Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп въпрос за пералня.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъп въпрос за пералня.

    Вече не една автоматична пералня съм изхвърлил заради това, че се е скапала тотално електрониката, а механиката е перфектна. Ремонта, колкото половин нова.
    Та тъпото ми питане е:
    Не може ли напр. копче с 4 положения. Щрак-върти наляво, щрак-върти надясно, щрак-центрофуга, щрак-изключени. Второ копче с 2положения: щрак-грее водата, щрак не грее. Трето копче с 3 положения: щрак-пълни с вода, щрак-спира да пълни, щрак-изпомпва.
    Предварително се извинявам на разбиращите. Аз, ако разбирах нямаше да питам.
    Но, пък съм сигурен, че това може да стане.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

  • #2
    От: Тъп въпрос за пералня.

    То ако имаше и жени с копчета....щрак....гладен съм, щрак...прави ми се секс, щрак.....спи ми се, щрак....млъкни...., знаеш ли колко по-яко щеше да е, ама....ти знаеш де. Аз пък съм сигурен, че нема как да стане. Щрак....

    Коментар


    • #3
      От: Тъп въпрос за пералня.

      Програматора синхронизира всичките тези неща.....той се скапва и край на пералнята.И аз изхвърлих преди седмица пералня на 3 години.Може да пригодиш нещо,но тогава вече няма да е "автоматична".....не,че няма да върши работа.

      Коментар


      • #4
        От: Тъп въпрос за пералня.

        Че то като ще щракам копчета,ту за топла вода,ту за центрофуга,ту за незнам си какво,то няма да е автоматична тогава!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Тъп въпрос за пералня.

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Вече не една автоматична пералня съм изхвърлил заради това, че се е скапала тотално електрониката, а механиката е перфектна. Ремонта, колкото половин нова.
          Та тъпото ми питане е:
          Не може ли напр. копче с 4 положения. Щрак-върти наляво, щрак-върти надясно, щрак-центрофуга, щрак-изключени. Второ копче с 2положения: щрак-грее водата, щрак не грее. Трето копче с 3 положения: щрак-пълни с вода, щрак-спира да пълни, щрак-изпомпва.
          Предварително се извинявам на разбиращите. Аз, ако разбирах нямаше да питам.
          Но, пък съм сигурен, че това може да стане.
          То, че ще стане, ще стане, но трябва да цъкаш след всяка процедура, друга, сподели поне на каква пералня мислиш да го направиш, а не е ли по добре с програматор от тези старите, че те са по лесно маниполиращи се.Аз като малък прецаках една прералня така, хванах аз програматора и както си работеше го завъртях 1-2 пъти и тя блокна ???
          П.П Аз дорде напиша, те вече колегите, са разяснили
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Тъп въпрос за пералня.

            Проблема е с времето(епохата).
            Аз съм с 20 годишна Татрамат. От дълги години я чакам да се скапе. Ма не ще!
            То като с хладилниците - дедото и бабата още си джиткат с един ЗИЛ от 1956г. За хладилник говоря.

            Коментар


            • #7
              От: Тъп въпрос за пералня.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:women-remote.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5226588
              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
              То ако имаше и жени с копчета....щрак....гладен съм, щрак...прави ми се секс, щрак.....спи ми се, щрак....млъкни...., знаеш ли колко по-яко щеше да е, ама....ти знаеш де. Аз пък съм сигурен, че нема как да стане. Щрак....
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Тъп въпрос за пералня.

                Аз човек за "цъкането" си имам. Нова пералня ще си купувам след седмица. Ама тая ми се ще ей така да я направя. Е така, майка ми на вилата да си изпере нещо.
                П.П. Машната е "Фагор". Ама тва нема значение.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Тъп въпрос за пералня.

                  Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                  Аз човек за "цъкането" си имам. Нова пералня ще си купувам след седмица. Ама тая ми се ще ей така да я направя. Е така, майка ми на вилата да си изпере нещо.
                  Щом си имаш човек, значи си готов
                  Трябва да немриш от някаде скици на жиците, коя за какво е, да ги изтърбушиш от програматора и да запоиш на копчетата и пей сърце

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  ........ ...
                  То като с хладилниците - дедото и бабата още си джиткат с един ЗИЛ от 1956г. За хладилник говоря.
                  Дятката и баба, жулът един хладилник "Минс" от 60-и някоя година, до сега не се е развалил, а фризера е, повече от фризер..
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тъп въпрос за пералня.

                    А кой е казал, че не може да се ремонтира?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тъп въпрос за пералня.

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      А кой е казал, че не може да се ремонтира?
                      Колега Паджеровод, нашата пералня(дето беше ,старя накаква)За ремонта на програматора, казаха някаква супер сума, а беше стара, представям си за новата колко пари ще търсят, те в сервиза направо ни казаха, няма смисъл, направо нов програматор или най добре, нова пералня, си купете и така и направихме, това преди 7-8 год, сега и в тази криза, направо не ми се мисли, а аз познавам човек, който евентуално може да го оправи, но е далеко от софия
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тъп въпрос за пералня.

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        А кой е казал, че не може да се ремонтира?
                        Майсторът ми е приятел. Каза, че не си струва. Ама тоя път съм инат. Ще го направя както искам. Де да не бях толкова бос по жичкаджийските въпроси.
                        А тва, дето Борис-Бобчо го е написал е ясно. Ама не ги схващам тия работи, егати.
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тъп въпрос за пералня.

                          Щом си бос в тези работи - зарежи. По-добре притисни майстора, не си струва само ако се купува цялата електроника, но ако той си понапъне мозъка... Няма непоправими работи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тъп въпрос за пералня.

                            Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                            Майсторът ми е приятел. Каза, че не си струва. Ама тоя път съм инат. Ще го направя както искам. Де да не бях толкова бос по жичкаджийските въпроси.
                            А тва, дето Борис-Бобчо го е написал е ясно. Ама не ги схващам тия работи, егати.
                            Кое по точно, не разбираш??
                            Просто трябва от програматора(Скицата е нещо такова: http://www.tehcomservis.com/dounload...perla05ux8.jpg , нещо сложно и непонятно )
                            Трябва просто жиците за въртене на дясно, да ги махнеш от програматора и да ги запоиш на копчето за въртене на дясно.
                            Жиците за топлене на водата да ги откачиш от програматора и да го запоиш за копчето за топлене.
                            Жиците за въртене на ляво да ги махнеш от програматора и да ги запоиш за копчето за въртене на ляво.
                            Схващаш ли алгоритъма ?
                            П.П Тази схема, може да ти послужи за ориентир, но е за пералня Перла, смятам, че и за твойта ще е горе долу същото, само че няма да са същите цветове жиците
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тъп въпрос за пералня.

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Кое по точно, не разбираш?
                              Боби, като видех схемата, все едно, че си ме преместил в друга галактика.
                              Слагал съм двигател от Порше в Жигула. Както и двигател от Москвич в Баркас. Вдигал съм Самурай с 60см. нагоре. Ама тва ми е доста тъмно. На тебе ти е лесно, щото разбираш.
                              Обещавам, обаче, в неделя да седна и да разуча цялата схема. То от инат се правят повече неща, отколкото от нужда.
                              П.П. Сега остава и Ясен да се включи в темата....
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X