Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Мултицет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Мултицет.

    С такъв въпрос ще ги пратиш голи в банята.
    Мю, представката за микро-. Демек - 200 микроампера. Не се сещам къде може да свърши работа в автомобил. На тоя обхват обикновенно мерят разни датчици, или други тънкости. Платкаджийско развлечение.

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Мултицет.

      Ами не си гледал в магазина май. Символът за "пискун" липсва. Затова го и няма.
      Тъкмо ще се научиш да гледаш, защото тази гад пищи и на десетки омове, а това за инсталация в кола не е верига. Значи лъже много.
      А цифрите са важните.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Мултицет.

        Споко, момчето има мерак! Ще се научи.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Мултицет.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Ами не си гледал в магазина май. Символът за "пискун" липсва. Затова го и няма.
          ............ , а това за инсталация в кола не е верига. Значи лъже много.
          А цифрите са важните.
          От последното изречение, не разбрах нищо .. А колкото до първото си абсолютно прав, че не съм видял, сега ще си търпя...
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Мултицет.

            Май така нема да стане.
            Фащай некой по-учЕн и отивай да мериш. А учЕният ще надзирава...
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Мултицет.

              Забелязал съм че като цяло в големите вериги магазини е изгодно да си купуваш "по-големи" инструменти и машини (особено в промоционалните им периоди),дребните (евтини) джаджи и консумативи са по-скъпи от магазините за техника.В повечето случаи обаче губиш съвет за предимства и недостатъци на артикула,защото тоя който отговаря за мултицета отговаря и за олиото и чесъна.Купуваш си дървена талпа за маса,ама гвоздеите е добре да са от железарията.Купуваш си гипсокартон ама профилите от крепежите.Вземаш си бензинова резачка -консумативите си набавяш от специализиран магазин.Остави го този мултицед на една страна и си представи че си си загубил цигарите.Влез в магазин за ел. компоненти, посъветвай се с някой и ще си по-доволен в бъдеще.
              Последно редактирано от //Радо//; 13-11-10, 22:27.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Питане за Мултицет.

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Май така нема да стане.
                Фащай некой по-учЕн и отивай да мериш. А учЕният ще надзирава...
                Е аз меренията, горе долу, ги знам, станно беше днес, разкарвам се по къщата с мултицета и меря, квото ми дойде, контакти, батерий и такива

                Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                ......................................... ...
                Остави го този мултицед на една страна и си представи че си си загубил цигарите.Влез в магазин за ел. компоненти, посъветвай се с някой и ще си по-доволен в бъдеще.
                Аз, така и така, мисля да се поразходя до сервиза на този мултицет, който за щастие се оказа на 2 преки от блока кадето живея...
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за Мултицет.

                  Колега взел си най-големия боклук от ментетата,сондите са менте,ацп-то му е бавно,самовъзбужда се само което е особенно видно ако искаш да примериш напрежение с резонансно реле регулатор.За още 5-10 лв. можеше да вземеш доста по добър уред а до 30-35 лв. можеше да е екстра.В телевизора не го навирай,че ще му е за последно! От евтините уреди добри са mastech,имам модел MS8200G....Забелязвам обаче че често сменям батерия,което на твоето уредче няма да го сполети.Има и FLUKE но там цените са страшни,за колата и дома виж мастеч а това което си купил го дай на децата да си играят.Питай за уредите ще помагам..На мене са ми слабост и даже бях пуснал тема някъде....!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за Мултицет.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ............
                    Мнение на професионалист. Човека ще го ползва за индикатор. За какво му е сериозен мултицет. Да го счупи ли?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за Мултицет.

                      Вярно е ,измервателните уреди са част от работата ми,даже убеждавам шефа от две седмици че имам нужда от рефлектометър който читав струва 15 000-18 000 лв.
                      Винаги в джоба имам това

                      Единственият недостатък е че като го забравя в дрехите жената го пере в автоматичната пералня и после отива ужким за части.Слабо място им е пералнята,заминават си.

                      Инъче това от евтините за парите си е много добро
                      http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=6660

                      Само да спомена че сондите са много важен елемент от измервателната техника и обикновенно с комплектите от мултицети сондите са ментета така че още 15-20 лв. за сонди (в случая по скъпи от самия уред) и може да разчитате на тестерчето дълго време.
                      Уредите не се различават толкова по точност колкото по надежност,защита от пренапрежения,както и способност да направят точно измерване при допълнителни условия като наличие на хармоници,повишена честота и др. За нормални условия всички си мерят но колегата да го изхвърли онова от снимката ,не го казвам случайно,като бъркаш в контактите погледни сондите на какво приличат да не се озъбиш .Как смяташ да включиш на обхват 600 волта с тея сонди ще ти изтръпнат ръцете ,според мен тоя модел от снимката трябва да се забрани както пиратките .

