Обява

Свий
Няма добавени обяви.

голям размер гуми за y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • голям размер гуми за y60

    Здравейте,дойде смяна на гуми и при мен.Решил съм да сложа по големи гуми от стандартните за patrol Y60 2.8GR.Сегашните са 31/10.5 R15 решил съм да сложа 35/12.5 R15 .Въпроса ми е дали ще станат ,с нормално окачване съм или ако не станат кой е максималния размер за моя случай?

  • #2
    От: голям размер гуми за y60

    Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
    Здравейте,дойде смяна на гуми и при мен.Решил съм да сложа по големи гуми от стандартните за patrol Y60 2.8GR.Сегашните са 31/10.5 R15 решил съм да сложа 35/12.5 R15 .Въпроса ми е дали ще станат ,с нормално окачване съм или ако не станат кой е максималния размер за моя случай?
    Ха, ха. Имаме ли вече глава и двигател за 35-тици.
    По принцип добре си се ориентирал, щото Патрула стои смешно с гуми под 33".
    Но, според мен 35" е излишно за твоите цели. Най малко ще вдигне разхода с 2-3 литра и ще намали вървенето значително. И сериозни заигравки трябва с окачването.
    По добре 33-ки. Но пак трябва да се работи по окачването.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: голям размер гуми за y60

      А 33 ще опират ли?Не искам до пипам окачването засега.

      Коментар


      • #4
        От: голям размер гуми за y60

        Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
        А 33 ще опират ли?Не искам до пипам окачването засега.
        Обади му се на Иво , той е с "Патфайндер " с 35ци, може да дойдете, да ги разменим и да видиш къде ще опира.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: голям размер гуми за y60

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          ... По добре 33-ки. Но пак трябва да се работи по окачването. ...
          И аз така викам. 35-ци на тоя мотор не ми звучат като добра идея. Не че няма да ги търкаля, ама там, където ще е от значение дали са 35 или 33, разликата ще се усеща.

          Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
          А 33 ще опират ли?Не искам до пипам окачването засега.
          Ако не искаш да пипаш по окачването - направо забрави за 35". А по опита на австралийските другари, какъвто и лифт да направи човек, при артикулации отзад все ще опира някъде. При мен - по вътрешната страна на задния калник.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: голям размер гуми за y60

            Ако сложа даречем 33 ще мога ли да карам така без да пипам нищо по окачването или ще трябва да вдигна купето откъм тампоните но с колко ???

            Коментар


            • #7
              От: голям размер гуми за y60

              Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
              Ако сложа даречем 33 ще мога ли да карам така без да пипам нищо по окачването или ще трябва да вдигна купето откъм тампоните но с колко ???
              Тампоните на купето изобщо не ги пипай! Боди-лифт за 33" е безсмислен. Отделно, дето по принцип не е добра идея.
              Моят първоначално беше с 2.5" (теоретично, защото никога не съм виждал сравнение между ново стандартно окачване на Y60 и лифтовано) и 285/75 R16 или Каймани 235/85 R16 (на практика равни на 33") опираха отзад вътре в калника при артикулации. Отпред започнаха да блъскат в калника при бързо каране със скокове, ама вече и пружините бяха поомекнали, та не беше ясно колко е останало от първоначалния лифт.

              От 2 години съм с не повече от 2" лифт. Отзад не съм усетил някакви проблеми с опиране, а за отпред не съм меродавен източник, защото калниците са вече изрязани.

              При първа възможност обаче смятам да сляза с 1 номер надолу - 265/75 R16 (около 32"), защото не ми харесва как върви с 33-ките.

              При тебе пробване му е майката! При положение, че не е ясно в какво състояние ти е окачването, трудно някой ще може да ти каже със сигурност какво ще стане.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: голям размер гуми за y60

                При мен 32" гуми ги хвана с фабричното окачване без никакъв проблем. Предполагам, че 33" ама на 10,5 няма да закачат никаде без промени по окачването...
                NISSAN PATROL GR

                OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                Коментар


                • #9
                  От: голям размер гуми за y60

                  Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                  При мен 32" гуми ги хвана с фабричното окачване без никакъв проблем. Предполагам, че 33" ама на 10,5 няма да закачат никаде без промени по окачването...
                  Много зависи от ЕТ-то на джантата.Карах с размер 33/12.5/15 с джанти с около -15/-20ЕТ....при артикулаций яко опираха отзад в подкалника точно където излиза болта за задните колани.Това при 2.5" ново/т.е неуморено /окачване.Сега минах на 33/10.5/15.....нещата са доста по-добре и откъм упиране и откъм проходимост/убедих се че тястната гума прорязва и зацепва по-добре от широката/.Джипа обаче и с двата размера гуми е бил винаги с 2.5" окачване и с 4.5см бодилифт....
                  При нулево и и да не говорим положително ЕТ...никакъв шанс за тия размери със стандартно окачване,че и с лифтово дори...винаги ще упира....
                  С две думи....майката му е за да сложиш големи търкала е много вдлъбнати джанти/по възможност с -44ЕТ/,след което задължително лифтово окачване/в обратния случай рискуваш голямата и изнесена навън вече гума да ти опира в арката на калника,че дори и да го смачка при по-сериозно усукване/,и в последствие....като покараш и видиш какъв ще е ефекта и ще има ли проблеми евентуален бодилифт....
                  П.П.Специалистите твърдят че на късия Нисан повече от 2.5" лифт не било добре,защото задния кардан бил къс....,но практиката показва,че...дори и с 3" окачване + допълнително подложки/тампони над пружините/ около 4-5 см. не са проблем,така че.....
                  Поздрави!
                  Последно редактирано от lubashki777; 14-11-10, 08:37.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X