Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трабантче за офроуд и дрифт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трабантче за офроуд и дрифт?

    Седиме си с един колега и приятел и си бъркаме в носовете ... и ни напъна отвътре мерака. Не бе, не да ходиме до тоалетната!

    Да изтунинговаме старо траби с двигател /наличен/ Ямаха FZR600 и задвижване на задния мост.

    И сега моблата ми към вас:

    Който има снимки на трабита разглобени в различна степен , да ги даде тук та да се ориентираме малко, кое къде ще влиза преди да е купен звяра.

    Ако някой разполага с ненужен трабо срещу скромни пари - да си казва. Двигател и трансмисия не са интересни , но е желателно да не е супер изгнил. И да си има годни документи.

    Ако някой разполага с разумни доводи водещи до невъзможност да се осъществи такава измишльотина - да казва. Останалите скептици с въпроси от типа "Защо ти е?" да си премълчат моля. Отговарям предварително - Щото може и е забавно.

    Естествено ще бъдат посрещнати с адмирации всякакъв вид съвети на тема - кое и как МОЖЕ да стане. И най щурите хрумвания може да доведат до нещо конструктивно.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    От: Трабанче за офроуд и дрифт?

    Ако ще е и за офроуд - направете го 4x4. А за по-голяма идиотщина може да му оставите двигателя отпред, а отзад да му сложите още един.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Трабанче за офроуд и дрифт?

      Търбухът задно-задвижван лесно ще стане - трябва да се заменят осите на задните колела с карета, а капачките им - със семеринги. Ще има малко стругаризъм, но то къде ли няма. Пущинята отзад е на независимо окачване и е по-лесно така, отколкото с цял мост.

      Каква трансмисия мислите да ползвате?

      Коментар


      • #4
        От: Трабанче за офроуд и дрифт?

        Имам един трабантам на село и ми седи ей така.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Трабанче за офроуд и дрифт?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Търбухът задно-задвижван лесно ще стане - трябва да се заменят осите на задните колела с карета, а капачките им - със семеринги. Ще има малко стругаризъм, но то къде ли няма. Пущинята отзад е на независимо окачване и е по-лесно така, отколкото с цял мост.

          Каква трансмисия мислите да ползвате?

          Първоначалната идея беше да насадим отзад диф от БМВ. А кардана да се задвижва през редуктор от трансмисията на ФЗР-то. Обаче след като мъгляво си загатнал нещо , което не е за пренебрегване може и да сменим концепцията. Аз имам по двора една трансмисия от Нисан Микра. Има някакъв проблем обаче. А и блокаж на дифа не може да и се случи май. За да е пълно забавлението обаче си е нужен.

          Дали пък да не пуснем цяла ос? Със зъбно колело и задвижване с верига директно от ФЗР-а.

          Спарки , и аз му обяснявам на тоя темерут, че си най-добре само да добавим втори мотор амаааааа ..... ще спорим още! Все пак той ще плаща. Мисля да се сборя , поне да не прекрояваме нищо по предния кош та да може да си се слага великия цвайтакт като оффроуд опция при нужда. Той мотоциклетния мотор няма задна предавка , та може да го оставим за това.

          Пазарлъка за закупуването на трабо трябва да се води на лични нали?
          Последно редактирано от Жоро Нешев; 12-11-10, 14:48.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Трабанче за офроуд и дрифт?

            Бимоторето е интересна концепция. Ама чичо Енцо като е работил за Алфа не е успял да се справи с износването на гумите Това за варианта с единия мотор отпред другия отзад.

            Има и версия с два мотора отпред - две ск кутии и два дифа

            Последно редактирано от turtey; 12-11-10, 14:58.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Трабанче за офроуд и дрифт?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Бимоторето е интересна концепция. Ама чичо Енцо като е работил за Алфа не е успял да се справи с износването на гумите
              Е тук не иде реч за толкова амбициозни неща. То само да му превключваш всичките трансмисии и вече ще е необходимо да си от семейството на татко барба. Не знам как са го направили американците в онова култово концепт чудовище Джип Хърикейн....

              Айде някой да даде някакви снимки вече а!
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                Пазарете се както дойде, щом е за делото. Подозирам, че няма да се пазарите много.

                За да насадите диф от БМВ (или Москвич, или ГАЗ-53) трябва концептуално да смените задното окачване - не, че е голямо усложнение спрямо останалата част от проекта, но ще престане да изглежда като Трабант.
                Цяла ос (по-скоро вал) със колело за верига - концепцията страда от същия проблем на независимото окачване - несъосие на двете задни колела.

                На каквато и да е трансмисия можете да и блокирате диференциала завинаги, с електрожена. Много дрифтери точно така правят.

                Имайте предвид, че подът на багажника е доста нисък и всъщност равен на пода под седалките - не изглежда като на другите коли, които там имат я резервоар, я диференциал, я и двете. Ще има много кройка по него.

                Коментар


                • #9
                  От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ще има много кройка по него.
                  Ми то май не е много голяма вероятността да намерим торбаланче със съвсем здрави тенекии ... аз даже очаквам да се наложи да се усилва конструкцията тук там.

                  Ей така само за спорта да попитам , предна главина не може ли да отиде отзад?

                  Абе трябват снимки!
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                    Една идейка за надъхване на групата




                    Може да вземете и такъв заварчик

                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                      хубави снимки, но неизползваеми за целта. Довечера пак ще гледам снимката със заварчика.

                      Малеее оспамих си темата. Трийте ме!
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                        Късно е за снимки. Като имах Трабант, нямах фотоапарат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                          Ето едно мое бившо творение.Две години ходене по Дунава за риба и накрая го подарих.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P05-02-05_12.45.jpg
Прегледи:3
Размер:30.6 КБ
ID:5226577

                          Снимката е лоша,от телефон и е направена през далечната 2005г.Мисля си,че не помня да съм закъсвал някъде с трабито.Просто много е леко и като го засилиш мъжката минава.Ако не,....на рамо и готово.
                          Последно редактирано от giorgio; 12-11-10, 17:14.
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            Ето едно мое бившо творение.Две години ходене по Дунава за риба и накрая го подарих.

                            [ATTACH=CONFIG]269349[/ATTACH]

                            Снимката е лоша,от телефон и е направена през далечната 2005г.Мисля си,че не помня да съм закъсвал някъде с трабито.Просто много е леко и като го засилиш мъжката минава.Ако не,....на рамо и готово.
                            Подобен Pick Up имаше преди години и по нашия край, с лети джанти...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трабанче за офроуд и дрифт?

                              Ако е за дрифт бих го направил с цяла задна ос. За извън пътя, ако се движиш бавно не е проблем. Ама ако се засилиш трудно отива там, където искаш. Пробвано.
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X