                      п.п Забравих да допълня че повечето мултицети нямат опция да мерят променлив ток ПО ТОК а само прав ток по ТОК (да не се бърка с напрежение)
                      Последно редактирано от Roninn; 13-11-10, 23:52. Причина: добавяне на линк
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за Мултицет.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Вярно е ,измервателните уреди са част от работата ми,даже убеждавам шефа от две седмици че имам нужда от рефлектометър който читав струва 15 000-18 000 лв.
                        Винаги в джоба имам това

                        Единственият недостатък е че като го забравя в дрехите жената го пере в автоматичната пералня и после отива ужким за части.Слабо място им е пералнята,заминават си.

                        Инъче това от евтините за парите си е много добро
                        http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=6660

                        Само да спомена че сондите са много важен елемент от измервателната техника и обикновенно с комплектите от мултицети сондите са ментета така че още 15-20 лв. за сонди (в случая по скъпи от самия уред) и може да разчитате на тестерчето дълго време.
                        Уредите не се различават толкова по точност колкото по надежност,защита от пренапрежения,както и способност да направят точно измерване при допълнителни условия като наличие на хармоници,повишена честота и др. За нормални условия всички си мерят но колегата да го изхвърли онова от снимката ,не го казвам случайно,като бъркаш в контактите погледни сондите на какво приличат да не се озъбиш .Как смяташ да включиш на обхват 600 волта с тея сонди ще ти изтръпнат ръцете ,според мен тоя модел от снимката трябва да се забрани както пиратките .

                        п.п Забравих да допълня че повечето мултицети нямат опция да мерят променлив ток ПО ТОК а само прав ток по ТОК (да не се бърка с напрежение)
                        Да колега, прав си, че е менте, ама на мен не ми трябва за някакви много точни измервания, просто да го има, я ми потрябва да видя дали някоя жица не е дала на късо, я това, я онова.Като гледам сондите са си добре, нямат нещо, нагаряния и други следи от точеца?Сега за сега мисля да блъскам с това ментенце, щот пара няма, пък кат се опарича ще мина и на по хубав Етап, по етап Че у нас вече един куфар с измервателни уреди, някакви от старите, сега и мултицетът, врене е и за токоизправител да си зделам и готова работа, оборудван до зъби
                        Мерси за разяснението колега
                        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 14-11-10, 09:36.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за Мултицет.

                          Я дай по-подробно за старинните уреди? Тук има няколко души ценители, може да те отърват от нещо. Пък и някои от тях умеят неща, които новите евтини не могат никак.

                          Коментар


                          • Traqn Savov
                            Traqn Savov коментира
                            Редактиране на коментар
                            това ми напомня за едно Мz-250 ТS не ми се разправя ама го ядохме голям, докато не взехме стар руски мултицет и нещата не дойдоха на мястото си!!!

                        • #28
                          От: Питане за Мултицет.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Я дай по-подробно за старинните уреди? Тук има няколко души ценители, може да те отърват от нещо. Пък и някои от тях умеят неща, които новите евтини не могат никак.
                          Ем, колега, как да ти ги опиша, имам някъде към 2-3 уреда, от времето когато майка ми е учила платкаджииство в "Tет"Ленин в Пловдив, в един като стериопорен куфар.Не помня точно марката и модела, като си ида ще видя, ако някой има интерес и ще ги снимам (макар че и през ум не ми минава да ги продавам)Помня само, че са нещо като правоъгълни с много дупки за сондите и нямат такова кръгло като на моя, а самите сонди се местят, за точностtа не знам, трябва да взема да си поиграя малко с тях
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #29
                            От: Питане за Мултицет.

                            Снимай, снимай!

                            Коментар


                            • #30
                              От: Питане за Мултицет.

                              Да, снимай ги.
                              А-а-а, това са много калпави уреди, много. Някои автори твърдят, че даже да ги държиш вкъщи е опасно. Много се препоръчва някои такива прибори да се дават на зли хора, белким им стане нещо. Ама да не ви занимавам с тънкостите на електроизмервателното урочасване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X