Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програмка за писане на разкази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Програмка за писане на разкази

    Тръсих, търсих и накрая тук намерих за най-подходящо да пиша по темата.

    Две неща са ми малко неприятни и времегубещи, когато пиша разкази във форума (особено ако са съпроводени с повечко картинки, каквито са повечето разкази тук).

    Първото е, че нямам възможност за междинен запис на разказа - понякога пиша разказите на два-три пъти, пък и често ми се е случвало, дори наведнъж да го напиша, да натисна "Backspace" на неподходящо място и да ми замине едночасовия труд на вятър. Това съм се научил да го решавам, като от време на време си копи/пействам разказа в Notepad и там си го записвам. Но си е играчка, колкото и да си бърз в пръстите, и поради тая причина не всеки път го правя.

    Второто е, че голямо цъкане по браузъра пада, за да вмъкна картинките. Ползвам обикновено Пикаса за хранилище и за вмъкването на всяка картинка извършвам доста продължителна последователност от действия. Ако картинките са на FTP сървъра, тогава е още по-кофти, защото е по-трудно да я видиш, преди да решиш да я сложиш в разказа.
    Та затова, и след уверението на колегата Желязков, че би използвал с удоволствие предлаганото от мене решение, реших да напиша просто редакторче на разкази, което обаче да има поне следната функционалност:

    - работа с файлове (отваряне, запис и т.н.)
    - импортиране на картинки от Уеб хранилище

    В прикачения zip файл се намира демонстрация на идеята ми. Програмката е по-скоро за демонстриране на идеята - не може да се смята, че е готова за употреба.
    Аз мисля да почна да я използвам тестово, но бих се радвал и на вашите мнения, забележки и предложения за подобрение.

    Стартира се BBStoryTeller.exe.

    Особености на тази версия:
    1. Преди да импортиране картинки, трябва да превключите редактора в текстов режим с помощта бутона, върху който пише малко разкривено "HTML"
    2. Същото важи и при отваряне на файлове.
    3. За момента импортирането работи само от HTTP уеб хранилища

    Бъгове има пре-достатъчно, така че секцията "Known bugs" ще я пропусна за сега
    Прикачени файлове
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Програмка за писане на разкази

    Идеята ти е страхотна колега, с радост бих се възползвал от предимствата на тази програмка. Ама ще започна още с първия бъг - при мен не се стартира

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BBStoryTeller.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5226570
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • #3
      От: Програмка за писане на разкази

      И при мене не ще.

      Коментар


      • #4
        От: Програмка за писане на разкази

        И при мен не пали... С Уин 7 съм...

        Коментар


        • #5
          От: Програмка за писане на разкази

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          Идеята ти е страхотна колега, с радост бих се възползвал от предимствата на тази програмка. Ама ще започна още с първия бъг - при мен не се стартира

          [ATTACH=CONFIG]269336[/ATTACH]
          Сори, пропуснал съм да спомена - трябва първо да се инсталира DotNet фреймуърка - http://www.microsoft.com/downloads/e...displaylang=en

          В някоя от следващите дистрибуции ще го включа да се инсталира автоматично, заедно с програмката...
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Програмка за писане на разкази

            И ти почна като Даниел, като я направиш "one click" свирни, дотогава ще ги качвам на ръка.

            Коментар


            • #7
              От: Програмка за писане на разкази

              Аз ползвам нулев форум и там си кипря нещата колкото си искам на спокойствие.

              Коментар


              • #8
                От: Програмка за писане на разкази

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Аз ползвам нулев форум и там си кипря нещата колкото си искам на спокойствие.
                Да, де, но и там нямаш възможност да си импортираш снимките от някъде. Аз също пробвах така...
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #9
                  От: Програмка за писане на разкази

                  Дръпнах, тръгнах. Изглежда доста лесно и удобно. Това netDot или както беше - 10мин се инсталира! ...Незнам. Като тръгнеш да го затваряш е добре да се направи да пита "Сакаш ли саВе"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Програмка за писане на разкази

                    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                    Дръпнах, тръгнах. Изглежда доста лесно и удобно. Това netDot или както беше - 10мин се инсталира! ...Незнам. Като тръгнеш да го затваряш е добре да се направи да пита "Сакаш ли саВе"
                    Ъхъ, DotNet си е голямо, доста се инсталира. Но само веднъж
                    Това за "Сакаш ли Саве" и предвидено...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Програмка за писане на разкази

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      И ти почна като Даниел, като я направиш "one click" свирни, дотогава ще ги качвам на ръка.
                      Нахалници

                      В прикачения файл има нова версия.

                      Основни подобрения:
                      - Автоматично инсталиране на DotNet Framework (отнема време първия път)
                      - Оправени един-два бъга
                      - Добавено подканяне за запис на файла при напускане на приложението

                      Прикачения файл съдържа инсталатор. Пускате setup.exe.
                      Прикачени файлове
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Програмка за писане на разкази

                        Сега вече съм доволен на 99%. Благодаря, пробвах и работи даже.
                        Имам обаче още една молба.
                        Може ли да се интегрира или нам си там как се казва, ето този бутон заедно с неговата функция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Програмка за писане на разкази

                          Защо повечето менюта и диалози са на английски?
                          Няма бутон за кегел
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Програмка за писане на разкази

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            Това netDot или както беше - 10мин се инсталира! ...Незнам.
                            Не знаеш, не знаеш, но тепърва ще научиш колко по-тежък ти е станал Windows

                            Коментар


                            • #15
                              От: Програмка за писане на разкази

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Защо повечето менюта и диалози са на английски?
                              Няма бутон за кегел
                              Какъв е тоя кегел? Имайте предвид, че програмката е на възраст ден и половина разработка, така че мрънкайте толкова
                              Всички разумни предложения ще бъдат отразени.

                              Менютата ще ги направя на БГ, по инерция съм ги написал така, за диалозите шъ видя.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X