Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-грозният самурай (на Banjo)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

    Спирачката правиш като от едната страна на барабана монтираш спирачен диск , спирачен апарат от Голф , жилото за ръчната и си готов . Може и с ръчна хидравлична спирачка с помпа .
    Кольо , пак не си разбрал - когато се дърпаш с лебедката и помагаш с колелата , има един момент в който гумите зацепват и колата леко подскача напред . В следващият момент губи сцепление , но тъй като скоростта на теглене ти е ниска ,въжето не е могло да навакса избързването на гумите и е хлабаво , колата се връща назад и въжето се врязва във витките на долните редове . При следващо развиване вече не можеш да извадиш въжето на ръка , това се получава със всички стоманени въжета както при механичните , така и при ел лебедките . ПРи бързата лебедка това го няма , дори въжето изпреварва гумите , а прецизноста на дърпане я докарваш от педала на газта и оборотите на двигателя , пък като искаш много бавно дърпане сложи си блок макара и се дърпай едва едва . Навсякъде бързата лебедка си е благина и всеки се стреми към това , само ти се опитваш да твърдиш обратното ...
    Последно редактирано от Бакалов; 23-04-15, 22:02.
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

      Понеже барабанната ръчна вече не става ще правя дискова. Ползвам механизъм точно от VW но самия апарат е по компактен с накладки от Мерцедес. Утре ще покажа снимки ако не забравя.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        когато се дърпаш с лебедката и помагаш с колелата , има един момент в който гумите зацепват и колата леко подскача напред . В следващият момент губи сцепление , но тъй като скоростта на теглене ти е ниска ,въжето не е могло да навакса избързването на гумите и е хлабаво , колата се връща назад и въжето се врязва във витките на долните редове . При следващо развиване вече не можеш да извадиш въжето на ръка , това се получава със всички стоманени въжета както при механичните , така и при ел лебедките .
        Да, така е, но когато си новобранец. В последните години много рядко ми се случва да си помагам с гумите, и да се върна назад, при което да се спра с удар. Просто от натрупания опит знам къде може, и къде не трябва да си помагам с гумите. И смея да твърдя, че имам само 2 или 3 случая да не мога да си развия въжето заради впиване в по-долните витки.

        А блок макара съм ползвал само веднъж-на Албена 2011, още на първия екстрем-излизане от река със стръмен бряг, и кекава лебедка... Иначе си ги нося(2 броя), но не ми се е налагало да ги ползвам, той Франко си минава.
        Майтап де, дано лебедката на Боги да работи според очакванията, ще се радвам да я тестваме заедно по тукашните баири и трапове.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

          Момчета,обясненията които чета как се ползва лебедката и как се помага с колелата ме навежда на мисълта ,че не се познава спицификата за работата със същата. Който знае как се ползва правилно лебедка не я поврежда. Ако направим тема как да употребяваме лебедка в офроуд ще ви обясня , не е сложно . Но може да го направим и на едно барбекю в приятна обстановка.
          Иначе теглителното усилие на лебедката е достатъчно да е 0,9-G (G- тегло на автомобила). Когато ходих в завод "Подем" инжинерите с които говорих ми обясниха за какво става въпрос. Показаха ми как се тестват лебедките в действителност. Това колко (lb) либри пише не е важно. Лебедките се делят на класове. Масовия клас е (С1) които означава усилие на въжето.( С1=1600кг вертикално) това е за въже 8мм. На хоризонтална повърхност могат да дръпнат и 20тона. Гледал съм един клип на лебедките ММ и малко се посмях като разбрах каква манипулация правят само за да си представят продукта като по-добър. А в същото време онея просто слагат по-дебели въжета.
          Повече за лебедките в нарочна тема.
          Последно редактирано от banjo; 24-04-15, 07:02.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5670447Здравейте.
            От една година знаех едно изоставено LJ 80 и се реших да го спася. В събота си направих есна разходка до Шабла и Камен бряг където се намираше изоставеното Сузуки. Намерих кординатите на собственика и сделката бе факт.
            В неделния ден пак пътуване до Шабла и взимане на возилото което не бе палено от дев години и половина. Животинчето се бе осолило доста от соления въздух до водата и изглеждаше зле. Товарене на платформата и газ към Варна. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:177.6 КБ
ID:5670448
            Едно бързо измиване проверка и проба за палене на двигателя. Отначало нямаше реакция но изведнъж кардиограмата на сърцето получи импулс и сърцето заработи. Не го спрях два часа от радост. Усмивката на лицето ми сияеше.
            От тук нататък следва реставрацияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5670449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5670450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5670451
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

              Едно малко бижу. Честито!
              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар


              • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                Много ръжда, много кит и боя. Но съм сигурен, че ще се справиш. Важното е, че си има регистрация. Ще следя с голям интерес.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                  Реших да пробвам новата си машина и направих резервоар за Самурай. За тези дето са си монтирали газовара бутилка на мястото на оригиналния.
                  Монтира се на предния подкалник и побира 8,5литра гориво. Останаха само стойките за закрепване и боядисването ама тях утре.
                  Прикачени файлове
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                    Ще следя реставрацията с интерес, надявам се ще пускаш и повече снимки че миньоните са ми слабост.
                    0885602543- Стефан

                    Коментар


                    • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                      За съжаление реставрирането е прекратено. След като започнах се получи малък инцидент с мен и ми трябваше време за въстановяване. Сега вече е собственост на друг и дори вече го карат. Не е възстановен както бях го планувал но ....... такъв е живота.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                        Жалко, сигурен съм че щеше да е интересен проект но важното е да има живот и здраве пък, тенекии има много. Поздрави.
                        0885602543- Стефан

                        Коментар


                        • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image024.jpg
Прегледи:2
Размер:82.2 КБ
ID:5749180
                          Дали е ирония или съдба. И трите автомобила са били мои , но по различно време.
                          Първо светло синия , после тъмно синия а сега и червения.
                          Мале, какво съм му намислил!
                          Последно редактирано от banjo; 16-04-17, 21:17.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                            Покажи в какво са превърнали след като са минали през ръцете ти.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                              Banjo, в петък отъркалях моя, днеска го продадох... и седя и си мисля, седя и си мисля, в един момент само седя м""""у туй нещо Samurai-a как може да е толкова гадно некомфортно и т.н и тъй да пленява с възможности а.........

                              Коментар


                              • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                                Първоначално публикуван от VenPS Преглед на мнение
                                Banjo, в петък отъркалях моя, днеска го продадох... и седя и си мисля, седя и си мисля, в един момент само седя м""""у туй нещо Samurai-a как може да е толкова гадно некомфортно и т.н и тъй да пленява с възможности а.........
                                Еха.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X