгаво понеже конете и дойдоха малко множко за лекият празен леген отзад.
                              Със парите от каското си купи нов Патрул и сега няма тези проблеми!!!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X